دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۱۵ هزار تن میگو پرورشی استان بوشهر برداشت شد

در اجرا طرح‌های پرورش میگو در سطح شش هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر تاکنون ۱۵ هزار تن میگو از ۲ هزار و ۸۰۰ استخر پرورشی برداشت شده است.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از تسنیم؛ یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر پرورش آبزیان است که در این بخش طرح‌های مهم آبزیپروری در نقاط ساحلی استان اجرا شده است.

استان بوشهر به‌عنوان قطب تولید میگو پرورشی در کشور معرفی شده که نقش مهمی در تولید و صادرات این آبزی دارد.

قرار گرفتن استان بوشهر در سواحل ۹۲۰ کیلومتری خلیج‌فارس ظرفیت قابل توجهی برای پرورش ماهی و میگو فراهم کرده که در این حوزه پرورش ماهی در قفس در خلیج‌فارس و میگو در سواحل شهرها و روستاهای استان بوشهر در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه اراضی مختلف برای پرورش میگو در سواحل استان بوشهر شناسایی شده است اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم در عرصه‌های مختلف این اراضی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

شش هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو اختصاص یافت

علی بازدار با بیان اینکه امسال شش هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو اختصاص یافته است گفت: پرورش میگو در استان بوشهر با تولید بچه میگو در مراکز تکثیر آبزیان آغاز و این پروژه از فروردین ماه اجرا می‌شود.

وی میزان بچه میگو تولید شده در مراکز تکثیر آبزیان را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون قطعه بچه میگو دانست و تصریح کرد: ۲٫۱ میلیارد قطعه بچه میگو یاد شده در اختیار پرورش دهنده این آبزی قرار گرفت و در استخر پرورشی ذخیره‌سازی شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر اضافه کرد: پس از ۴ ماه عملیات پرورش میگو، محصول آن قبل از فرا رسیدن فصل سرما باید برداشت شود که در این زمینه برداشت میگو از استخر پرورشی از اواخر شهریورماه آغاز شده است.

تاکنون ۱۵ هزار و ۴۰۵ تن میگو برداشت شده است

بازدار میزان برداشت میگو پرورشی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۵ هزار و ۴۰۵ تن میگو از ۲ هزار و ۸۶۷ استخر پرورشی برداشت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد میگو از استخر پرورشی استان بوشهر برداشت شده است تصریح کرد: امسال شش هزار و ۱۰۰ هکتار زمین ساحلی برای پرورش میگو اختصاص یافته که تاکنون از ۳ هزار و ۳۶۱ هکتار آن میگو برداشت شده است.

تا اواسط آبان ۳۰ هزار تن میگو برداشت می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر میانگین وزن هر میگو پرورشی را ۱۷٫۵ گرم دانست و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا اواسط آبان ۳۰ هزار تن میگو برداشت شود که تاکنون ۵۰ درصد آن استحصال شده است.

بازدار با بیان اینکه امسال در ۵ هزار استخر در قالب ۳۵۷ مزرعه، میگو پرورش داده شده است تصریح کرد: سال گذشته از ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار استخر پرورشی ۲۳ هزار تن میگو برداشت شد.

در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت بر توسعه اراضی پرورش میگو و اشتغال جوانان در این حوزه تأکید شد.

واگذاری یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار زمین ساحلی برای پرورش میگو به جوانان آماده کار از مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر بود که افزایش این میزان اراضی تا ۱۵ هزار هکتار تأکید شد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !