سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اولین وعده دولت عملی شد؛

دستور وزیر نفت برای تخصیص یک شناور جهت تردد اهالی خارگ

​با دستور وزیر نفت و همچنین اقدام مدیریت عمران مناطق نفت خیز جنوب دستور عقد قرارداد یک فروند شناور مسافربری برای جزیره خارگ صادر شد.

آخرین اخبار
۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری هفته گذشته در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور آیت الله رئیسی  برگزار شد، با اشاره به مشکلات مردم در جزیره خارگ، اظهار کرد: جزیره خارگ به تعداد روزهای جنگ مورد حمله قرار گرفته است و مردم مقاوم خارگ با کیسه شن و هر چیزی که داشتند مقابل آتش استادند.

وی به مشکلات خارگی‌ها اشاره کرد و ادامه داد: سند مالکیت یکی از چالش‌های اساسی است. این دعوای دیرینه را پایان دهید و آشتی بین مردم و نفت ایجاد شود.

تردد یکی از مشکلات اصلی جزیره خارگ

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تردد مردم یکی دیگر از مشکلات است که نیاز است به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد. کشتی مسافربری در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مسئله مهم آب در جزیره خارگ باید دنبال شود. مردم در نقاط بندری دنیا بهترین امکانات را دارند ولی مردم خارگ با تانکر آبرسانی می‌شوند.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: مردم عسلویه آلودگی‌ها و آلایندگی‌های فراوانی را دارند. مردم مشکل خونی پیدا کرده‌اند و چه دولتی لایق‌تر از این دولت که بتواند مشکل مردم را حل کند.

وی بیان کرد: موضوع پارس شمالی برای مردم اهمیت زیادی دارد و انتظار می‌رود با تصمیم مناسب زمینه امیدواری بیشتر مردم انجام شود.

اولین وعده دولت در جزیره خارگ عملی شد

روز گذشته ناصر ابراهیمی در گفتگو با خبرنگاران از اصافه شدن  یک فروند شناور مسافربری برای جزیره خارگ خبر داد و اظهار داشت: ​با دستور وزیر نفت و همچنین اقدام مدیریت عمران مناطق نفت خیز جنوب دستور عقد قرارداد یک فروند شناور مسافربری برای جزیره خارگ صادر شد.

بخشدار ویژه خارگ یکی از مشکلات عدیده اهالی شریف جزیره خارگ را بحث تردد دریایی عنوان کرد و گفت: این مساله طی سال‌های گذشته مشکلاتی را برای مردم این جزیره در پی داشته است.

وی با اشاره به پیگیریهای انجام شده افزود: بخشداری ویژه خارگ با تشکیل کارگروهی با محوریت نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و با حضور عملیات عمومی، شورای شهر و شهرداری اقدام به بررسی مسائل و رایزنی با شرکت ملی نفت ایران و مدیریت عمران مناطق نفت خیز کرد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !