دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر؛

تولد ۱۰۸ نوزاد دوقلو در استان بوشهر/ محمد و فاطمه پرطرفدارترین نام برای نوزاد

پاسالار گفت: بیشترین نام انتخاب شده برای نوزاد پسر در سال جاری محمد با ۱۳۰ مورد، حسین با ۱۱۹ مورد، علی با ۱۱۳ مورد و برای نوزاد دختر نیز فاطمه با ۲۰۹ مورد، زهرا با ۹۱ مورد، زینب با ۷۹ مورد، بیشترین طرفدار را بین خانواده ها داشته است.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

اسکندر پاسالار مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر؛ با ارائه آمار مولود های سال جاری اعلام کرد: در نیم سال نخست امسال در استان بوشهر ۶۸۷۸ کودک متولد و همچنین در این بازه‌ی زمانی ۳۶۳۶ نفر فوت شده اند.

پاسالار افزود: در هر شبانه روز ۳۷ نوزاد در استان متولد می شوند که آمار نیمه‌ی نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۰ درصدی روبرو شده است.

پیشی گرفتن دختران از پسران از دختران

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: به ازای تولد هر ۱۰۰ پسر، ۱۰۵ دختر  متولد شده و آمار کلی تولد سه هزار و ۵۳۱ پسر و سه هزار و ۳۴۷ دختر متولد را نشان می دهد.

نام‌گذاری ۸۳ هزارو ۳۴۴ نفر به نام “علی” در بوشهر

پاسالار اظهار داشت: بیشترین نام استفاده شده برای نوزاد پسر در سال جاری محمد با ۱۳۰ مورد، حسین با ۱۱۹ مورد، علی با ۱۱۳ مورد، امیرعلی با ۸۹ مورد و امیرحسین با ۷۶ مورد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: بیشترین نام استفاده شده برای نوزاد دختر نیز در سال جاری فاطمه با ۲۰۹ مورد، زهرا با ۹۱ مورد، زینب با ۷۹ مورد، رستا با ۷۳ مورد و فاطمه زهرا با ۴۹ مورد بوده است.

وی بیان کرد: میانگین سن مادران در کشور  ۲۹.۴ سال است که این میانگین در استان بوشهر ۲۹.۸ سال است همچنین جوان‌ترین مادران در شهرستان تنگستان و مسن‌ترین مادران در شهرستان جم حضور دارند.

۱۰۸ دوقولو به دنیا آمده است

پاسالار عنوان کرد: در نیمه نخست امسال ۴۲ درصد از نوزادان در فاصله پنج سال اول زندگی زوجین متولد شده‌اند همچنین ۱۰۸ مورد تولد دوقولو  در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: سه هزار و ۲۰۵ ازدواج طی نیمه نخست سال جاری در استان بوشهر ثبت شده که از افزایش ۸.۶ درصدی ازدواج خبر می دهد.رشد ۳ درصدی  طلاق در استان بوشهر

وی اشاره کرد: آمار طلاق در استان بوشهر متاسفانه ۲.۷ درصد رشد داشته و ۷۹۷ مورد طلاق در استان بوشهر ثبت شده است.

پاسالار بیان کرد: بیشترین فراوانی طلاق مردان در سن ۳۱ سالگی و  زنان در سن ۳۶ سالگی به وقوع پیوسته است.

تعریف طلاق خاموش یا عاطفی | مراحل طلاق عاطفی | عوامل افزایش طلاق عاطفی | روش‌هایی برای جلوگیری از بروز طلاق عاطفی - حقوق نیوز

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: در این بازه زمانی تعداد فوتی ها ۳۲ درصد افزایش داشته و استان بوشهر ۱.۲ درصد از موارد فوتی کشور در نیمه نخست امسال را به خود اختصاص داد.

وی اذعان کرد: بیشترین آمار فوتی های نیمه اول امسال مربوط به دشتستان، بوشهر و گناوه بوده و کمترین میزان فوت هم مربوط به شهرستان عسلویه است.

کرونا در ایران؛ 68 فوتی طی یک روز و 3677 بیمار در وضعیت بحرانی

پاسالار گفت: بیشترین تعداد در مردادماه با ۸۴۹ مورد به ثبت رسید که ۱۲ درصد مرگ‌ها مربوط به گروه‌های سنی ۸۰ تا ۸۴ سال، ۱۱.۷ درصد گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال و ۱۱.۱ درصد نیز مربوط به گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: میانگین سن مرگ و میر در استان بوشهر ۶۴.۴ سال همچنین میانگین سن فوت مردان در استان بوشهر ۶۲.۴ سال و در زنان ۶۶.۹ سال است.

 

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !

کامنت بسته می باشد.