سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سفر عاشقی؛

از بوشهر تا کربلا

مردم استان بوشهر از دیرباز به یک کشتی نجات مطمئن دل بسته اند و دلایل تاریخی و حماسه‌های مردم این خطه نیز همین را اثبات می کند.

آخرین اخبار
۰۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

کسانی که می خواهند به دل دریا بزنند و از مسیر سختی عبور کنند باید بهترین وسیله  را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند.

دریای طوفانی دنیا بسیاری از افرادی که از وسیله ی مناسبی استفاده نمی کنند را در خود غرق می کند و جایی دور از مقصد واقعی به مقصدی نا مناسب می کشاند.

طبق گفته‌ی بزرگان برای عبور از این دنیا یک کشتی هست که مطمئن ترین کشتی است و جا برای همه‌ی مردم دارد تا از این گرداب بلا آنها را نجات دهد.

مردم بوشهر از دیرباز به خطار همجواری با دریا می دانند که با کشتی نا امن نمی شود دل به دریا زد از همین رو می دانند که کشتی حسین علیه السلام مطمئن کشتی است.

مردم استان بوشهر از دیرباز به این کشتی نجات دل بسته اند، دلایل تاریخی نیز همین را اثبات می کند ، آنجا که رئیسعلی با اقتدا به امام حسین به مقابله با انگلیس بر خواست.

همچنین حماسه ی نادر مهدوی که با دست خالی و با تعداد کم به مقابله با استکبار پرداختند یا دستگیری تفنگداران آمریکایی و انگلیسی دلیل همین عشق به خون خداست.

مردم بوشهر هر سال ایام اربعین خود را به دریای راهیان کربلا می رساندند و از بوشهر تا کربلا را با عشق سفر می کردند اما دوسال است راه‌ برای خیلی ها بسته شده است.

بوشهری‌ها اما این دو سال نیست آرام ننشسته اند و به نیت پیاده روی اربعین این حرکت عظیم را در بوشهر زنده نگه داشته اند.

امروز مردم استان بوشهر در جای جای این استان با پیاده روی به سمت امام زادگان عشق پیاده روی اربعین را زنده نگه داشتند تا آمادگی خود را برای حضور در بین سربازان عاشورایی اعلام کنند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !