سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

استاندار بوشهر:

هزار بوشهری در موج پنجم کرونا فوت شدند/ کاهش آمار مبتلایان در استان بوشهر

گراوند گفت: موج پنجم کرونا نفسگیر بود و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای رقم زد به طوری که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۸۹۷ نفر در استان بوشهر به سبب ابتلا به این بیماری فوت کرده‌اند که هزار نفر از جانباختگان مربوط به موج پنجم بوده است.

آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

موج پنجم کرونا بسیاری از مردم ایران و همچنین استان بوشهر را درگیر کرد و درصد بالایی از جمعیت این استان در گیر شدند.

در روزهای موج پنجم کرونا رکرود های بالایی از آمار فوتی ها و مبتلایان برجای گذاشت تا جایی که آمار فوتی ها در یک شبانه روز تا ۲۵ نفر نیز رسید.

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: راه‌اندازی گروه‌های سیار برای تزریق واکسن کرونا به ساکنان روستاها ضروری است و همه فرمانداران باید برای اجرایی شدن طرح ضربتی واکسیناسیون جامعه روستایی امکانات خودرویی خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

گراوند افزود: با توجه به تزریق واکسن به والدین دانش‌آموزان دبستانی، مرکز تجمیعی واکسیناسیون آموزش و پرورش استان باید همواره فعال باشد و تقویت شود.

استاندار بوشهر بیان کرد:  موج پنجم کرونا نفسگیر بود و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای رقم زد به طوری که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۸۹۷ نفر در استان بوشهر به سبب ابتلا به این بیماری فوت کرده‌اند که هزار نفر از جانباختگان مربوط به موج پنجم بوده است.

وی تاکید کرد: روند واکسیناسیون در استان باید سرعت بیشتری بگیرد، ولی تزریق واکسن نباید باعث غفلت از رعایت اصول بهداشتی شود.

گراوند افزود: روند مبتلایان و بستری‌های کرونایی نزولی شده و تعداد بیماران بستری اکنون به ۳۵۳ نفر رسیده است.

 

استاندار بوشهر ادامه داد: با توجه به خارج شدن استان بوشهر از وضعیت قرمز کرونایی، هر گونه سهل‌انگاری می‌تواند دوباره استان را به وضعیت قرمز برگرداند.

وی بیان کرد: غفلت از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی سبب گرفتار شدن دوباره در دام بیماری کرونا می شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !