سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مردم از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی با عراق خودداری کنند

سخنگوی نیروی انتظامی از هموطنان خواست از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی با عراق خودداری کرده و به هیچ وجه فریب شایعات و اخبار منتشر شده در فضای مجازی را نخورند.

آخرین اخبار
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سردار مهدی حاجیان با بیان اینکه بر اساس مصوبه ابلاغی ستاد مرکزی اربعین، مرزهای چهارگانه زمینی جمهوری اسلامی ایران با عراق بسته است، اظهار کرد: به زوار ایرانی اجازه سفر به عراق از این مرزها داده نخواهد شد.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به برخی شایعات منتشره در فضای مجازی گفت: مردم عزیز فریب شایعات، اخبار و تصاویر منتشره در فضای مجازی را نخورند.

وی با اشاره به نحوه سفر زوار ایرانی به عراق در شرایط کنونی بیان کرد: برابر توافقات نهادهای ذیربط با دولت عراق، زائران از طریق مرزهای هوایی و مشروط به تزریق واکسن کرونا می‌توانند برای شرکت در مراسم اربعین به آن کشور سفر کرده و لازم است ۷۲ ساعت قبل از سفر نیز تست PCR منفی داشته باشند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به قوانین سخت دولت عراق درباره اتباع غیرمجاز گفت: دولت عراق افرادی را که به صورت غیرمجاز و بدون داشتن مدارک قانونی به آن کشور مسافرت کنند مجرم شناخته و برابر قوانین قضائی خود رفتار می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: پلیس در هیچ یک از مرزهای کشور خدمات گذرنامه‌ای به زوار ایرانی اربعین ارائه نمی‌دهد و افرادی که به این مرزها مراجعه می‌کنند، راهی جزء بازگشت به شهرهای خود نخواهند داشت.

حاجیان از هموطنان خواست از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی خودداری کرده، به هیچ وجه فریب شایعات و اخبار منتشر شده در فضای مجازی را نخورده و با توجه به وضعیت کرونایی کشور از ایجاد بی‌نظمی و ترددهای غیرضروری به ویژه برای مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی با هدف شرکت در پیاده‌روی اربعین پرهیز کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !