سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نجات لنجی که طعمه دریا شد

لنج باری که به سمت یکی از کشور های حوزه خلیج فارس در حرکت بود داشت بر اثر آب گرفتگی طعمه دریا می شد که با اقدام گروه‌‎های عملیاتی ناجی اداره بندر و دریانوردی، دریابانی کنگان، نیروی دریایی سپاه و نیروهای مردمی از مهلکه جان سالم به در برد.

آخرین اخبار
۰۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالحسین طاهری رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان اظهار کرد: یک فروند لنج تجاری با ۶ سرنشین که از کنگان به مقصد یکی از کشورهای عربی در حرکت بود در ۱۵ مایلی اسکله این شهر روبه‌روی فاز ۱۳ پارس جنوبی دچار آبگرفتگی شده است.

طاهری افزود: گروه امداد و نجات دریایی به سرعت  و در تاریکی شب با یک فروند قایق فنتیل نجات برای کمک به سرنشینان این لنج روانه شدند.

رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان ابراز کرد: با توجه به طوفانی بودن دریا این گروه  پس از یک ساعت خود را به محل حادثه رساندند.

نجات لنج تجاری از غرق شدن در کنگان

وی عنوان کرد: به محض رسیدن گروه امداد و نجات پس از اطمینان از سالم بودن ملوانان، با استفاده از تجهیزات و موتور آب به تخلیه آب از لنج اقدام کردند.

طاهری گفت: در این عملیات دریایی گروه‌‎های عملیاتی ناجی اداره بندر و دریانوردی، دریابانی کنگان، نیروی دریایی سپاه و نیروهای مردمی مشارکت داشتند و لنج آسیب دیده به وسیله یک لنج باری دیگر به اسکله کنگان منتقل شد.

این زنگ خطری است برای سایر لنج ها که قبل از عزیمت به سفر دریایی از سالم بودن شناور خود مطمئن شوند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !