شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در آبپخش رخ داد؛

مانور زلزله و ایمنی دبیرستان عفت را لزراند/ اهمیت نقش آموزش در کاهش آسیب‌ها

همزمان با برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور در شهر آبپخش نیز این رویداد با حضور بخشدار ، امام جمعه ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب‌پخش و جمعی دیگر از مسئولان این شهر در دبیرستان دخترانه عفت این شهر برگزار شد.

آخرین اخبار
۰۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

اکرم پاپری رئیس اداره آموزش وپرورش آب پخش؛ در این مانور اظهار کرد: ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی در یک منطقه زلزله خیز واقع شده است و برلزوم آشنایی و آگاهی هرچه بیشتر افراد جامعه به ویژه دانش آموزان که بیشترین جمعیت جوان کشور را تشکیل می دهند.

پاپری افزود: آموزش و پرورش توسعه آموزش های همگانی در خصوص حوادث غیرمترقبه را به عنوان یک راهبرد مستمر در دستور کار دارد، چرا که نقش آموزش و فرهنگ سازی در کاهش آسیب ها بسیار حائز اهمیت است.

رئیس آموزش و پرورش آب پخش  تصریح کرد: امکان وقوع حوادث و بلایای طبیعی در هر لحظه وجود دارد لذا باید آموزش های لازم برای مهار بحران به صورت جدی بویژه در مدارس تعلیم داده شود

وی ابراز کرد: اجرای مانور های زلزله یکی از بهترین راه کارهای آموزش عملی دانش اموزان است تا در هنگام حادثه بتواند به خوبی مدیریت داشته و حتی به کمک دیگران نیز بشتابند.

پاپری این مانور را حرکتی برای آمادگی بیشتر در زمان بحران عنوان کرد و گفت: فرهنگ مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی به صورت علمی در جامعه باید نهادینه شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !