شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

روزی که ارتش آمریکا جلوی ایران زانو زد؛

تفنگداران مجهزترین ارتش جهان اسیر پاسداران بوشهری/ کار شما بسیار عالی و به موقع بود

ساعات کمی بعد از آن که اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت آمریکا قدرتمندترین کشور روی زمین است و در این باره کشوری حتی به ما نزدیک نیست خداوند روی دیگر سکه را رو کرد و شرایط را به گونه ای رقم زد که این ارتش در مقابل پاسداران نیروی دریایی سپاه زانو بزنند و عذرخواهی کنند.

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

“پیش‌تر گفتم سخن گفتن از انحطاط اقتصادی آمریکا یک خیالبافی سیاسی است. همین طور سخن گفتن از این که دشمنان ما قوی ترند و آمریکا ضعیف تر شده است. آمریکا قدرتمندترین کشور روی زمین است. در این باره کشوری حتی به ما نزدیک نیست. ما به تنهائی بیش از هشت کشور پس ازخودمان،صرف هزینه های نظامی می‌کنیم. نیروهای ما بهترین نیروهای نظامی تاریخ جهانند.”

خبر گزاری اسپوتنیک در این باره نوشت:  “این کلمات دقیقا زمانی از زبان باراک اوباما جاری شد که در همان لحظه، سربازان قوی‌ترین ارتش دنیا در نزدیکی جزیره فارسی در خلیج‌فارس بر روی شناورهای خود زانو زده و دستانشان بالای سرشان بود”.

رئیس‌جمهور کشور مدعی بزرگ‌ترین ارتش دنیا درحالی این سخنان را بر زبان آورد که در همان ساعات جوانان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرنشینان دو فروند شناور آمریکایی که وارد آب‌های سرزمینی ایران شده بودند را بازداشت کردند.

عذرخواهی فرمانده شناورهای آمریکایی متجاوز
فرمانده‌ی این گروه آمریکایی بعد از بازداشت در مقابل دوربین قرار گرفت و با اذعان اینکه ورود به آب‌های ایران یک اشتباه بود نه عمدی، گفت: «این تقصیر ما بود و ما به خاطر اشتباه‌مان عذرخواهی می‌کنیم.»

سرنوشت تفنگداران آمریکایی چه شد
فرمانده تفنگداران آمریکایی که “نارتکر” نام داشت، پس از بازگشت از ایران و این عذر خواهی که تصاویر آن منتشر شد  به دادگاه کشانده شد و به عنوان مجازات در روندی اداری، گواهینامه افسر جنگی از او گرفته شد. از دست دادن این مدرک یعنی این که او حتی با انجام درست و کامل وظایف عرفی خود چه در ماموریت ها و چه در پادگان، در آینده امکان ارتقا درجه نخواهد داشت. این عدم امکان ارتقا و ناامیدی حاصل از آن نیز باعث خواهد شد که کار او در لباس نیروی دریایی به زودی به پایان برسد.

 تصویر واقعی از قدرت آمریکا
این خبر بلافاصله با تحلیل‌های مختلف رسانه‌ها و کارشناسان جهانی مواجه شد. روزنامه‌ی صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در این‌باره نوشت: “جان کری، به‌خاطر خدمت نظامی در ویتنام به‌عنوان افسر قایق‌های گشتی، به‌خوبی از آنچه رخ داده بود، آگاه بود. با این حال پذیرفت که قایق‌های آمریکایی وارد آب‌های سرزمینی ایران شده‌اند. چنین سخنی نوعی عذرخواهی و پذیرفتن اشتباه از سوی آمریکا است… این سپاه پاسداران بود که حرف آخر را زد. آنها فیلم تفنگداران تحقیرشده‌ آمریکایی و اسیرکنندگان آنها را که رفتاری انسانی با ملوانان داشتند نشان دادند و به این طریق سپاه با یک تیر دو نشان زد”.

بازتاب این خبر در رسانه های خارجی 

از همان ابتدای دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی رسانه های جهان به اظهار نظر در این زمینه پرداختند و همه به قدرت نیروهای نظامی ایران و شکست آمریکا اذعان کردند.

بازتاب بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان سپاه + تصاویر

شبکه فرانس ۲۴ فرانسه، در گزارش خود به درخواست ایران برای عذرخواهی آمریکا بدلیل ورود غیرقانونی تفنگداران آمریکایی به مرزهای ایران پرداخته است. این شبکه فرانسوی ضمن «قدرتمند» خواندن سپاه پاسداران، از قول فرماندهان آن اظهارنظر آمریکایی‌ها درباره آزادی سریع نظامیان آمریکایی را گمانه‌زنی خواند و تأیید نکرد.

گزارش فرانس ۲۴ از بازداشت تنفگداران آمریکایی

فرانس ۲۴ با پوشش توضیحات فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه گزارش خود، از تماس تلفنی جان کری و ظریف درباره این موضوع خبر داد. پنتاگون گفته است که این دو شناور در حال تردد بین آب‌های بحرین و کویت بوده‌اند که ناگهان ارتباطشان با پایگاه و ناو آمریکایی قطع می‌شود.

بازتاب بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان سپاه + تصاویر و فیلم

دویچه وله آلمان هم به نقل از پنتاگون از بازداشت دو کشتی رزمی آمریکایی توسط ایران خبر داده است. این رسانه‌ آلمانی هم مانند دیگر رسانه‌های غربی بدون اشاره به تجاوز این دو شناور به آب‌های سرزمینی ایران، نوشته است: «دو شناور آمریکایی در حال حرکت به سوی بحرین بودند که توسط نیروهای ایرانی در خلیج فارس بازداشت شدند.

دویچه وله همچنین بدون اشاره به نظامی بودن این افراد و «خدمه» خواندن آنان، از قول مقامات تهران مدعی شده است که ایران به زودی خدمه این کشتی ها را آزاد می‌کند. به گزارش این رسانه آلمانی، دو شناور رزمی آمریکا دچار اختلال فنی شده و به داخل آب‌های ایران منحرف شده‌اند.

شبکه ای‌بی‌سی نیوز آمریکا از قول مقامات ایران، از حل قریب‌الوقوع مسأله «ملوانان» آمریکایی خبر داده است.

بازتاب بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان سپاه + تصاویر و فیلم

این شبکه آمریکایی نوشته است آمریکایی‌های بازداشت‌شده ۹ مرد و یک زن هستند که شب را در پایگاه نیروهای ایرانی در جزیره فارسی گذرانده‌اند. ای بی سی نوشته است انتظار می‌رود روز چهارشنبه این نیروها به یک کشتی آمریکایی در منطقه تحویل داده شوند؛ اتفاقی که ظهر امروز (چهارشنبه) با عذرخواهی مقامات آمریکایی اتفاق افتاد و این نیروها در آب‌های بین‌المللی خلیج فارس رها شدند.

شبکه فاکس نیوز وابسته به جناح محافظه‌کاران آمریکا هم ضمن گزارش بازداشت نیروهای آمریکایی، خبر داد ایران پس از عذرخواهی مقامات آمریکایی،‌ ۱۰ «ملوان» این کشور آزاد شدند.

بازتاب بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان سپاه + تصاویر و فیلم

نیویورک تایمز دیگر رسانه‌ آمریکایی خبر بازداشت نیروهای آمریکایی را با گمانه‌زنی‌هایی درباره طرح اتهام جاسوسی از سوی ایران مطرح کرده است.

بازتاب بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط رزمندگان سپاه + تصاویر و فیلم

به گزارش این روزنامه آمریکایی، پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده‌اند که یکی از این قایق‌ها در مسیر عادی و همیشگی به سمت بحرین در حرکت بوده است که به دلیل مشکلات فنی به داخل مرزهای آبی ایران منحرف شده است. به گفته این مقامات، نیروهای آمریکایی به دلیل مشکلات فنی ارتباط خود با این دو قایق را از دست داده‌اند.

دیدار پاسداران نیروی دریایی بوشهر با رهبر انقلاب/ شما به لحظه عمل کردید کارتان عالی بود
امام خامنه ای ۱۲ روز پس از این ماجرا با پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از بوشهر به شوق دیدار با مقتدا و امام امت خود را به محضر ایشان رسانده بودند دیداری گرم و صمیمی با ایبشان داشتند.

امام خامنه ای در جمع پاسداران نیروی دریایی بیان کردند: «بالأخره بچه‌ها شجاعت به خرج دادند. فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک به‌هنگام؛ یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی یک کاری تأخیر افتاد آن وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به‌لحظه عمل کردید. بسیار کارتان عالی بود. بسیار کارتان جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت.

رهبر انقلاب عنوان کردند: [خداوند] آن‌ها را کشاند به آب‌های ما که شماها را به جانشان بیندازد، آن‌طور دست‌هایشان را روی سرشان بگذارند و این‌ها. درست این حادثه کار خدا بود. در وقت خوبی این حادثه انجام گرفت. شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید.»

ایشان فرمودند: «این حرکتی که جوانهای عزیز سپاه پاسداران ما در دریا کردند و در مقابل تجاوز دشمن از خودشان هویّت و قدرت نشان دادند -که تا حالا فرصت نشده که از اینها تشکّر بکنم؛ و واقعاً هم تشکّر میکنم از اینها- کار بسیار درستی کردند؛ دشمن تجاوز کرد به آبهای ما، اینها رفتند دشمن را محصور کردند. کسانی که مسئولین سیاست هستند، در همه‌ی عرصه‌های جهانی همین‌جور عمل کنند؛ مراقب تجاوز دشمن باشند و ببینند کجا تجاوز میکند، کجا دارد از خطوط تجاوز میکند، و با قدرت جلویش را بگیرند.۳۰دی۹۴» حالا فرصتی شده برای تشکر حضوری.

گفت و گوی صمیمانه رهبر انقلاب با پاسدارن جوان خلیج فارس

یکی یکی به آقا معرفی می‌شوند؛ یکی از سرداران، با لحن آرام و مطمئنش، از گزینه‌های روی میز ما می‌گوید: «تمام ناوها، شناورها و هواپیماهای‌شان به صورت نقطه‌ای در تیررس ما هستند و ما منتظریم تا دست از پا خطا کنند و آن وقت…!»

آن یکی که لبخند شیرینش از ابّهت چهره‌اش کم نکرده، با افتخار و اقتدار توضیح می‌دهد: «با بالگرد تا ۵۰۰ متری ناوهای‌ آمریکایی‌ها رفتیم. کُپ کرده بودند و هیچ کاری هم نمی‌توانستند بکنند.» لبخند رضایت آقا، حسابی راضیش می‌کند.

پاسدار بعدی با حرارت از ترس و ضعف سربازان آمریکایی می‌گوید: «من ۳۱ سال سابقه خدمت دارم؛ [خارجی‌ها] همواره نیروهای آمریکایی را برای ما گنده کرده‌اند! اما با چشم خودم دیدم با وجود اینکه بهترین قدرت بدنی را داشته و آموزش‌های لازم را دیده بودند اما در مقابل پاسداران ما بدل به ترسوترین و بزدل‌ترین آدم‌ها شدند» آقا برایش رمزگشایی می‌کنند: «باید هم بترسند! شما خدا دارید و آنها خدا ندارند.» دریادلان سپاه، قدرت هالیوودی کماندوهای آمریکایی را با اتصالشان به خدا، کاریکاتوری کرده‌اند.

نوبت به معرفی پاسداری می‌رسد که در عکس منتشر شده از محل نگهداری متجاوزان هم دیده شده و چهره‌ی جهانی شده بود؛ همان عکسی که سربازان آمریکایی را نشسته در اتاقی نشان می‌داد و یک پاسدار را نیز در جمع آنان. سردار فدوی می‌گوید او به چهار زبان دنیا مسلط است و در این ماجرا با لحن محکم و مقتدرانه با آمریکایی‌ها صحبت کرد که حساب کار دستشان آمد؛ آقا با لبخند می‌گویند: «اگر خود ایشان را هم می‌دیدند بیشتر می‌ترسیدند.» صدای خنده‌ی همه بلند می‌شود و عکس ماندگاری از لبخند دلنشین آقا ثبت می‌شود.

نوبت به جوان‌ترها رسیده. فرمانده جوان ناوچه‌ی تندر از برگ‌های برنده‌ای که در این حادثه رو کردند، می‌گوید: «آمریکایی‌ها را مجبور کردیم ۲۰دقیقه با ما فارسی صحبت کنند و به آنها گفتیم که به هیچ کدام از درخواست‌هایتان پاسخ نمی‌دهیم تا آنچه را گفتیم انجام دهید. آنها هم مجبور به اطاعت شدند» خلیج فارس است دیگر!

جوانی ترکه‌ای با چهره‌ای آفتاب سوخته، اولین پاسداری است که در روز حادثه به شناور آمریکایی‌ها می‌رسد؛ و حالا توضیح می‌دهد که تا با به شناورهایشان رسیدیم، دست‌هایشان را بالای سر گرفتند و بدون هیچ مقاومتی، تسلیم شدند.

پاسداران جوان بیش از آنکه از رشادت‌های خود بگویند، خواسته‌هایی دارند! یکی زرنگی می‌کند و خارج از قول و قرارهای قبلی، چفیه‌ی آقا را می‌خواهد؛ آقا می‌گویند: «عجالتاً این چفیه را به ایشان بدهید.» یکی دیگر تسبیح آقا را می‌گیرد. دیگری فقط از آقا دعا می‌خواهد برای دو مشکلی که دارد؛ این هم از خواسته‌های رنگارنگ مرزداران حریم دریایی کشور!

حالا دیگر همه از نزدیک آقا را دیده‌اند؛ و همان‌طور که ایستاده‌اند، فرمانده کل چند جمله‌ای در ستایش شجاعت فرزندان خود می‌گوید: «بچه‌ها شجاعت به خرج دادند، فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک بهنگام. یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی در کاری تأخیر افتاد آن وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به لحظه عمل کردید، بسیار کارتان عالی و جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت. خدای متعال پشت گردن آنها زد و آنها را به آبهای ما کشاند که شما را به جانشان بیندازد و آن‌طور دست‌های‌شان را روی سرشان بگذارند. این حادثه کار خدا بود و در وقت خوبی انجام گرفت و شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید.» رزمنده‌های قدیمی و سرداران، یاد آن روزی افتاده‌اند که امام رحمه‌الله فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

پاسداران جوان هم مزد شجاعت، ایمان و موقع‌شناسی‌شان را گرفته‌اند و با انرژی و نشاطی چند برابر به مرزهای آبی باز می‌گردند؛ کارِ کارستانشان، آنقدر عالی بوده که حالا شده مثَل؛ آقا برای مسئولان، مثالشان می‌زند که جلوی دشمن باید این‌گونه بود؛ و هر جا تجاوز کرد، با قدرت جلویش را گرفت.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !