شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

 برگزاری مراسم عزاداری مراسم فاطمیه در آبپخش

مراسم عزاداری ایام فاطمیه سلام‌الله علیها از 12 دی ماه با حضور عموم مردم، در مصلی نماز جمعه شهر آبپخش ( مسجد رحمت ) در حال برگزاری می باشد .

آخرین اخبار
۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مراسم عزاداری ایام دهه دوم فاطمیه از روز یکشنبه ۱۲ دیماه در جایگاه نماز جمعه ( مسجد رحمت ) و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است .

این مراسم با سخنرانی حجت اسلام مهدی خدامی روحانی اعزامی از تهران و با مداحی کربلایی محمد رضا دولتیاری همراه با بیان نکته‌ های از زندگی حضرت علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله التعالی مدت شب ۵شب برگزار می‌شود.

زمان شروع مراسم از ساعت ۲۰ و محل آن جایگاه نماز جمعه ( مسجد رحمت ) می باشد و این مراسم از طرف هیات محبین آل یاسین شهر آبپخش و پایگاه حضرت ولی عصر عج الله تعالی برگزار می شود

حجت السلام مهدی خدامی در مورد خطبه فدکیه اظهار داشت : اول مراسم در مورد معرفی کتابی جنت العاصمه از آیت الله میرحهانی صحبت شد که در مورد حضرت علی علیه السلام که غریب مانده است و تنها و اینهایی که در مسجد بودند همه نماز خوان بودند و صف اول نماز بودند و همه روزه بگیر بودند و حافظ قرآن بودند در شهادت حضرت فاطمه شریک بودند و نماز و روزه ای که روح ندارد نماز و روزه نیست .

سخنران این مراسم افزود : چرا هر چه روزه میگیرید به تواضع شما اضافه نمی‌شود ، و نماز جلوگیری میکند از فحشا و منکر و وسیله نزدیک شدن خلق به خالق است

وی ابراز داشت : نماز میخوانید که بتوانید حلال خدا را دست نزنید پس بقیه عمرا خودتان سعی کنید دست به حرام خداوند نزنید .

خدامی اظهار کرد : آن چادری که سر یک خانم است ویترین است و آن هم حرمت دارد ، و سئوال چرا بعضی در این ویترین هر اشتباهی میکنند خبری نمیشود ، چون هر کاری کنید چهل سال دیگر نتیجه آن را خواهید دید و خداوند میخواهد پرونده شما قطور شود .

سخنران این مراسم ابراز کرد : جلسه روضه یعنی تغییر کردن ، و حضرت علی وقتی آمده پیش حضرت محمد فرمود چی دارید ، فرمود سپر خودت را بفروش چون فاطمه سپر توست .

وی افزود : اولیا خدا از هیچ چیزی نمی ترسید مثل سردار دلها و و کم نیستند و ناشناس و به وقتشان رو خواهد شد و از چیزی نمی ترسند چون ایمان قوی دارند و رزق تضمین شده است.

خدامی ابراز داشت : هر جا که در بندگی و رفاقت با امام زمان شما کارتان انجام دهید خداوند جبران می‌کند .

ما به خداوند اعتقاد داریم ولی اعتماد نداریم

واعظ مراسم فاطمیه افزود : حمایت مردم آخر زمان شیک و تمیز هستند ولی آخرشان تهی است ، مثل بسیاری از علمای آخر زمان که برای خدا به منبر نمی‌روند.

وی بیان کرد : دین یعنی دوست داشتن ، یعنی با خانواده خود مهربان باشید . عروس ، و داماد در قلب خودتان باشد و احترام آنها را داشته باشید .

همچنین در این مراسم مداحان اهل‌بیت محمد رضا دولتیاری و امین راهپیما به مداحی پرداختند.

گزارش: کوروش امینی

عکاس: روح‌الله صابری

انتهای پیام /


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !