شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دوره توانمند سازی فعالین فرهنگی و جهادی در چغادک به کار خود پایان داد

دوره توانمندسازی ارکان مسجد با حضور 45نفر از فعالین کانون های فرهنگی هنری و ارکان جهادی و مسئولین پهنه های خانه احسان در چغادک به همت کانون فرهنگی هنری موعود به کار خود پایان داد.

آخرین اخبار
۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

وره توانمندسازی ارکان مسجد با حضور ۴۵ نفر از مسئولان کانون های فرهنگی هنری و ارکان جهادی گروه شهید برونسی  در ساختمان شهدای گمنام ،  با تشکیل چهار کارگاه به کار خود پایان داد.

حیدر قایدی، مسئول گروه جهادی شهید برونسی  با ارائه پاورپوینت به بررسی کارکردهای واقعی مساجد  در یک منطقه و همچنین تعامل مولفه ها و ارکان مسجدی با یکدیگر برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مساجد پرداخت.

عباس حاجی حسینی ، از فعالین جهادی و فرهنگی استان بوشهر  در این کارگاه در رابطه با جایگاه قانونی مساجد و مراجع قانونی و حقوقی ناطر بر فعالیت های مساحد و مباحث مربوط به مدیریت در مساجد و جایگاه و کارکرد ارکان مسجدی بویژه امام جماعت صحبت کردند و همچنین به رفع مشکلات و موانع حضور بیشتر ائمه جماعت در مساجد به ویژه مساجد روستایی پرداخت و تشکیل شورای فرهنگی مساجد را یکی از راههای رشد فعالیت های فرهنگی مسجد و حل مشکلات احتمالی در درون مسجد عنوان کرد.

حجت پارمان ، مسئول بنیاد احسان استان بوشهر  هم در این برنامه گفت: گروه های جهادی و فعالین فرهنگی باید موضوعات و آسیب های منطقه و محله خود را پیس از شناسایی و تحلیل بصورت مسئله محور پیگیری و حل نمایند.

وی افزود: مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و گروه های جهادی عموما جوانان خوش فکر و با ذوق و با انرژی هستند که بازوی فرهنگی امام جماعت در برنامه ریزی و اجرای فعالیتهای فرهنگی در مساجد هستند؛‌ وی همچنین اعزام امام جماعت و طلاب جوان در مساجد روستایی و عضویت مدیران کانونها را در هییت امنا و شورای فرهنگی مساجد را به شکل عملی و نه فقط روی کاغذ خواستار شد.
دکتر زارعی ،استاد دانشگاه و مشاور بالینی و خانواده با موضوع اشتغال و کسب و کار کارگاه توانمند سازی خود را پی گرفت

وی از مسائل پیشروی اشتغال و کسب کار جهت جوانان گفت و اظهار داشت : ایجاد انگیزه و مشاوره و تسهیل گیری در مسیر اشتغال جوانان بسیار اهمیت دارد که در این مسیر پس از شناسایی خانواده های کم برخورد دار و آسیب و شناخت مهارت آنان با آموزش های خاص آنان توانمند باید ساخت

هدف از اجرای این دوره بالا بردن سطح آمادگی و پیشبرد برنامه ها توسط ارکان وهمچنین ایجاد تعامل و انسجام بین عوامل مسجد، رفع مسائل و مشکلات داخل مساجدو محلات  و ایجاد تعامل بیشتر برای پیشبرد برنامه‌های مساجد و تقویت برنامه‌های اجرایی مسجد است؛ ارکان مساجد حاضر در این دوره با فراگیری مهارت‌های لازم در کنار تجارب خود با هماهنگی و انسجام لازم به منظور پربار شدن سطحی کیفی مساجد حرکت خواهند کرد.

      


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !