سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس سازمان صمت بوشهر خبر داد؛

دشت ۱۷۰۰ میلیارد تومانی پروژه های صنعتی از سفر رئیسی

حسینی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌های داخلی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان اختصاص یافته در نظر گرفته شد همچنین 1500 میلیارد تومان برای یک واحد مهم صنعتی دیگر مصوب شده است.

آخرین اخبار
۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سید حسین حسینی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به مصویات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر اظهار کرد: در این سفر هفت مصوبه در بخش صنعت، معدن و تجارت محقق شد که اعتبارات خوبی در این حوزه به استان بوشهر اختصاص داده می شود.

۲۰۰ میلیار تومان برای توسعه منطقه ویژه شمال استان بوشهر

حسینی  افزود: یکی از طرح‌های مهمی که در این مصوبات شامل اختصاص اعتبار شده منطقه ویژه شمال استان بوشهر است که ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌های داخلی آن در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان صمت استان بوشهر تشریح کرد: منابع مالی جایگزینی شناورهای ساخت خارج با شناورهای ساخت داخل کشور تامین شد همچنین ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای یک واحد مهم صنعتی دیگر مصوب شده است.

وی تصریح کرد: تکلیف انتقال بخشی از حساب‌های صنایع، شرکت‌های دولتی به حساب‌های بانکی در استان‌های محل استقرار روشن شد و بخشی از این حساب ها در استان می ماند.

سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در استان بوشهر

حسینی بیان کرد: یکی دیگر از مصوبه‌های دولت سرمایه گذاری مستقیم یا به صورت مشارکتی با بخش خصوصی در زمینه تولید لاستیک، صنایع میان دست و پایین دست پتروشیمی و صنایع آهک در شهرستان‌هایبا نرخ بالای بیکاری می باشد.

رئیس سازمان صمت استان بوشهر ابراز کرد:یکی دیگر از مصوبه های دولت در سفر به استان بوشهر تأمین مالی و پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش برای ۹ طرح اولویت دار در استان از طریق بانک صنعت و معدن، ملی، تجارت و ملت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال  ۱۶۷ فقره مجوز تأسیس واحد صنعتی صادر شده که به موجب آن ۴۹ هزار میلیارد ریال سرمابه گذاری شده و پیش بینی می شود برای بیش از ۴۴۰۰ نفر شغل ایجاد کند.

حسینی  اشاره کرد: آمار حکایت از آ« دارد که در این مدت مجوزهای صنعتی از نظر پیش بینی سرمایه گذاری ۴۳۶ درصد و از نظر پیش بینی اشتغال ۲۷ درصد رشد به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !