سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پاییزی کم باران در انتظار بوشهری‌ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی شدن پاییزی کم بارش از هم‌استانی‌ها انتظار است همچنان در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

آخرین اخبار
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

بدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش مصرف آب در شهرهای مختلف استان اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز بحران کم‌آبی و تنش آبی باید مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب در دستور کار همه مشترکین آب استان بوشهر قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش مصرف آب در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه ۸۵ درصد آب آشامیدنی استان از دیگر استان‌ها با خطوط طولانی و مشکلات خاص و تلاش شبانه‌روزی کارکنان آب و فاضلاب وارد شبکه‌های سراسری استان وارد می‌شود باید برای عبور از بحران و تنش آبی باید مدیریت مصرف مورد توجه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر اینکه مهر و آبان ماه سالجاری کم بارشی را پیش رو داریم صرفه جویی در مصرف آب ضرورت بیشتری می‌یابد و باید بپذیریم که صرفه جویی در مصرف با توجه به کاهش شدید نزولات جوی در کشور ما که دارای اقلیمی خشک و نیمه خشک می‌باشد جزیی انکارناپذیر از زندگی وبه عنوان یک فرهنگ در جامعه باید نهادینه شود.

حمزه‌پور گفت: در استان بوشهر نیز با توجه به عدم برخورداری از منابع تامین آب مطمئن، این موضوع ضرورت بیشتری پیدا می‌کند از مردم تقاضا می‌شود تنها با ۱۵ تا ۲۰ درصد صرفه جویی، در گذر از این تنش با شرکت آب و فاضلاب همکاری نمایند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان نیز همچون سایر استان‌های کشور با پدیده کمبود آب مواجه است افزود: گرمای شدید هوا و شرایط کرونایی باعث افزایش مصرف و کمبود آب در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر شده است.

حمزه‌پور تصریح کرد: از مشترکین محترم تقاضا می‌شود در این شرایط خاص، آب را بیهوده هدر ندهند و از مصارف غیرضروری همچون شستشوی جلوی درب منازل و مغازه ها، خودرو و آبیاری باغات و باغچه‌ها با آب شرب خودداری کنند و با استفاده از شیرآلات کاهنده در مصرف آب صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !