شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر؛

۴۸ هزار خانواده بوشهری صاحب‌خانه می شوند/ مهلت ثبت نام ۱۵ آذرماه

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر  ابراز کرد: ثبت نام این طرح از  ۲۸ مهر ماه آغاز شده که تاکنون حدود ۱۵۵۰۰ متقاضی مسکن در استان بوشهر در آن ثبت نام کرده اند و تا ۱۵ آذر ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار
۰۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
یکی از دغدغه های اصلی جوانان این روزها برای آغاز زندگی و حتی زوج ها ی جوان و گاهی خانواده هایی با چندین سال زندگی در کنار هم داشتن یک خانه شخصی است.

تعداد زیادی از خانواده های بوشهری صاحب خانه نیستند و هر سال باید دغدغه ی تمدید قرارداد اجاره ی مسکن یا اینک افزایش قیمت کرایه ها و اسباب کشی را داشته باشند که این غم بزرگی را به آنها متحمل می کند.

دغدغه ی مهم خانواده بی خانه

با افزایش نرخ کرایه خانه ها بسیاری از خانواده هایی که توان پرداخت هزینه سنگین اجاره خانه در شهرها استان نیستند به ناچار مجبور به ترک شهر و سکنی گزیدن در شهرهای و روستاهای همچوار شده‎‍اند.

شرط پلیس برای اسباب‌کشی در پایتخت تا ۱۵ فروردین ۹۹ - ایسنا

با روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی پس از هشت سال که اقدام قابل قبولی در ساخت مسکن اتفاق نیاتفتاده بود منتخب مردم وعده ی ساخت چهار میلیون مسکن را به مردم داد و اکنون نیز پای قول خود ایستاده و مراحل ابتدایی ثبت نام را آغاز کرده است.

فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در نشست خبری مشترک با مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر و مدیرعامل شرکت عمران عالی شهر اظهار کرد: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۲ هزار و ۵۶۹ واحد زمین تامین شده است که این کار اولین قدم برای تولید مسکن و جهش آن در استان بوشهر می باشد.

رستمی افزود: با احتساب دیگر بخش‌ها اراضی آماده ساخت مسکن درطرح جهش تولید مسکن در استان تا ۴۸ هزار واحد مسکونی امکان‌پذیراست و تنها گناوه و جم دارای مشکل هستن که در شهر گناوه تا حدودی مشکل تامین زمین برطرف و تلاش شده زمین بیشتری به این طرح اختصاص یابد و در جم نیز در حال رایزنی با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر برای تامین زمین مورد نیاز هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر  ابراز کرد: ثبت نام این طرح از  ۲۸ مهر ماه آغاز شده که تاکنون حدود ۱۵۵۰۰ متقاضی مسکن در استان بوشهر در آن ثبت نام کرده اند و تا ۱۵ آذر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: آورده متقاضی در طرح جهش تولید مسکن ۴۰ میلیون تومان تعیین شده که برای برخی دهک‌های پایین می توان آن را به صورت اقساطی ارائه کرد.

رستمی به پرداخت تسهیلات بانکی در طرح جهش تولید مسکن پرداخت و افزود: برای متقاضیان شرکت در طرح جهش تولید مسکن  ۳۵۰ میلیون تومان، برای سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان و برای ساخت مسکن در روستاها نیز ۲۵۰ میلیون تومان  تسهیلات مسکن پیش بینی و پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تشریح کرد:میانگین زیربنای این واحدها بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر مربع می باشد.

وی گفت: اولین شرط، متقاضی باید ساکن شهر مورد تقاضا در طی ۵ سال گذشته باشد؛ دوم سابقه استفاده از امکانات دولتی مسکن را نداشته باشند، سوم متاهل یا سرپرست خانوار باشند البته برای خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، بدون شرایط تاهل، امکان ثبت‌نام وجود دارد و چهارم از سال ۸۴ تا امروز براساس استعلامی که از ثبت اسناد به عمل می‌آید بدون سابقه مالکیت شخصی باشند.

متقاضیان برای ثبت نام به سامانه SAMAN.MRUD.IR مراجعه کنند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !