سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ورود ۱۰میلیون تن کالای اساسی در ۵ماهه امسال

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ۵ماهه نخست ۱۴۰۰ بیش از ۱۰میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر وارد کشور شده است.

آخرین اخبار
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

روانبخش بهزادیان با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت دولت در شرایط فعلی، تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نظیر گندم، ذرت، جو، سویا، دانه‌های روغنی، برنج، شکر و روغن خوراکی است، گفت: با توجه به نیاز روزانه کشور به مصرف کالاهای اساسی، ضروری است این گونه کالاها پس از ورود به بنادر کشور، سریعاً مراحل ترخیص را پشت‌سر بگذارند.

وی ادامه داد: مشکلات متعدد از جمله تأمین و تخصیص ارز، عدم هماهنگی دستگاه‌های صادرکننده مجوز و مسئول در امر ترخیص و خروج کالا و… باعث شده است حجم قابل‌توجهی از کالاهای اساسی در بنادر دپو شود.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه “به‌رغم سختی‌های مرتبط با تحریم، توانسته‌ایم در پنج‌ماهه اول سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر کشور وارد کنیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است”، گفت: در صورت عدم ترخیص به‌موقع، امکان فاسد شدن و خودسوزی بخشی از کالاهای اساسی وجود دارد.

وی افزود: ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی در بنادر کشور شامل انبارها و سیلوهای نگهداری غلات حدود ۶ میلیون تن است که به‌نظر می‌رسد بنادر با کل ظرفیت خود مشغول تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی به داخل کشور هستند.

انتهای پیام/+


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !