شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در شهر دالکی روی داد؛

برگزاری رویداد بزرگ قرآنی با حضور قاریان بین المللی

نخستین پایتخت قرآنی ایران شاهد برگزاری بزرگترین رویداد محفل انس با قرآن کریمِ شهر دالکی با حضور قاریان بین المللی و قاریان مطرح استان در شهر دالکی با رعایت پروتکل های بهداشتی بود.

آخرین اخبار
۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مردم استان بوشهر همیشه توجه خاصی به قرآن داشته و دارند و شهر و روستاهای قرانی این استان گواهی بر این موضوع است.

عالمان بزرگ استان بوشهر از دیر باز توجه خاصی به این کتاب آسمانی که معجزه ی پیامبر اسلا است داشته اند و علامه بلادی که یکی از قدیمی ترین کتاب ها در زمینه ی قرآن را نوشته اند از این دست عالمان است که رئیسعلی نیز برای دریافت اذن جهاد در مقابل انگلیسی ها از ایشان نظر خواهی می کنند.

همین پیش زمینه ها باعث شد استان بوشهر به عنوان اولین پایتخت قرآنی ایران معرفی شود تا مردم این استان بیش از پیش به این کتاب زندگی ساز متمسک شوند.

در همین راستا در شهر دالکی رویداد بزرگ قرآنی با حضور استاد و قاری بین المللی قرآن کریم برگزار شد و مردم با حضور پر شور علاقه ی خود به این کتاب آسمانی را نشان دادند.

در این محفل امیر حامد نظر آقایی با تلاوت آیاتی چند از کتاب الله المجید مراسم را آغاز کرد و در ادامه محمد عرب موسس و مدیر خانه قرآن و عترت ثقلین و شهر دالکی به عنوان مسؤل برگزار کننده ی این رویداد به مردم خوش آمد گفت و در گزارش عملکرد این مرکز را بیان کرد.

عرب اظهار کرد: زندگی ما در پرتو آیات قرآن است که به روشنایی می پیوندد و ما باید این کتاب آسمانی را چراغ راه خود قرار دهیم.

موسس خانه قرآن و عترت ثقلین افزود: حضور قاریان بین المللی و استانی در استان بوشهر و شهر دالکی یک فرصت مناسب برای استفاده از تجریبات آنها است و ما باید از این فرصت حد اکثر استفاده را ببریم.


وی خاطر نشان کرد: این رویداد به همین جا ختم نخواهد شد و در نظر داریم از این قبیل فعالیت ها دارای تداوم باشد همچنین از مسئولان می خواهم که در این مسیر ما را یاری کنند.

عرب بیان کرد: از تمام کسانی که برگزاری این رویداد ما را همراهی کردند و به برگزاری ان کمک کردند تشکر می کنم و امیدوارم که حضورشان در این مسیر مداوم باشد.

در این رویداد قاری بین المللی قرآن کریم حاج مهدی غلام نژاد آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند که موجب استقبال حاضرین گردید.

همچنین در ادامه قاری بین المللی قرآن کریم حاج حبیب صداقت آیاتی از قرآن بزرگترین معجزه ی پیامبر اسلام را تلاوت کردند که حضار با توجه خاص خود و تحسین و تکبیر وی را همراهی کردند.

همچنین در این مراسم تو تن از هنرمندان استان بوشهر که یکی در زمینه ی نقاشی و دیگری در زمینه ی خطاطی فعالیت داشت حضور داشتند و همزمان در مراسم یک اثر را در ارتباط با قرآن و سردار سلیمانی آماده کردند.

در انتهای این مراسم از تعدادی از فعالان فرهنگی و قرانی تجلیل به عمل آمد.
این مراسم به همت خانه قرآن و عترت ثقلین دالکی، هیئت محبین حسینیه احمدی دالکی و با همکاری بقیه ارگان برگزار گردید.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !