سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر:

ساخت ۱۶۶ هزار متر فضا در حوزه علمیه بوشهر

آیت الله صفایی بوشهری گفت: حوزه بوشهر در طی چند سال گذشته به لحاظ سخت افزاری شتاب بسیار خوبی گرفت به طوری حدود ۱۶۶ هزار متر فضای سخت افزاری برای حوزه های علمیه برادران و خواهران ساخته شد.

آخرین اخبار
۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

طی آئینی با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از خدمات حجت الاسلام علی آذرشب به عنوان مدیر سابق مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر تقدیر و حجت الاسلام محمد عوض پور به عنوان مدیر جدید این مدرسه منصوب و معرفی شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این مراسم اظهار داشت: حوزه بوشهر در طی چند سال گذشته به لحاظ سخت افزاری شتاب بسیار خوبی گرفت به طوری که حدود ۱۶۶ هزار متر فضای سخت افزاری برای حوزه های علمیه برادران و خواهران ساخته شد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: استان بوشهر در سطح کشور به لحاظ سخت افزاری نمونه است و در طی سال های گذشته طلاب و اساتید خوبی در استان پرورش و به رشد و بالندگی رسیدند و هرجا که طلاب بوشهری رفتند به عنوان طلاب نمونه شناخته شدند.

وی گفت: امیدواریم با آمدن دولت جدید و نگاه آیت الله رئیسی به حوزه علمیه، اعتبارات خوبی برای حوزه علمیه دیده شود و این نهاد مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر بیان کرد: کرونا در طی یک سال و نیم گذشته به همه جا به ویژه حوزه علیمه لطمه زد  حضور طلاب در حوزه علمیه نقش مهمی در تربیت و پرورش آنها دارد که متاسفانه با توجه به شرایط کرونایی پیش آمده در طی یک و سال و نیم گذشته از حضور طلاب در مدارس علمیه استان محروم بودیم.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: حوزه علمیه بوشهر باید حوزه نمونه جنوب کشور و بلکه حوزه خلیج فارس شود و طلاب این حوزه باید در تراز مکتب اسلام و اهل بیت باشند و در افق ۱۴۲۰ لازم است دهها مجتهد و مولف در استان داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطر نشان کرد:  حوزه علمیه بوشهر بایستی برای جهان اسلام تولید فکر کند که این طلیعه در حال حاضر دیده می شود.

وی ابراز کرد: حضور طلاب و روحانیون در مناطق محروم استان ضروری است و در جاهایی که خانه عالم وجود ندارد اقدام به احداث خانه عالم شود و مساجد و روستاهای استان نباید خالی از روحانی باشد؛ همچنین گروه های جهادی فرهنگی به این مناطق محروم اعزام و کار فعالیت تبلیغی فرهنگی خود را انجام دهند.

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: باید تحصیل در این حوزه منجر به تولید علم و معارف اسلامی و تبلیغ شود. دیگر رسالت حوزه علمیه دفاع و حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی ابراز کرد: مجتمع مسکونی حوزوی طلاب لازم است ساخته شود و طلاب به صورت موقت در آن اسکان پیدا کنند، همچنین بایستی مجتمع های دیگری احداث و با اعطای شرایط خاص، طلاب صاحب مسکن شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه از تلاش ها و زحمات حجت الاسلام آذرشب در طول فعالیت دو ساله خود به عنوان مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) تقدیر کرد و گفت: ایشان با تلاش و کوشش شبانه روزی در رشد این مدرسه و طلاب آن بسیار زحمت کشید.

در پایان این مراسم حکم حجت الاسلام عوض پور به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر و لوح تقدیر از تلاش ها و زحمات دو ساله حجت‌الاسلام آذرشب مدیر سابق این مدرسه به دست آیت الله صفایی بوشهری به ایشان اهدا شد.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !