چشمه زیبای کلات

چشمه کلات از مکان‌های دیدنی شهرستان عسلویه است. این چشمه که در روستایی به همین نام واقع است منظره زیبایی از صخره ها، آبشار، آب و نخل در مجاورت آن است.

ساحل بنود

این سواحل زیبا در مجاورت روستای بنود در شش کیلومتری چاه مبارک شهرستان عسلویه و در جنوبی ترین نقطه استان بوشهر قرار گرفته است. روستای بندو علاوه بر جاذبه طبیعی از مکان های تارخی همچون بقایای آبگیر ساسانی، آسیاب‌های آبی بندوو … برخوردار است که نشان از قدمت تاریخی بسیار زیاد آن دارد. این روستا حدود ۸۰۰ نفر جمعیت داشته و بیشتر اهالی آن در عرصه صیادی و دریانوردی مشغول به کار هستند.

روستای غربه 

روستای غربه، روستایی در منطقه‌ای کوهستانی در ۱۵ کیلومتری شهرستان جم و ۷۰ کیلومتری بندر عسلویه، در استان بوشهر قرار دارد.

جمعیت این روستا حدود ۱۵ خانوار است ولی خانه ها در این روستا بسیار پراکنده هستند و فاصله بعضی از آنها از یکدیگر، بیش از ۷۰۰ متر می‌باشد.

اگرچه خشک سالی های اخیر طبیعت منطقه را به خطر انداخته، اما با این حال طبیعت غربه، محلی مناسب برای تفریح و گردش مسافران و گردشگران می باشد.

با وجود این ظرفیت بزرگ گردشگری نیاز هست هرچه زودتر با مدیریت این حوزه بتوان حداکثر ظرفیت های گردشگری استان را به بهره برداری رساند.

انتهای پیام//