سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عضو هیات رئیسه فراکسیون توسعه متوازن کشور:

به توسعه متوازن مد نظر نظام جمهوری اسلامی نرسیده ایم

احمدی گفت: در سندها و قانون های مختلف توصیه و پیشهادهایی در خصوص توسعه متوارن گفته شده است ولی در اجرای آن با ضعف رو برو بوده ایم و نتوانسته ایم به توسعه متوازن مد نظر نظام جمهوری اسلامی دست یابیم.

آخرین اخبار
۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

شیخ موسی احمدی عضو هیات رئیسه فراکسیون توسعه متوازن کشور پیرامون نیازهای مردم محروم و لزوم برقراری عدالت همراه با توسعه متوازن ابراز کرد: توسعه متوازن بحث مهمی است و مفهموم وسیعی دارد.

احمدی افزود: سه دیدگاه در خصوص توسعه وجود دارد که یکی از آنها این است که چون توسعه برگرفته از غرب است بدرد کشور ما نمی خورد و باید آن را کلا رها کنیم.

نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس عنوان کرد: دیدگاه دیگری که در زمینه ی توسعه وجود دارد این است که آنچه غرب به عنوان توسعه انجام داده است را به جز مواردی که الزام آور است در ایران پیاده سازی کنیم.

وی بیان کرد: دیدگاه سوم این است که توسعه را در کشور بومی سازی کنیم و به جای آنکه از کشور های غربی الگو بگیریم سند توسعه را در کشور بومی سازی کنیم.

احمدی اشاره کرد: آیا توسعه متوازن در شهرها و روستا های ما اتفاق افتاده است یا خیر؟

عضو هیات رئیسه فراکسیون توسعه متوازن کشور افزود: در سندها و قانون های مختلف توصیه و پیشهادهایی در خصوص توسعه متوارن گفته شده است ولی در اجرای آن با ضعف رو برو بوده ایم و نتوانسته ایم به توسعه متوازن دست یابیم.

وی تصریح کرد:  آن توسعه ای که مد نظر نظام جمهوری اسلامی است هنوز اتفاق نیافتاده است و ما هنوز به توسعه متوازن دست نیافته ایم.

احمدی اشاره کرد: به عنوان مثال در شهرستان‌های عسلویه، جم ، کنگان و دیر انفجار صنعتی رخ داده است اما آیا این شهرستان ها به توسعه متوازن دست یافته اند؟

نماینده مردم جنوب استان بوشهر گفت: با ایجاد توسعه صنعتی، تورم، مشکلات اقتصادی و فرهنگی در این شهرستان ها به وجود آمده به دلیل آنکه زیر ساخت های آن فراهم نشده.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !