سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حس خوب روز اول مدرسه

روز اول مدرسه فرصتي دوباره براي ديدن دوستان قديمي است. دوستاني كه بچه‌ها در طول تابستان از آن ها دور بوده‌اند

آخرین اخبار
۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

روز اول مدرسه فرصتی دوباره برای دیدن دوستان قدیمی است. دوستانی که بچه‌ها در طول تابستان از آن ها دور بوده‌اند. همین بهانه خوبی است برای این‌که روز اول تبدیل بـه روزی خوب و دوست‌داشتنی شود. بـه علاوه آماده کردن وسایل مدرسه، از کیف و کفش و لباس گرفته تا لوازم‌التحریر نیز حس خوبی بـه بچه‌ها خواهد داد.

این‌گونه آن ها راحت‌تر و راضی‌تر روز اول مدرسه را پشت سر می‌گذارند. پس یادتان باشد خوب است که شب قبل همه ی ی چیز آماده باشد. صبح روز اول شاید کار خیلی سختی باشد اگر بخواهیم همه ی ی چیز را آماده کنیم.

همین کار بظاهر ساده کمک بزرگی می‌کند تا صبح روز اول مدرسه ترس و نگرانی‌ها کمتر شود. هر چند بهتر است که در طول سال این عادت را حفظ کنیم و تنها بـه روز اول اکتفا نکنیم.

اکثر کودکان هنگام جدایی از والدین، درجه‌هایی از اضطراب و ناراحتی را نشان می‌دهند.

در ادامه بیان کنم که خانواده اولین بستر و عامل رشد و پرورش قوای مختلف کودک بـه حساب می‌آید. پدر و مادر با روش‌های تربیتی و ارتباطی خود شرایط و مقدمات پرورش استعدادهای درونی کودک را فراهم می‌کنند و هرچه خود را بیشتر بـه توانایی‌ها و مهارت‌های لازم برای فرزندپروری تجهیز کرده باشند بهتر و موثرتر از عهده این امر برخواهند آمد.

ورود بـه مدرسه نیز نه تنها آمادگی کودک، بلکه آمادگی پدر و مادر را نیز طلب می‌کند؛ یعنی والدین آماده قادر بـه ایجاد آمادگی در کودک هستند.روز اول مدرسه را یک روز عادی بدانید، جوش نزنید، اولین نقش شما در دوران تحصیلات آرامش است.

در اخر بهتر است بـه بچه‏ ها امر و نهی نکنیم، کار بچه‏ ها را برای آن ها انجام ندهیم، مگر در مواردی خاص.اگر از شما کمک طلبیدند کمکشان می‏کنیم مثلا وقتی می‏گوید: « بابا دیکته بگو» آن وقت دیکته بگویید. نمره بچه ‏ها را در دوران ابتدایی ملاک قرار ندهیم. در دوران راهنمایی و دبیرستان وضعیت درسی مهم است.

نوشته علی احمدنیا


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !