سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معاون سیاسی سپاه امام صادق (ع) عنوان کرد؛

پیوستن به سازمان شانگهای بزرگترین دست آورد دولت رئیسی

رضایی گفت: پیوستن ایران به سازمان شانگهای آن هم در شرایطی که ایران FATF را تصویب نکرده است یکی از بزرگترین دست آوردهای دولت اقای رئیسی در بدو شروع کار است در حالیکه در دولت قبل بارها برخی مسئولین و رسانه های اصلاح طلب شرط پذیرش پیوستن ایران به سازمان شانگهای توسط اعضا ی ان را ، تصویب FATF توسط ایران اعلام می کردند.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمدرضایی معاون سیاسی سپاه استان بوشهر در مصاحبه با پایگاه خبری سپاس در خصوص پیوستن ایران به سازمان شانگهای اظهار کرد:پیوستن ایران به سازمان شانگهای آن هم در شرایطی که ایران FATF را تصویب نکرده است یکی از بزرگترین دست آوردهای دولت اقای رئیسی در بدو شروع کار است در حالیکه در دولت قبل بارها برخی مسئولین و رسانه های اصلاح طلب شرط پذیرش پیوستن ایران به سازمان شانگهای توسط اعضا ی ان را ، تصویب FATF توسط ایران اعلام می کردند.

رضایی افزود: درواقع ما با یک رویکرد خود تحریمی بواسطه تفکرهای غرب گرایانه مواجه بودیم تا جاییکه جناب ظریف بعد از هشت سال و در روزهای پایانی دولت جناب روحانی در اعترافی دیرهنگام گفت :((اگر در مورد ضرورت کار متوازن با شرق و غرب به اجماع ملی رسیده بودیم وبا خوش خیالی ،دوستان دوران سختی را در سراب طمع سرازیر شدن شرکت های غربی از خود نرنجانده بودیم ،دوستان ما سرخورده نمی شدند ودر دوران سختی ما را رها نمی کردند )).

معاون سیاسی سپاه استان بوشهر  بیان کرد: درواقع جناب ظریف اعتراف می کند که بخاطر سرمستی از توافق برجام حاضر شدیم به کشورهای غربی اعتماد کنیم وبا بی توجهی به کشورهای همسایه و دوست، عملا بواسطه بدعهدی طرف غربی وخوش خیالی ما هم سودی عایدمان نشد وهم کشورهای دوست در دوران سختی را از خود دور کردیم این اعتراف اگر چه دیر هنگام بود اما پیش بینی رهبر معظم انقلاب از بدعهدی طرف غربی را که به دولت روحانی تذکر داده بودند یکبار دیگر اثبات کرد.

وی افزود: ایران در حال حاضر و از طریق پیوستن ایران به سازمان شانگهای در آینده سود زیادی به دست خواهد آورد.

رضایی بیان کرد: پیوستن ایران یعنی امکان ارسال سریعترو ارزانتر کالاهای شرق وجنوب شرق آسیا به اروپا و منطقه دریای سیاه واز طرف دیگر ایران هم می تواند با کشورهای عضو بدون داشتن بهانه تحریم ها و محدودیت مبادلات مالی تجارت کند .

معاون سیاسی سپاه استان بوشهر گفت: سهم ایران در میزان صادرات افزایش خواهد یافت ظرفیت جدیدی برای صادرات و واردات ایجاد خواهد شد.

وی افزود: ناکارآمد سازی تحریم ها بواسطه استفاده از ظرفیت کشورهای عضو شانگهای اتفاق خواهد افتاد وبه بیانی دیگر غرب مجبور خواهد شد برای جلوگیری از شکست مفتضحانه اش در اعمال تحریم ها ، با جمهوری اسلامی از در مذاکره و سازش بیشتری در بیایید اگر چه اساسا به تفکر استعماری حاکمان بر غرب در هیچ زمانی نباید اعتماد کرد.

رضایی ابراز کرد: در حوزه ی راهبردی همکاری های بیشتری بین ایران ، روسیه ، چین وهند در سطح منطقه ای اتفاق خواهد افتاد و عملا باید گفت تعامل برای حل مشکلات منطقه ای با شکل گیری این مربع قدرت افزایش خواهد یافت مشکلاتی مثل موضوع افغانستان و تقابل با حضور غرب در منطقه.

معاون سیاسی سپاه استان بوشهر عنوان کرد: این سازمان در واقع حدود یک سوم خشکی های روی سطح زمین را در اختیار دارد نزدیک به ۴۲درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو هستند ۲۵درصد تولید ناخالص ملی جهان را دارد از بین کشورهای اتمی دنیا چهار کشور عضو این سازمان هستند (روسیه ، چین ، هند ، پاکستان ). از پنج عضو دائم شورای امنیت و حق وتو دو عضو آن جز سازمان شانگهای هستند (چین و روسیه ). در حوزه انرژی جهان ظرفیت ونقش بزرگی دارند و.‌..

وی خاطر نشان کرد:  بازشدن مسیر جدید همکاری های امنیتی در قالب یک پیمان امنیت جمعی است که بنفع کلیه اعضای عضو می باشد.

رضایی تصریح کرد: با حذف دلار از مبادلات بین کشورهای عضو عملا ضربه محکمی به اقتصاد آمریکا وارزش دلار اتفاق خواهد افتاد موضوعی که سالها پیش رهبر فرزانه انقلاب ان را در جلساتی مطرح کردند و امروز بستر تحقق عملمی ان فراهم شده است واز طرف دیگر امکان تاثیر گذاری تحریم های یکجانبه آمریکا بر کشورمان کم اثرتر خواهد شد.

معاون سیاسی سپاه استان بوشهر گفت: البته نکات مثبت بیشتری وجود دارد که جای بحث بیشتری را اینده در حوزه اقتصادی ، امنیتی ،سیاسی ،فرهنگی و…می طلبد.

وی در پایان ابراز کرد: اینکه رئیس جمهور محترم در اولین سفر خارجی به یک کشور فارسی زبان سفر کرده است نشان دهنده نوع نگاه ویژه دولت جدید به ارتباط با کشورهای همسایه واستفاده از ظرفیت تاریخی وفرهنگی مشترک برای ارتباط بیشتر باهمسایگان برای حل مشکلات است که ظرفیت بالای کشورهای عضو سازمان شانگهای می تواند یکی از راهکارها برای عبور از شرایط تحریم اعمالی کشورهای غربی باشد واز طرف دیگر با اعتماد به توان جوانان کشور تلاش نماییم جمهوری اسلامی در آینده بتواند نقش موثرتری در اقتصاد کشورهای عضو سازمان شانگهای ایفا نماید.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !