سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رنجش مردم بخش دلوار از نبود تجهیزات پزشکی

نبود بیمارستان و نبود تجهیزات لازم  و نحوه ارایه خدمات درمانگاه دلوار در ساعات اداری به بیماران تحت پوشش بیمه سلامت است مردم این بخش را سردرگم کرده است.

آخرین اخبار
۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

بخش دلوار در ۳۰ کیلومتری استان بوشهر قرار دارد و بالغ بر ۳۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۲۵ روستا می باشد که یکی از مشکلاتی که بیماران را در این  بخش سردرگم کرده است، اول نبود بیمارستان و نبود تجهیزات لازم  و نحوه ارایه خدمات درمانگاه در ساعات اداری به بیماران تحت پوشش بیمه سلامت است،

اکثر مردم دلوار ملوان هستند و اغلب دفترچه های درمان مردم شهرستان بیمه سلامت است، این بیماران برای بهره مندی از خدمات درمان این بیمه باید ابتدا به مرکز جامعه سلامت شهر دلوار مراجعه کنند و با پرداخت ویزیت، دفترچه خود را مهر ارجاع به پزشک متخصص بزنند، در غیر این صورت بیمارستان  مرکز استان هزینه درمان بیماران تحت پوشش این بیمه در ساعات اداری برای مراجعه کنندگان به بیمارستان آزاد حساب می کند.

بیماران تحت پوشش بیمه سلامت بی اطلاع از این موضوع، بخصوص بیماران که از روستاها برای مدوا به این بیمارستان ها مراجعه می کنند، با هزینه های بالای درمان روبرو می شوند و اگر پذیرش هم این موضوع را به مراجعه کنندگان بگوید باید این بیماران که اغلب آنها پیر و از پا افتاده هستند، دوباره هزینه ای را متحمل شوند و به مرکز جامعه سلامت مراجعه کنند و دفترچه سلامت خود را مهر ارجاع به پزشک بزنند و بعد به بیمارستان مراجعه کنند.

این در حالی است که با تهیه بنری در ورودی بیمارستان یا از طریق خانه بهداشت روستایی می توان این موضوع را به افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اطلاع داد تا بیماران تحت پوشش بیمه سلامت از این سردرگمی در بیایند.

یکی از مشکلات عمده این درمانگاه، نبود متخصص برای ارایه خدمات سونوگرافی و رادیولوژی که موجب رنجش مردم شده است  که مردم این دیار در پی نبود متخصص رادیولوژیست ناچارند به مرکز استان و حتی شهرستان های اطراف مانند برازجان و گناوه مراجعه کنند، پیمودن مسافت های طولانی، اتلاف وقت بیماران و ماندن در صفهای طویل مراکز سونوگرافی در  استان از مهمترین و بارزترین مشکلات ناشی از نبود متخصص رادیولوژیست در دلوار است.

متاسفانه نبود امکانات پزشکی و بیمارستان مجهز در دلوار سبب شده است تا شهروندان دلواری به خاطر کوچکترین مشکلات خود راهی شهرهای اطراف شوند.

به راستی این این کمبودها و نبودها تا کی ادامه خواهد داشت؟

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !