شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

همایش بانوی آب در تنگستان؛

۸۰ درصد منابع آب شرب استان بوشهر از خارج استان تامین می شود/ نقش یک بانوان در انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب

عبدالحمید حمزه‌پور بیش از 80 درصد منابع آب شرب استان بوشهر را خارج از استان دانست و بیان کرد: خط آبرسانی کوثر یکی از منابع آب استان بوشهر است که با 800 کیلومتر خط انتقال به شبکه آبرسانی استان بوشهر متصل می‌شود.

آخرین اخبار
۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در این همایش اظهار کرد: برغم اینکه بیش از ٧٠ درصد سطح کره زمین آب فراگرفته ولى بالغ بر ٩٧ درصد از آب ها که مربوط به اقیانوس ها و دریاهاست به علت شورى بصورت مستقیم غیر قابل شرب هستند و فقط حدود ٣ درصد آب هاى موجود در روى کره زمین شیرین و قابل شرب و استفاده جهت مصارف کشاورزى مى باشد ایشان افزود کشور ایران جزء کشور هاى گرم و خشک دنیا و میزان بارش در ایران کمتر از یک سوم میانگین دنیا هست ولى سرانه مصرف آب در کشور بیش از میانگین حتى کشورها پر آب دنیا است ، ایشان گفت ما چاره اى نداریم که بر اساس داشت هایمان و شرایط آبى کشور مصارف مان مدیریت و خودمان را بر اساس میزان بارش ها و منابع آبى سازگار نمایبم.

عبدالحمید حمزه‌پور بیش از ۸۰ درصد منابع آب شرب استان بوشهر را خارج از استان دانست و بیان کرد: خط آبرسانی کوثر یکی از منابع آب استان بوشهر است که با ۸۰۰ کیلومتر خط انتقال به شبکه آبرسانی استان بوشهر متصل می‌شود.

وی یکی دیگر از منابع آب شرب استان را شیرین‌سازی آب دریا دانست و افزود: هزینه هر مترمکعب آب‌شیرین‌کن ۲۲ هزار تومان است که به‌صورت متوسط به قیمت ۶۰۰ تومان در اختیار مشترکین قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به نقش مدیریت مصرف در صرفه‌جویی پرداخت و افزود: با توجه به اینکه اکثر مصارف خانگی آب توسط بانوان انجام می‌شود نقش مدیریت مصرف آنان بسیار مهم است.

حمزه‌پور با بیان اینکه ایرانیان همواره در طول تاریخ به دنبال استفاده بهنیه از آب بوده‌اند، افزود: در احادیث، روایات و فرهنگ نیاکان ما نیز همواره بر مقوله صرفه جویی و مصرف بهنیه این کالای با ارزش تاکید شده است.

فرماندار تنگستان نیز با بیان اینکه کاهش بارش باران و افزایش مصرف زمینه بروز مشکلات را فراهم می‌کند گفت: بانوان نقش اصلی انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب و از مشارکت کنندگان اصلی در امر مدیریت مصرف آب هستند.

احمد لطفی با بیان اینکه درآستانه فصل تابستان باید فرهنگ مدیریت مصرف در جامعه ترویج شود افزود: بانوان نقش تعیین کننده در نهادینه کردن الگو صحیح مصرف آب دارند.

وی با قدردانی از تلاش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اضافه کرد: در اوائل پیروزی انقلاب اسلامی حتی شهرهای مختلف استان بوشهر از بی‌آبی در عذاب بود ولی اکنون همه شهرها و روستاها با تلاش نظام اسلامی ایران دارای شبکه آبرسانی هستند که باید مدیریت مصرف مورد توجه ویژه قرار گرفته شود
در این همایش آموزش های لازم در کاهش مصرف و راهکارهای لازم در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در شستشوهای گوناگون غیرشرب ارائه شد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !