سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس سازمان انرژی در سفر به بوشهر؛

تولید برق هسته‌ای در بوشهر به سه هزار مگاوات می‌رسد/ ۲۲ ماه تاخیر در اجرای فاز دو وسه

اسلامی گفت: برای ما بسیار مهم است که  سریع تر و حداکثر مطابق زمان بندی اصلاح شده بتوانیم به ۳ هزار مگاوات تولید برق هسته ای برسیم.

آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار کرد: عملیات ساختمانی واحدها در حال اجرا است ولی متاسفانه مسائل مالی با عث شده از زمانبندی عقب باشیم.

اسلامی افزود: ۲۲ ماه تاخیر در اجرای طرح ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی داریم  و با تمهیدات و تصمیماتی به دنبال سرعت گرفتن کار  هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : برای ما بسیار مهم است که  سریع تر و حداکثر مطابق زمان بندی اصلاح شده بتوانیم به ۳ هزار مگاوات تولید برق هسته ای برسیم.

وی خاطرنشان کرد : در ساخت واحدهای جدید از مرحله پی سازی ، بتن ریزی  و آمارموتور همکاران ما در انرژی اتمی بومی سازی کردند و توانستند از ظرفیت داخلی استفاده کنند.

اسلامی ابراز کرد: سهم ساخت داخل را با توجه به تعهداتی که  شرکت خارجی دارد ،  با بکار گیری همه ظرفیت های ملی در مناقصه هایی تهیه اقلام توسط  مدیریت شرکت نیروگاههای هسته ای با اهتمام ویژه دنبال می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: یکی از برنامه های مهم سازمان انرژی اتمی کشورمان و بر اساس مطالعات و محاسباتی که صورت گرفته است باید برق نیروگاههای هسته ای را در چند واحد دیگر در کشور به ۸ هزار مگاوات برسانیم.

اسلامی خاطر نشان کرد : انرژی هسته ای یک انرژی پاک و نیاز فوری حال و آینده کشور محسوب می شود.

وی تصریح کرد: روزانه هزار مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر منطبق بر استاندارد های بین المللیبه صورت پایدار تولید می شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !