سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وعده‌ آب‌شیرین‌کنی که ۲ ساله شد/ استاندار بوشهر: منتظر باشید!

درحالیکه مسؤولین استان بوشهر از هر فرصتی برای وعده داده درباره حل مشکل آب استان بوشهر با ساخت آبشیرینکن استفاده می‌کنند ولی در مقام عمل همیشه عکس آن دیده می‌شود و هر بار که زمان بهره برداری می‌رسد وعده جدید سر می‌دهند.

آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 عبدالکریم گراوند چندی پیش در حاشیه بازدید از آب‌شیرین‌کن‌های شهرستان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی مردم استان بوشهر آب شرب است که خوشبختانه امروز پروژه ۳۵ هزارمترمکعبی مپنا به‌شدت و با پیشرفت فیزیکی ۶۷ درصدی در حال فعالیت است.

استاندار بوشهر افزود: در این پروژه مشکلاتی زیادی وجود داشته اما افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها یکی از موانع جدی در سرعت بخشیدن به این پروژه مهم می‌باشد.

وی در خصوص مشکلات پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزارمترمکعبی بوشهر گفت: این پروژه یک سری مشکلات گمرکی داشت که با مکاتباتی که با معاون قضایی دادستان کل کشور داشتیم، حل شد.

گراوند خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک بخش اول پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی که قریب به ۱۰ هزار مترمکعب بود، وارد شبکه شود و مردم از آب سالم بهره‌مند شوند.

استاندار بوشهر در خصوص زمان به بهره‌برداری رسیدن این پروژه تصریح کرد: اگر وقفه در تأمین منابع مالی آن ایجاد نشود، پروژه تا یک ماه آینده قابل افتتاح است، اما گاهاً منابع مالی مشکل ایجاد می‌کند.

وی در خصوص اینکه دولت در این پروژه چقدر اعتبار تخصیص داده است افزود: تاکنون ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده که همه آن از طریق بخش خصوصی پرداخت‌ شده است و دولت هم در حوزه تسهیلات به این پروژه‌ها کمک‌های بسیاری کرده است.

وی در خصوص پروژه دوم آب‌شیرین‌کن بوشهر گفت: این پروژه متعلق به استان بوشهر است و در حال کار کردن هستند که مساحت آن ۱۷ هزار مترمکعب است و تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

گراوند با بیان اینکه این پروژه پیشرفت چشم گیری داشته است بیان کرد: این پروژه در دهه فجر سال گذشته کلنگ‌زنی شد و انصافاً مجری آن بسیار پای‌کار و دلسوز است و تاکنون پیگیری‌های زیادی در خصوص این پروژه انجام داده است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: قول داده شده که این پروژه در نیمه اول مهرماه در بخش اول آن ۶ هزار متر مکعب آب وارد شبکه شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با این اقداماتی که انجام‌ شده در سال‌های آینده مشکل تأمین آب نداشته باشیم و مشکلات این حوزه به حداقل‌ها برسد.

به گزارش فارس، کار ساخت این آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزارمترمکعبی در اسفند ۹۶ توسط دولت‌ به‌ شرکت مپنا واگذار شد و قرار بود این پروژه طی ۱۸ ماه به بهره‌برداری برسد اما تاکنون خبری نشده است.

‌درحالیکه مسؤولین استان بوشهر از هر فرصتی برای وعده داده درباره حل مشکل آب استان بوشهر با ساخت آبشیرینکن استفاده می‌کنند ولی در مقام عمل همیشه عکس آن دیده می‌شود و هر بار که زمان بهره برداری می‌رسد وعده جدید سر می‌دهند.

‌اخیرأ نیز مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان بوشهر دوباره در مصاحبه ای تنها راهکار برون ‌رفت از بحران آب شرب در استان بوشهر را ساخت و توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها بیان کرده بود.

انتهای پیام/

منبع خبر : خبرگزاری فارس


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !