سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وضعیت بغرنج بهداشت و درمان در استان بوشهر؛

جایگاه بوشهر در جدول بهداشت و درمان؛ اول یا آخر؟

بوشهر یکی از استان هایی است که صنایع بسیار زیادی در خود جای داده و سالانه سودآوری بسیار بالایی برای کشور دارد، اما دائما شاهد هستیم در حوزه های مختلف به خصوص بهداشت و درمان نقص‌های بسیار زیادی وجود دارد که مردم این استان را برای مداوا به سمت استان فارس یا پایتخت سوق می دهد.

آخرین اخبار
۰۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مهاجرت مردم استان بوشهر به سایر استان ها برای درمان موضوعی است که در هیچ دولتی مورد توجه قرار نگرفته و گاهی مردم برای کوچکترین خدمات باید استان را ترک کنند. بارها گلایه مندی مردم در مورد خدمات درمانی منتشر شده است.

درد و دل های مردم از کمبودها در استان بوشهر با توجه به شاخص های درمانی بسیار زیاد است. بوشهر از حداقل‌ها در حوزه بهداشت و درمان محروم است و اگر بحرانی مانند نشت نیروگاه اتمی روزی اتفاق بیافتند قطعا تلفات انسانی بسیار بالایی خواهیم داشت.

جمیری: بوشهر از ضعیف‌ترین استان‌های کشور در حوزه درمان

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بهداشت و در مان در استان اظهار کرد: استان بوشهر در حوزه بهداشت و درمان از ضعیف‌ترین استان‌های کشور است.

وی افزود: جزیره خارگ سالیان درازی است که میزبان نفت است، ولی امروز از امکانات اولیه بهداشتی و درمانی هم محروم است، برای انتقال بیماران اورژانسی چاره اندیشی نشده است.

کشمیری: بوشهر جزو ۵ استان برتر است

این انتقاد در حالی از رسانه های ملی و استانی منعکس شد که کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با انتقاد از سخنان نماینده، عکس خبر منتشر شده برگرفته از خبرگزاری مهر را در شبکه اجتماعی استوری کرد و مدعی شد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جز ۵ استان برتر کشور است.

آیا واقعا استان بوشهر در حوزه بهداشت و درمان، میتواند جزء ۵ استان برتر باشد؟! یعنی مردم در نقاط مختلف استان وقتی امکانات درمانی بوشهر را با دیگر استانها مقایسه میکنند به این نتیجه می رسند که بوشهر از برترین استان هاست؟

بالاخره اول یا آخر؟

با نگاهی به سوابق نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و حضور پیشین او در مجلس و همچنین دور جدید مجلس که با اوج گیری کرونا همزمان بود، مشخص می شود که جمیری تمرکز زیادی بر حوزه بهداشت و درمان داشته و حتی بیشترین کارنامه او در دوره پیشین در همین زمینه بوده است.

پس انتظار می رود جمیری شناخت کافی از حوزه درمان داشته باشد. کشمیری نیز بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در مرکز آمار و ارقام و گزارش های تخصصی درمانی قرار دارد. پس انتظار می شود پشت هر کلمه از صحبت های هر دو مسوول تحلیل و اسناد لازم نهفته باشد.

با توجه به وجود تناقض و مبهم شدن موضوع نیاز است هر دو نفر اسناد و دلایل خود برای موضع گیری‌شان را بطور شفاف با مردم در میان بگذارند.

مردم منتظر شفاف‌سازی مسئولان

آیا همه زیرساخت ها و خدماتی که دانشگاه علوم پزشکی به مردم در بوشهر ارائه می‌دهد کامل است که ما را در صدر جدول رتبه بندی قرار داده است.

پایگاه خبری تحلی سپاس خبر آمادگی دارد تا شاخصه هایی که برای برتر در سطح کشور نیاز است را منتشر یا در یک دیدار حضوری در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیماران نظر سنجی انجام و به سمع همه مردم برساند.

این رسانه آماده دریافت پاسخ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است تا بعداز کارشناسی دقیق منتشر شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !