شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

با اقدام نیروی انتظامی استان بوشهر؛

سوء استفاده از برق خانگی/ کشف ۲۲ دستگاه ماینر در تنگستان

سوسنی از کشف ۲۲ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در منزلی در حوزه مرکزی شهر اهرم خبر داد.

آخرین اخبار
۰۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

دستگاه های ماینر که برای استخراج رمز ارز مورد استفاده قرار می گیرد برای فعالیت خود نیاز به مصرف برق بسیار زیادی دارد و عده ای برای بدست آوردن سود هنگفت این دستگاه ها را با استفاده از شبکه ی برق خانگی راه اندازی می کنند.

استان بوشهر به دلیل شرایط جوی در ماه های زیادی از طول سال با مصرف برق ببیشتری نسبت به استان های میانی و شمالی ایران روبرو است که استفاده از دستگاه های ماینر می تواند شبکه ی برق را با فشار بیشتری روبرو کند.

با توجه به مصرف بالای این دستگاه استفاده از آن منوط به دریافت مجوزهای لازم است که برخی بدون توجه به این قوانین اقدام به راه اندازی آن می گیرند.

هر چند وقت یکبار خبر از کشف برخی از این دستگاه ها به گوش می رسد و این بار نیز تعدادی از یان دستگاه ها در شهرستان تنگستان کشف شده است.

حیدر سوسنی فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در پی رصد اطلاعاتی پلیس مبنی بر استخراج ارز دیجیتال به دست افراد سودجو در منزلی مسکونی در حوزه مرکزی شهر اهرم، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس امنیت عمومی شهرستان تنگستان قرار گرفت.

سوسنی افزود: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی به منزل مورد نظر اعزام، و در بازرسی از آن موفق شدند ۲۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق را کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ارزش دستگاه‌های کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲۷ میلیارد ریال برآورد شده ودر این زمینه ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !