دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نشست نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم با وزیر صمت:

فرصت بی‌نظیر سرمایه‌گذاری در شمال استان بوشهر/ بازار صادراتی برای محصولات تولیدی ایجاد شود

جمیری گفت: وجود پتانسیل های مناسب جغرافیایی، هم‌جواری با خلیج فارس برای تأمین آب مورد نیاز طرح ها، دسترسی به راه های دریایی، زمینی و هوایی، امکان تأمین انرژی مورد نیاز از طریق بزرگترین منبع ذخیره گازی کشور و وجود امکانات و زیرساخت های مناسب بندری برای صادرات محصول فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری در شمال استان را ایجاد کرده است.

آخرین اخبار
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با وزیر صمت و پیگیری توسعه سرمایه گذاری در شمال استان خبر داد.

جمیری افزود: شهرهای شمالی استان بوشهر با وجود استعدادهای فراوانی که در حوزه های صنعتی و بازرگانی دارند با بیکاری غیرقابل قبول جوانان روبرو هستند. عدم سرمایه گذاری مناسب در شهرستان های گناوه و دیلم به توسعه نامتوازان صنعتی در شمال و جنوب استان منجر شده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس بیان کرد: وجود پتانسیل های مناسب جغرافیایی، هم‌جواری با خلیج فارس برای تأمین آب مورد نیاز طرح ها، دسترسی به راه های دریایی، زمینی و هوایی، امکان تأمین انرژی مورد نیاز از طریق بزرگترین منبع ذخیره گازی کشور و وجود امکانات و زیرساخت های مناسب بندری برای صادرات محصول فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری در شمال استان را ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه های وزیر محترم صمت برای حضور و مشارکت سازمان های توسعه ای در نواحی کم برخوردار و مرزی در نشستی که اخیرا با ایشان برگزار شد برای سرمایه گذاری سازمان های ایدرو و ایمیدرو در شهرستان های گناوه و دیلم مذاکراتی صورت گرفت و امیدواریم برای مردم منطقه خیرات و برکاتی در پی داشته باشد.

جمیری خاطرنشان کرد: مردادماه سال ۱۳۹۶ در اجرای طرح آمایش سرزمین و توزیع عادلانه سرمایه گذاری و ایجاد توسعه متوازن صنعتی در شمال و جنوب استان بوشهر، کلنگ احداث منطقه ویژه اقتصادی شمال استان برای استقرار صنایع پتروشیمی و صنایع پایین دستی مرتبط با آن به زمین خورد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  گفت: با پیگیری های مکرر در دولت سابق مجوز ارزیابی زیست محیطی این پروژه توسط سازمان محیط زیست صادر شد ولی متأسفانه تاکنون اقدام موثری برای ایجاد زیرساخت مناسب و زمینه سازی برای بهره برداری از آن صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: در نشست با وزیر صمت برای تکمیل این پروژه مهم و تأثیرگذار که نقش زیادی در جلوگیری از خام فروشی، ارز آوری و توسعه اشتغال در منطقه دارد و همچنین معرفی فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران توانمند در زمینه تکمیل زنجیره ارزش صنایع میان دست و پایین دست پتروشیمی بحث و گفت و گو شد.

جمیری افزود: با پیگیری هایی که در دولت سابق صورت گرفت مجوز احداث مجتمع فولاد بوشهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه ذوب‌آهن، تولید آهن اسفنجی، ورق، میلگرد و تیرآهن با سرمایه گذاری بخش خصوصی صادر شد، با توجه به ظرفیت ها و نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  تاکیر کرد: استعدادهای موجود، تیم سرمایه گذار این پروژه درخواست اصلاح مجوز تأسیس از ۱٫۵ میلیون تن به ۲ میلیون تن کنستانتره را داشتند که در نشست با وزیر محترم صمت بررسی های لازم در این خصوص صورت گرفت، با نگاه مثبتی که آقای وزیر برای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید دارند امیدواریم این پروژه ارزشمند که به اشتغالزایی برای حداقل ۱۲۰۰ نفر خواهد شد، به زودی عملیاتی شود.

وی بیان کرد: یکی از مزیت های ارزشمند استان بوشهر دسترسی مناسب به منابع انرژی از جمله برق هسته ای و گاز است ولی با این وجود شهرک های صنعتی در استان بوشهر متکی به استفاده از شبکه سراسری برق هستند و محدودیت ها و ضعف های ساختاری موجود در مسیر توسعه صنعتی استان اخلال ایجاد کرده است.

جمیری ابراز کرد: ودر دیدار با وزیر محترم صمت درخصوص زمینه سازی و ارائه تسهیلات برای احداث مجتمع های تولید پراکنده برق در شهرک های صنعتی استان مذاکراتی صورت گرفت و ایشان برای بررسی تخصصی و مطالعه موضوع دستوراتی صادر کردند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  تصریح کرد: احداث مجتمع های کارگاهی و تولیدی مقیاس کوچک و ارائه تسهیلات کم بهره به متقاضیان، استقرار صنایع مونتاژ قطعات منفصله از جمله خودروسازی و لوازم خانگی با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و تولیدکنندگان خارجی، تعیین تکلیف و حل مشکل ترخیص خودروهای خارجی دپو شده در بنادر استان و ایجاد بازارهای صادراتی برای محصولات تولیدی استان از جمله خرما و گوجه فرنگی از دیگر مباحثی بود که نماینده مردم در نشست با وزیر صمت پیگیری کردند.

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !