سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نشست مردمی اعضای شورا با اهالی کوی سرتل:

کاهش ۲۰ درصدی عوارض ساختمانی / فعالیت‌ها در شهرداری الکترونیکی می شود

اعضای شورای شهر بوشهر طبق وعده ای که قبل از ایام انتخابات شوراها بیان کرده بودند با شعار 48 ماه خدمت‌گزاری، 48 ماه پاسخگویی در 48 مسجد به مسجد کوی سرتل رفتند و نسبت به اقدامات و فعالیت های یک ماهه ی خود به مردم گزارش ارائه دادند.

آخرین اخبار
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

اعضای شورای شهر بوشهر با توجه به پایان اولین ماه فعالیت های خود با توجه به شعاری که برای فعالیت های خود در نظر گرفته بودند قرار را بر این گذاشته اند که هر ماه با شعار ۴۸ ماه خدمت ۴۸ ماه پاسخگویی در ۴۸ مسجد گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه خواهند داد.

با توجه به پایان اولین ماه از فعالیت شورای شهر بوشهر اعضای این شورا با حشور در مسجد کوی سرتل نسبت به عملکرد خود در این ماه توضیح دادند.

جعفر پورکبگانی رییس شورای شهر بوشهر؛ با بیان اینکه از روز اول اعلام کردیم ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری و در همه زمینه ها در کنار مردم هستیم و تلاش و هدف ما کسب رضایت مندی شهروندان بوشهری است.

پورکبگانی افزود: همزمان با ورود ما به شورا با توجه به پیک شدید پنجم کرونا در استان که شهروندان ما را دچار مشکل کرده بود مبلغ دو میلیارد تومان جهت درمان بیماران کرونایی تصویب کردیم و همچنین در راه‌اندازی یک مرکز درمان سرپایی در مدرسه حوزه علمیه الزهرا مشارکت نمودیم.

رییس شورای شهر بوشهر عنوان کرد: انتخاب سرپرست و شهردار بندر بوشهر از دیگر اقدامات شورا بود همچنین به مسائل و مشکلات آرامستان جدید بوشهر ورود جدی پیدا کردیم و دو جلسه اختصاصی ویژه آرامستان تشکیل دادیم که خوشبختانه عملیات جاده دسترسی به آرامستان آغاز شد و مشکلات آب و برق نیز تقریبا حل و یک آمبولانس نیز خریداری خواهد شد و در حال برنامه ریزی جهت حل سایر مشکلات آرامستان هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: گذر سرتل به نیروگاه یکی از خروجی های مهم شهر بود که مبلغ ۱۳میلیارد تومان اعتبار استانی آن در حال برگشت خوردن بود که با پیگیریهای که انجام دادیم و با حمایت معاونت محترم عمرانی استاندار این اعتبار باقی ماند و با انتخاب پیمانکار در روزهای آینده تجهیز کارگاه فاز دو این جاده انجام می شود.

رییس شورای شهر بوشهر اذعان کرد: تشکیل سازمان عمران و بهسازی شهرداری را ضروری دانست گفت این سازمان می تواند نقش مهمی در توسعه و عمران شهری و کاهش هزینه ها داشته باشد.

وی بیان کرد: به درآمدهای پایدار در شهرداری تاکید داریم و مجموعه کارخانه آسفالت یک سرمایه ارزشمند اما بلااستفاده مانده باید با یک برنامه ریزی و مدیریت صحیح به درآمدزایی برسد و حتی می تواند نیازهای سایر شهرداری های استان را نیز تامین کند.

پورکبگانی خاطر نشان کرد: افزایش ۶۰ برابری عوارض ساختمانی در سال ۱۴۰۰ یکی از دغدغه های جدی شورا است که جلساتی در این زمینه گرفته شده و مقرر شد شهرداری لایحه کاهش عوارض را هفته آینده به شورا ارسال و به مناسبت هفته دفاع مقدس ما لایحه را که افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ خواهد داشت تصویب خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر بوشهر در پایان برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز ، توجه به وضعیت پسماند شهر ، جمع آوری سگ‌های بلاصاحب را از دیگر برنامه های شورا دانست.

آغاز فاز دوم گذر سرتل به نیروگاه

وحید نیک روش رییس کمیسیون عمران شورا گفت: گذر سرتل به تنگک توسط شهرداری تبدیل به دو فاز شده که فاز اول ۲ کیلومتر از ابتدای سرتل به سمت آرامستان و فاز دوم ۱.۸ کیلومتراز تنگک سوم به سمت سرتل می باشد که پیمانکار فازدوم آن با
اعتبار ۳۴ میلیارد تومان انتخاب شده و با تجهیز کارگاه عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه آغاز می شود و بزودی مناقصه فاز اول انتخاب پیمانکار برگزار می شود.

نیک روش افزود: آسفالت کوچه ها و معابر یکی از مطالبات جدی شهروندان است که مبلغ ۱۰ میلیارد تومان جهت منطقه ۲ (جنوبی )و ۵ میلیارد جهت منطقه ۱(شمالی)اختصاص داده شده و پیمانکار دو پروژه مشخص و آسفالت کوچه های تعیین شده بزودی شروع می شود.

رییس کمیسیون عمران شورای بوشهر بیان کرد: مناقصه تقاطع شهید سلیمانی و انتخاب پیمانکار که به یک دغدغه جدی شورا و شهروندان تبدیل شده بود به زودی برگزار می شود .

وی خاطر نشان کرد: مبلغ پیمان این تقاطع ۹۰ میلیارد تومان است که در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و امیدواریم ۵۰ میلیارد تومان اعتبار استانی به این پروژه شاخص در مرکز استان اختصاص داده شود.

ساماندهی پسماند شهری و سگهای بلاصاحب در دستور کار است

حمیده خاتون هلال بحر رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا گفت: وضعیت پسماند شهری و سگ‌های بلاصاحب دو دغدغه جدی شهروندان و شورا است و این دوموضوع از اولویت های در دستور کار کمیسیون بهداشت و سلامت شوراخواهدبود.

هلال بحر افزود: با بازدیدی که از سایت دفن زباله شهر صورت گرفت زیر ساخت‌ها مورد بررسی قرار گرفت همچنین رعایت دستورالعمل های مربوطه در نشستهای مشترک با مرکزبهداشت شهرستان ، محیط زیست وهمکاران مربوطه درشهرداری برای رسیدن به وضعیت مطلوب ضروری بررسی شده ودرهفته آتی جلسه ای را دراین خصوص خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: مشکل سگهای بلاصاحب یکی از معضلات جدی شهر از حیث سلامت و امنیت بوده که به صورت پراکنده هماهنگی با عده ای صورت گرفته وبزودی این موضوع نیز در نشست کمیسیون بهداشت شورا با حضوریک سازمان مردم نهاد ،محیط زیست ، و سایر دستگاهای متولی بررسی خواهدشدتا بتوان به یک راهکار اساسی برای این موضوع برسیم که شاهد رفع دغدغه شهروندان در این زمینه باشیم.

فعالیتها در شهرداری الکترونیکی می شود

ایمان زندی نیا رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر ابراز کرد: در راستای هوشمند سازی و کاهش بوروکراسی اداری که خود فساد زا نیز می تواند باشد سیستم یکپارچه شهرسازی جایگزین سامانه قدیمی شهرسازی که بیست سال از عمر آن می گذرد خواهد شد و شهروندان بدون نیاز به مراجعه به شهرداری از منزل یا محل کار خود امور مربوط به پروانه ساختمان و پرداخت عوارض را به صورت آنلاین توسط پلتفرم های تعیین شده انجام دهند. یکی برنامه های شفاف سازی در کنار سایر برنامه ها خواهد بود .

زندی نیا ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۰ پروژه هایی دیده شده که باید اجرایی شود همچنین در خصوص پروژه‌های جدید ما پیشنهادات را احصا می کنیم و انشالله بعد از بررسی در بودجه سال آینده منظور می کنیم.

۲۲ خانه ورزش در محلات شهر بوشهر ایجاد می شود

خدیجه گرشاسبی رییس کمیسیون فرهنگی شورای بوشهر اظهار کرد: با قدردانی از برگزار کنندگان نشست مردمی اعضای شورا با اهالی کوی سرتل گفت امیدواریم بتوانیم ۴۸ ماه در ۴۸ مسجد پاسخگوی شهروندان فهیم بوشهری باشیم .

گرشاسبی در ادامه افزود تمام طرحهای عمران شهری باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا بیان کرد: در راستای ایجاد شور و نشاط و ترویج ورزش در محلات ایجاد ۲۲ خانه ورزش در محلات شهر بوشهر در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز کرد: ایجاد فرهنگسرا در محلات شهر بوشهر نیز از دیگر برنامه های شورا و شهرداری است.

گرشاسبی گفت:  در هر جا شورای شهر از فساد دور باشد مدیدیت شهری نیز از فساد دور خواهد بود.

 با سلائق مختلف در جهت خدمت به مردم هستیم

شهناز پولادی نایب رییس شورای شهر بوشهر گفت: اعضای شورا با سلائق مختلف در جهت خدمت به مردم هستیم.

پولادی افزود: در مورد فرآیند انتخاب شهردار بندر بوشهر گفت در ابتدا ۵۳ نفر کاندید بودند که سپس به ۲۱ نفر وبعد ۱۲ نفر و نهایتا به یک نفر رسید.

نایب رییس شورای شهر بوشهر خاطر نشان کرد: افرادی کاندید شدند که صلاحیت و تخصص آنها محرز شده بود و اعضای شورا رای اعتماد داده بودند.

وی ابراز کرد: این که از قبل شهردار تعیین شده بوده را به عنوان کوچک ترین عضو شورا خودم را از این موضوع مبرا می دانم زیرا تمامی اعضای شورا صاحب فکر و اندیشه و اهل تعامل و گرفتن مشورت
هستند و اینکه همه متفق قول چشم‌ها ببندند اینطور نبوده است.

پولادی در پایان گفت امیدوارم مهندس حیدری در سمت شهردار بندر بوشهر بتواند افق خوبی برای شهر رقم بزنند.

رویکرد شورا شفافیت و خدمت رسانی به مردم است

پروین خوشبخت عضو شورای شهر بوشهر گفت: شورا با رویکرد شفافیت و خدمت رسانی به مردم کار خود را آغاز نموده است و امیدواریم قدم های خوبی در این زمینه برداریم.

خوشبخت اذعان کرد: مسجد محل دیده بانی است و مردم دیده بانی خوبی برای نظارت هستند.

وی افزود: ما آماده ایم که با خرد جمعی و در کنار هم مشکلات را حل کنیم و انشالله بتوانیم اقدامات خوبی در جهت حل مشکلات مردم و توسعه شهر برداریم .

خوشبخت اظهار کرد: در راستای شفافیت در موضوع انتخاب شهردار  انشاءالله جناب آقای زندی نیا سخنگوی محترم شورا روند انتخابات شهردار را اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !