شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حمله تمام عیار به اثر خلق شده در مورد هویت برازجان

آخرین اخبار
۰۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

اثر “وو مو چه۴” کاری از گروه هنری نافع استان بوشهر در قالب طنز اجتماعی با محتوای رشادت ها و پهلوانی های مردمان برازجان در تاریخ مقاومت این دیار و با معرفی بزرگمرد این خطه، غضنفرالسلطنه برازجانی، در حالی شب دوازدهم اجرای خود را تجربه کرده که با بی سابقه ترین تخریب ها و تهمت ها در قبال یک گروه مواجه شده است.

برای نشان دادن عناد خود با هویت بومی این منطقه، در ابتدا مجوز نداشتن این اثر را با بی اطلاعی از ساختار حاکمیتی، زیر سوال می برند و به خود این اجازه را می‌دهند که بدون اطلاع، هر نوع تخریبی را در این زمینه داشته باشند.

در مرحله بعد بخاطر هزینه بالای تولید این اثر، درخواست گروه به شورای شهر را به عنوان یک نقطه ضعف قلمداد می‌کنند، در صورتی که درخواست حمایت برای تولید این اثر به خیلی از نهادها و سازمان‌ها داده شده ولی یک ریال هم تحت عنوان حمایت مالی از این اثر نشده است و حتی بخاطر هوچی گری همین افراد معلوم الحال در فضای مجازی، عرصه را برای حمایت معنوی آن دست از عزیزان مسئولی که به فکر شادی مردم و تبیین هویت بومی این سرزمین هستند هم تنگ و تنگ تر نموده اند.

هزینه های تولید این اثر بخاطر بزرگ و عظیم بودن تولید ،قریب به ۶۰۰ میلیون تومان می‌ باشد.

یکی دیگر از رفتارهای کودکانه و شاید برخاسته از حسادت و کینه نسبت به این اثر و این گروه، به میان آوردن این عبارت بود که “چرا شورا میخواست پول مردم برازجان را برای گروه شهر دیگری هزینه کند؟” در حماقت گوینده این حرف همین بس که نمیداند اثر تولید شده برای مردم برازجان هست و تفاوت حمایت از گروه و حمایت از اثر را نمی‌داند.

لازم به ذکر است که این گروه متشکل از نیروهای خودجوش مردمی شهرهای برازجان، آبپخش،شبانکاره،سعدآباد است.

در مرحله بعد، به منظور رسیدن به مقاصد شوم و دور از شان مردمان با حیا و عفیف این دیار، چیدمان صندلی ها را بهانه کرده و به اصطلاح، در صدد راه انداختن اعتراضات مدنی تحت عنوان”تفکیک جنسیتی” بودند که الحمدلله با هوشیار مردم عزیز و فهیم شهرستان، این تیرشان هم سنگ خورد.

جایگاه آقایان، جایگاه بانوان،جایگاه خانواده ها سه بخش اصلی چیدمان صندلی ها در نمایش های این گروه بوده، هست و خواهد بود.

این اثر مثل تمام فعالیت های سپاه، ذیل سپاه جواد الائمه (ع) شهرستان دشتستان تولید شده و به عنوان فعالیت سپاه، خودِ سپاه ناظر کار و مجوز دهنده‌ی کار است و نیازی به دخالت دیگر ارگان ها نمی‌باشد.

تمام هزینه های نمایش تا الان به صورت مردمی، تامین شده و متاسفانه همانطور که گفته شده پولی از ارگان و مجموعه ای به این اثر پرداخت نشده است، البته بسیار امیدواریم که عزیزان شورا با بینش و فهم بالا، این اثر را که توانسته در ۱۳ شب اجرای خود لبخند و شادی را برای بیش از ۷ هزار نفر از همشهریان عزیز برازجان، به ارمغان بیاورد، بدور از اثر پذیری از این اقدامات و تخریب ها در فضای مجازی، مورد حمایت مالی خود قرار دهند.

انشاءالله

غلامحسین احمد حسینی

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !