دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در آمد کنجدی؛

مقام سوم بوشهر در تولید کنجد/ برداشت ۵۲۰۰ تن کنجد در استان بوشهر

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی بوشهر عنوان کرد: کانون های کشت کنجد در استان بوشهر مزارع شهرستان‌های دشتستان، تنگستان و دشتی می باشد که پیش بینی می شود 5200 تن کنجد از مزارع این شهرستان‌ها برداشت شود.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

کاووس هاشم‌پور معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی بوشهر در خصوص کشت کند در استان بوشهر اظهار کرد:  بوشهر یکی از استان هایی است که کشت کنجد در آن رونق دارد و به همراه خوزستان و فارس یکی از قطب های مهم تولید این محصول در کشور می باشد.

هاشم‌پور افزود: کشت کنجد از اوایل تیر تا مرداد ماه آغاز می شود و با رسیدن به مرحله ی برداشت از ابتدای مهر تا نیمه آبان ماه این محصول برداشت می شود.

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی بوشهر عنوان کرد: کانون های کشت کنجد در استان بوشهر مزارع شهرستان‌های دشتستان، تنگستان و دشتی می باشد که پیش بینی می شود ۵۲۰۰ تن کنجد از مزارع این شهرستان‌ها برداشت شود.

وی تصریح کرد:خصوصیت مهم کنجد نیاز کم به آب می باشد به طوری که پس از آبیاری اولیه تا حدود چهل روز نیاز به آبیاری مجدد ندارد که با توجه به  ویژگی مقاومت در برابر خشکی وگرما، کشت تابستانه مناسبی در استان بوشهر است.

هاشم زاده تشریح کرد: در سال جاری حدود چهار هزار هکتار در استان بوشهر به زیر کشت کنجد رفته است که به طور معمول از هر هکتار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم محصول به دست می‌آید.

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی بوشهر بیان کرد:  پیش‌بینی می‌شود قیمت هر کیلو کنجد معادل ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان تعیین شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !