سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر عنوان کرد؛

پرورش میگوی فوق متراکم در استان بوشهر/ تولید ۱۰ کیلو میگو در هر متر مربع

اشرف گفت: اجرای طرح پرورش میگوی فوق متراکم یک پروژه اثر بخش و دوست‌دار محیط زیست همراه صرفه اقتصادی است که امکان تولید ۶ تا ۱۰ کیلوگرم میگو در هر مترمکعب آب را فراهم سازد.

آخرین اخبار
۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

صغری اشرف معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر؛ در حاشیه نشست کمیته فنی آبزی پروری استان بوشهر اظهار کرد: به دلیل محدودیت زمین‌های ساحلی برای توسعه پرورش میگو و به منظور افزایش  بهره‌وری در تولید آبزیان، طرح‌های پرورش میگوی فوق متراکم در محیط سربسته، استخرهای بتونی و به صورت گلخانه‌ای اجرا می‌شود.

اشرف افزود: اجرای طرح پرورش میگوی فوق متراکم یک پروژه اثر بخش و دوست‌دار محیط زیست همراه صرفه اقتصادی است  که امکان تولید ۶ تا ۱۰ کیلوگرم میگو در هر مترمکعب آب را فراهم سازد.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر عنوان کرد: اجرای این طرح در ابتدا ممکن است با توجه به نیاز به تجهیزات بیشتر نسبت طرح‌های غیرمتراکم و متراکم پر هزینه‌تر باشد اما در صورت دسترسی به لارو میگو در طول با تولید ۲ تا ۳ بار (دوره) میگو در سال صرفه اقتصادی آن بیشتر از روش‌های دیگر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی از سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در این طرح هستن که پس از بررسی و گرفتن مجوزهای لازم  می توانند عملیات اجرایی را آغاز کنند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !