سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جلسه رئيس جمهور با نخبگان استان بوشهر:

محوری ترین هدف دولت عدالت است/ اختیارات ویژه برای استاندار بوشهر

آیت الله رئیسی بیان کرد: به استاندار بوشهر اختیاراتی خواهیم داد تا بتواند از مشکلات استان گره گشایی کند همچنين برای حمایت از ویدر راستاي پيشرفت استان برنامه ويژه داریم.

آخرین اخبار
۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در پایان بازدید رئیس جمهور از نقاط مختلف استان بوشهر جلسه ای با حضور نخبگان استان بوشهر برگزار شد که در آن نخبگان استان بوشهر به بیان نقطه نظرات خود در خصوص راه کارهای پبشرفت استان صحبت کردند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به لزوم ایجاد عدالت در جامعه اظهار کرد: افراد سالم در جامعه سالم رشد می‌کنند و سنگ زیر بنای آن عدالت، اخلاق و اخلاص است همچنین اگر کسی بخواهد جایگاه ابدی او در بهشت باشد، باید در جامعه ای سالم زندگی کند.

رئیسی افزود: تلاش کردم برای چنین جایگاهی از هدایت های رهبری استفاده کنم و ایشان بیان کردند که  امروز بعد از ۴۰ سال در بستر گام دوم انقلاب  هستیم.

باید ظرفیت‌ها شناسایی و توازن در تقسیم ظرفیت‌ها ایجاد شود

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت و همه افرادی که برای عقب ماندگی ها تلاش کنند، محوری ترین هدفشان عدالت است و برای اجرای عدالت باید ظرفیت‌ها شناسایی و توازن در تقسیم ظرفیت‌ها ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در حال تنظیم بودجه ۱۴۰۱ هستیم که براساس آمایش جغرافیایی با محور عدالت خواهد بود که در حوزه عقب ماندگی‌ها گام برداشته می‌شود که سند استان بوشهر را از استاندار و امام جمعه پیگیری و در برنامه‌ریزی استفاده خواهد شد.

آیت الله رئیسی بیان کرد: به استاندار اختیاراتی خواهیم داد تا از مشکلات گره گشایی کند و برای حمایت از وی برنامه داریم.

رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باید سهم استان بوشهر در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: حق آلایندگی به صورت بخشی و سهمی است اما در بودجه سال آینده استان‌هایی که دارای ذخایر نفت و گاز هستند مورد توجه خواهد بود.

ظرفیت نیروگاه اتمی بوشهر سه برابر می شود

رئیسی خاطر نشان کرد: در بازدید نیروگاه اتمی مطلع شدیم تولید ۱۰۰۰ مگاوات کافی نیست و به زودی کار تولید ۳ برابری برق نیروگاه بوشهر استارت خواهد خورد و در سایر نیروگاه‌های اتمی ظرفیت تولید۱۰ هزار مگاوات برق ایحاد خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به وابسته بودن آب شرب استان بوشهر گفت: ۹۰ درصد آب بوشهر وارداتی است که باید با استفاده از خلیج فارس منابع خود را تامین کند و یکی از منابع با استفاده از نیروگاه اتمی است و آبشیرین‌کن‌ها باید فعال شود.

وی بیان کرد: عمیقا اعتقاد دارم به چهره‌های نخبه و جوانان استان بوشهر که در حوزه‌های مختلف می‌توانند در سطح استانی و ملی مورد استفاده قرار گیرد و بنا داریم از ظرفیت‌های نیروی انسانی در استان استفاده شود.

بوشهر باید مرکز صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد

رئیسی افزود: اگر آسیب‌های اجتماعی شما را رنج می‌دهد به عنوان سند توسط استاندار جمع آوری شود و قطعا مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: کار دیپلماسی اقتصادی یکی از مواردی است که باید در استان بوشهر توسط وزارت امور خارجه ایحاد شود. بوشهر می‌تواند یکی از استان‌های تولید کننده و مرکز صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد.

وی بیان کرد: در مناطقی که نخیلات ایجاد شده مشکل آب وجود دارد که با مدیریت می‌توان ۷۰ درصد مشکلات کشاورزان رفع کنند.

آیت الله رئیسی بیان کرد: برای مردم استان بوشهر در سطح کشور اقداماتی انجام شد که با همت همه بود همچنین باید همه کارها مستند با اسناد بالادستی و علم پایه باشد و باید دانشگاه، فرهیخته‌گان و علما باید وارد میدان شوند.

باید امید به جامعه برگردد که این اقدام نیز با حرکت‌های جهادی ایجاد خواهد شد

رئیس جمهور تاکید کرد: امیدواریم با کمک خدا و ائمه معصومین و امید آفرینی مردم شاهد تحول باشیم. امروز برخی رسانه‌ها در حال ایجاد ناامیدی هستند و ما در تلاش هستیم نه با سخن بلکه با عمل ایجاد امید کنیم. اگر کسی اقدام به نا‌امیدی کند بداند در مسیر شیطان حرکت کرده است.‌

ظرفیت های استان مورد توجه قرار گیرد

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در این جلسه عنوان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت نیروی انسانی و سرزمینی است که می‌تواند در حوزه‌های مختلف اثرگذار باشد.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: از جمله ظرفیت‌های ویژه ای که این استان می تواند در آن اثر گذار باشد، حوزه نفت، گاز،پتروشیمی، کشاورزی و… است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: امروز جوانان استان بوشهر مایه افتخار کشور هستند و نشان داده اند در جایی که لازم باشد برای سربلندی ایران عزیز اقدام برمی دارند که یک نمونه ی آن پاسداری آنها از آبهای خلیج فارس می باشد.

آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم بوشهر در مجلس نخبگان در ادامه این مراسم خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: حضرت آیت الله رئیسی روز خوبی را برای حضور در بوشهر انتخاب کردید،امروز اول ماه ربیع‌الاول است و مردم بعداز دوماه عزاداری در این روزهای پر خیر برکت با رئیس جمهور دیدرا می کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جمع حاضر قطعا تمامِ اهالی استان نیستند، و به دلیل شرایط زمانی و کرونایی اجازه حضور افراد بیشتری برای سخن گفتن وجود نداشت.

وی خاطر نشان کرد: راهکاری که وزرا از سراسر استان به شما ارائه خواهند داد، اگر تدبیری مناسبی بیاندیشید آینده‌ی نوید بخشی را برای استان و کشور رقم خواهد آورد.

آیت الله حسنی بوشهری افزود: من نگران فقر کشور نیستم، ولی نگران هستم که سوء تدبیر این فقر را تبدیل به یک بلیه کند که حتی بدتر از کرونا باشد.

تدبیر مناسب و همدلی با مردم لازمه پیروزی

مدیر حوزه های علمیه قم بیان کرد: در طول تاریخ اسلام و کشور دیده می‌شود هر کجا تدبیر و دل‌ها با مردم گره خورد آنجا پیروزی اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرر: حضور و دغدغه‌مندی شما ا‌نشاالله رونقی دوباره برای کشور و استان بوشهر رقم خواهد زد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: گاهی داشته ها را نادیده گرفته و به نداشته ها فکر می‌کنیم، در حالی که با داشته‌ها می‌توان نداشته‌ها را حل کرد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان تصریح کرد: ما از شخص جناب‌عالی در جمع می خواهیم، همانگونه که نفت و گاز استان در رده های مختلف مورد استفاده می شود، نیازهای استان نیز مورد توجه قرار گیرد وبرطرف شود.

به استاندار اختیارات ویژه دهید

وی ابراز کرد: ابن استان در برابر استعمار ایستاده است. از مبارزه با انگلیس تا حماسه های شهید عاشوری، شهید مهدوی و سپاه عزیز ارتش قهرمان و بسیج دلاور همه در تاریخ ثبت شده است.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: این استانداری که از شما و هیات دولت منصوب شده است، اختیارات ویژه دهید. انتظار داریم دست او را باز گذاشته تا با شما و وزرا مشکلات انباشته شده استان را گره‌گشایی کند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !