سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وزیر نیرو؛

نیروگاه اتمی ضروری ترین نیاز کشور/ از توسعه نیروگاه های اتمی حمایت می کنیم

محرابیان گفت: توسعه نیروگاه‌های اتمی از ضروری‌ترین نیازهای هر کشوری هستند و مورد حمایت وزارت نیرو می باشد.

آخرین اخبار
۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با اشاره به اهمیت نیروگاه های اتمی اظهار کرد: توسعه نیروگاه‌های اتمی موجب پایداری شبکه برق کشور شده و تنظیم‌کننده فرکانس نیز به شمار می‌آیند.

محرابیان افزود: نیروگاه‌های اتمی در زمره نیروگاه‌های با کارکرد بالا هستند، به گونه‌ای که اکنون در نیروگاه اتمی بوشهر کارکرد تولید بیش از ۱۰۰درصد است؛ یعنی ظرفیت آن یک‌هزار مگاوات است درحالی که تولید آن یک‌هزار و ۳۰ مگاوات است که باعث پایداری فرکانس و شبکه می‌شود.

وی خاطرنشان‌کرد: بخشی از برنامه توسعه برق در وزارت نیرو با توسعه نیروگاه‌های اتمی خواهد بود. محرابیان ظرفیت نیروگاهی کشور را ۸۳ هزار مگاوات عنوان کرد و گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های برق‌آبی، یک‌هزار مگاوات نیروگاه اتمی، حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ مگاوات هم نیروگاه تجدیدپذیر و بقیه نیروگاه‌های حرارتی است.

وی بیان‌ کرد: مجموع مصرف سوخت سالانه در نیروگاه‌های حرارتی نزدیک به ۸۲ میلیارد متر مکعب است که اگر گاز باشد گاز مصرف می‌کنند و در غیر این صورت، معادل آن سوخت مایع تامین خواهد شد.

وزیر نیرو اضافه‌کرد: برنامه ساخت ۳۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در دولت سیزدهم با محوریت کاهش مصرف سوخت است و مهم‌ترین هدف این است که بتوانیم با افزایش توان نیروگاه‌ها و با راه‌اندازی بخش بخار و سیکل ترکیبی و به‌خصوص استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر این امر محقق شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !