دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دردسرهای پیدا کردن معلم؛

کمیاب شدن معلم در دشتستان/ والدین به دنبال معلم برای دانش آموزان

حمدالله اژدری گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلمان در شهرستان بوشهر بازنشسته شده‌اند برای تامین و جایگزین این معلم ها با سختی هایی روبرو شده ایم اما با استفاده از ابزارهایی که قانون گذاشته این مشکل برطرف شد.

آخرین اخبار
۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

با وجود آغاز مهرماه و آغاز فعالیت آموزشی اما در برخی نقاط استان بوشهر هنوز دانش آموزان معلم خود را نشناخته اند و نمی دانند چه کسی قرار است آنها را آموزش دهد.

این مشکل برای دانش آموزان دشتستانی حادتر است و تعداد بیشتری از دانش آموزان با فقدان معلم روبرو هستند.

کار تا جایی رسید که برخی از والدین دانش آموزان با امضای درخواستی از آموزش و پرورش استان خواستند که به این مشکل آنها رسیدگی کند.

آموزش و پرورش استان به عنوان نهادی که آموزش دانش اموزان را برعهده دارد انتظار می‌رفت و می‌رود که این مشکل را از قبل مدیریت می کرد که کار به این مرحله نرسد.

حالا نیز با قول ها و برنامه هایی که مدیران آموزش وپرورش استان بیان کرده اند ظاهرا این مشکل تا حد زیادی ساماندهی شده است.

حمدالله اژدری مدیر منابع انسانی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از معلمان در شهرستان بوشهر بازنشسته شده‌اند برای تامین و جایگزین این معلم ها با سختی هایی روبرو شده ایم.

اژدری افزود: یکی از دلایلی که برای تامین معلم دراین دشتستان دچار مشکل شدیم این است که تعداد نیروهای بازنشته دردشتستان بیشتر از سایر شهرستان هاست و همین باعث شده در تامین نیرو دچار مشکل شویم.

مدیر منابع انسانی اداره‌ کل آموزش‌ و‌ پرورش استان بوشهر ابراز کرد: این مشکل در سایر شهرستان ها نیز وجود دارد که ما با استفاده از اختیاراتی که قانون برای ما پیش‌بینی کرده از جمله استفاده از نیروهای بازنشسته و غیر موظف معلم‌ها تامین می شوند اما در دشتستان به‌ دلیل پراکندگی جغرافیایی و کمبود متقاضیان استمرار خدمت پس از بازنشستگی کار را مشکل کرده است.

اژدری بیان کرد: ورود فارغ‌التحصیلان امسال دانشگاه‌های فرهنگیان هم با تاخیر مواجه شد که از دیگر علت‌های این تاخیر در کمبود معلم است.

این مقام مسؤول خبر داد: امروز در نهایت تصمیمات لازم گرفته شد و با هماهنگی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان در مناطق روستایی نیروهای جدید‌الاستخدام و در مدارس شهری از نیروهای شاغل به‌صورت نوبت دوم و اضافه کار استفاده کردیم و مشکل حل شد و همه مدارس شهرستان دشتستان معلم خواهند داشت.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !