سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

امام جمعه بوشهر:

برای خرید تضمینی محصول خرما چاره‌اندیشی شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مسئولان باید با تلاش جهادی مشکلات تامین آب و خرید تضمینی خرما کشاورزان دشتستانی را برطرف کنند.

آخرین اخبار
۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از ایرنا؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات کشاورزان بخش بوشکان شهرستان دشتستان افزود: یکی از مشکلات مهم این عرصه تامین آب کشاورزی است چراکه خشکسالی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی مشکلاتی جدی را در حوزه تامین آب کشاورزان ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: در  چنین شرایطی می‌طلبد مسئولان مرتبط راهکارهای لازم در تامین آب را با ساخت سدهای کوچک و زود بازده مورد توجه قرار دهند.

صفایی بوشهری تغییر سامانه آبیاری از غرقآبی به قطره‌ای و استفاده از روش‌های دیگر آبیاری نوین را راهکار مهم در حل مشکلات تأمین آب کشاورزی عنوان کرد.

وی در ارتباط با روستای شلدان نیز اظهار داشت: این روستا کمبودهای بسیار زیادی در عرصه تأمین آب کشاورزی و آشامیدنی دارد که لازم است دولت و نهادهای حمایتی حضور فعال در این روستا داشته باشند و خدمت‌رسان به مردم باشند.

صفایی بوشهری افزود: باید در خرید تضمینی محصول خرما کشاورزان دشتستان تدابیر ویژه اندیشیده و عملیاتی شود.

وی عنوان کرد: سالانه بخشی از محصول نخلستان‌های دشتستان به فروش نمی‌رسد و در انبارها می‌ماند که باید با مدیریت بازرگانی قوی در حوزه ملی و فراملی برنامه‌ریزی تا مشکلات کشاورزان برطرف شود.

صفایی بوشهری بیان کرد: قشر زحمتکش کشاورز نقش مهمی در اقتصاد، معیشت و درآمد جامعه دارد و مسئولان باید قدردان آنان به‌ویژه کشاورزان مناطق محروم باشند که با مشکلات گوناگونی از جمله تامین آب دست روبرو هستند.

وی در ارتباط با راهکارهای رونق بازار فروش خرما اظهار کرد: مسئولان باید با تدوین برنامه در حل این مشکلات تلاش و با استقرار صنایع فرآوری خرما برای ایجاد ارزش افزوده این محصول، زمینه تحقق مطالبات کشاورزان دشتستان را فراهم کنند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !