دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اولین تصاویر از ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مجری طرح ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای بوشهر گفت: بتن‌ریزی فونداسیون ساختمان اصلی رآکتور واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر ۸۲ درصد انجام شده و پیشرفت کلی طرح به ۸ درصد رسید.

مسعود نصوری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما گفت: با اشاره به این‌که ده شرکت ایرانی در ساخت واحد‌های دوم و سوم نیروگاه فعالیت دارند، گفت: «برای این دو واحد باید دو میلیون متر مکعب خاک‌برداری انجام شود که تا کنون ۸۰ درصد آن انجام شده است. هم‌چنین باید دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب خاک‌ریزی انجام شود که تا کنون ۵۰ درصد آن انجام شده است.»
مسعود نصوری با اشاره به اهمیت استحکام زیرساخت‌های نیروگاهی افزود: «تحکیم بستر خاک با روش «اختلاط عمیق خاک» یا DSM (Deep Soil Mixing) انجام شده و باید زیر هر یک از دو ساختمان اصلیِ رآکتور‌های هسته‌ای ۱۶ هزار و ۶۳۳ ستونِ تثبیت‌شده کار شود که این کار در واحد دوم ۱۰۰ درصد و در واحد سوم ۸۰ درصد انجام شده است.»
مجری طرح ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر گفت که «حجم بتن‌ریزی فونداسیون ساختمان اصلی رآکتور دوم ۸۲ درصد انجام شده است و بتن‌ریزی «مِگْر» فونداسیون ساختمان جانبی و توربین نیز انجام شده است». مِگْر به بتن نظافت و پاکیزگی گفته می‌شود که برای آماده‌سازی بستر خاک‌برداری‌شده برای آرماتوربندی و صفحه‌گذاری اجرا می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !