سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر:

۱۵۰۰ دانش‌آموز دارای نیاز ویژه در استان بوشهر/ تجهیز ۶۷۶ دانش آموز به تبلت

نوروزی گفت: بیش از 1500 دانش آموز دارای نیاز ویژه در استان بوشهر مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 1250 نفر از آنها در مدارس ویژه و حدود 260 نفر در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند.

آخرین اخبار
۰۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

نصرالله نوروزی رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر در گفت و گو با سپاس با اشاره به وضعیت دانش آموزان دارای نیاز ویژه اظهار کرد: در استان بوشهر ۱۲۵۰ دانش آموز دارای نیاز ویژه حضور دارند که این دانش آموزان در مدارس ویژه یا همان استثنایی مشغول تحصیل هستند.

نوروزی افزود: حدود ۲۷۰ دانش‌آموز دارای نیاز ویژه نیز در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند که این دانش آموزان را دانش آوزان “تلفیقی فراگیر” می نامیم و در مدارس عادی تحصیل می‌کنند نیاز به توضیح است این دانش آموزان از لحاظ ذهنی مشکلی ندارند و از لحاظ جسمی دراای معلولیت هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته ۲۶۰ نفر توسط معلم رابط مورد آموزش قرار گرفتند که این دانش آموزان از لحاظ ذهنی نیاز به حضور معلم داشت.

کمک‌های تحصیلی دارویی، پزشکی و کالاهای پزشکی به دانش آموزان دارای نیاز ویژه 

وی خاطر نشان کرد:  حکم معلم رابط از طرف آموزش‌وپرورش ابلاغ می‌شود و پیگیر امور و نیازهای تحصیلی و همچنین سایر شرایط دانش‌آموز در خانواده هست که شامل نیازهای درمانی نیز می‌باشد.

نوروزی گفت:  آموزش‌وپرورش استثنایی کمک‌هایی ازجمله کمک‌های تحصیلی دارویی، پزشکی و کالاهای پزشکی مانند عینک و سایر اقلام را برای دانش آموزان ویژه تحت تحصیل تأمین می‌کند.

اهداء ۶۷۶ تبلت به دانش آموزان دارای نیاز ویژه

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر ابراز کرد: سال گذشته ۶۰۰ تبلت بین دانش آموزان ویژه تحصیلی اهداء و نیمی از دانش آموزان استثنایی برای استفاده از آموزش‌های مجازی تبلت در دریافت کردند.

زمان اهدای 14هزار تبلت رایگان دانش آموزی سال 1400

وی افزود: ۷۶ نفر از دانش آموزان تلفیقی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند تبلت دریافت کردن این دانش آموزان دارای مشکل بینایی شنوایی و اتیسم هستند که مشکل ذهنی نیز دارند.

نوروزی خاطر نشان کرد:  بیماران تلفیقی بیمارانی هستند که به‌صورت هم‌زمان دارای چندین معلولیت هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر عنوان کرد:  این بیماران با توجه به مشکلات بیشتر نیازهای خاص‌تری نیز دارند همچنین پایه‌های تحصیلی دانش آموزان استثنایی از اول تا ششم هست و بعد از آن به‌جای متوسطه اول و دوم نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای را ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: با توجه وجود مشکلات بسیار زیاد در آموزش مجازی دانش آموزان استثنایی اما این کلاس‌ها دایر شد و این دانش‌آموزان از آموزش‌های مجازی بهره بردند.

نوروزی ابراز کرد: برنامه بازگشایی مدارس به‌صورت ایمن و تدریجی انجام خواهد شد و در بعضی از مدارس که تعداد دانش آموزان کم است امکان باز شدن مدرسه به‌صورت حضوری وجود دارد و این با تصمیم شورای مدرسه، متشکل از اولیا دانش آموزان و مسئولان مدرسه است.

دانش‌آموزان مدارس ویژه در اولویت تزریق واکسن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر کل دادند که درس در صورت تأمین واکسن برای دانش آموزان استثنایی در اولویت واکسیناسیون قرار داشته باشند.

پیشنهاد آموزش و پرورش برای اولویت بندی واکسیناسیون دانش آموزان - رضایت والدین شرط تزریق واکسن به دانش آموزان

وی گفت: اکثر معلمان مدارس استثنایی واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و تعدادی از آن‌ها نیز در آینده دوز دوم واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

نوروزی عنوان کرد: محتوای آموزشی آماده شده است و در سایت و بر سامانه شاد بارگذاری خواهد شد همچنین پایگاه آموزش مجازی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر تاکید کرد: ثبت‌نام و کلاس‌بندی‌ها همچنین تحویل کتاب‌ها به دانش آموزان انجام‌شده است و آمادگی کامل برای آغاز کار مدارس وجود دارد.

وی ابراز کرد:  ملزومات مدارس ازجمله معلومات بهداشتی و آموزشی آماده شده است و در اختیار آموزشگاه‌ها قرارگرفته است.

سنجش غربالگری ۲۳ هزار دانش‌آموز در استان بوشهر

نوروزی خاطرنشان کرد: سنجش غربالگری اولیه طبق روال هرساله برگزار شده و ۲۳ هزار دانش‌آموز مورد سنجش قرار گرفته‌اند همچنین از دانش‌آموزان باقی‌مانده می‌خواهیم زودتر برای سنجش اقدام کنند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر بیان کرد: در سنجش بینایی شنوایی گفتار همچنین آمادگی تحصیلی و هوش دانش آموزان غربالگری می‌شود.

وی افزود: ۴۳ پایگاه ثابت و سیار سنجش در شهرستان‌های استان قرار دارد و ۲۲۰ نفر از همکاران در سنجش دانش آموزان همکاری می‌کنند.

شبکه بهداشت شهرستان گناوه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

نوروزی تاکید کرد: سنجش و غربالگری دانش آموزان بسیار مهم است اگر دانش‌آموزی مشکلی داشته باشد در این سنجش مشخص می‌شود و هر چه زودتر مشکل دانش آموزان تشخیص داده شود در درمان و رفع آن مشکل تأثیر بیشتری خواهند داشت.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !