سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دیدار نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با وزیر نیرو عنوان شد؛

اقدام فوری برای حل بحران آب و برق استان بوشهر

جمیری گفت: استان بوشهر علیرغم وجود پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان در حوزه تأمین آب شرب و همچنین برق رسانی مناسب به مردم دچار مشکلات و بحران های فراوانی است.

آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

جمیری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس در خصوص نشست با وزیر نیرو اظهار کرد: در دولت قبل نشست های متعددی با وزیر نیرو و معاونین ایشان و مسئولان استانی برای برطرف شدن مشکلات حوزه برق و آب برگزار کردیم ولی متأسفانه خروجی اقدامات انجام شده پاسخگوی نیاز مردم منطقه به ویژه شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم نبوده و آنها همچنان با این مشکلات دست به گریبان هستند.

جمیری افزود: در نشست هایی که در خلال جلسات رأی اعتماد به وزرای دولت آقای رئیسی با آقای محرابیان داشتیم، دورنمایی از وضعیت بحرانی حوزه آب و برق استان بوشهر را برای ایشان شرح دادیم و قرار شد در صورت کسب رای اعتماد از مجلس با جدیت این مشکلات را پیگیری و مرتفع نمایند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  بیان کرد: این هفته برای تشریح وضعیت حاکم بر استان و معضلاتی که آسایش و آرامش مردم را سلب کرده با وزیر محترم نیرو نشستی برگزار کردیم و به مشکلات اساسی استان در حوزه مسئولیتی ایشان پرداختیم.

وی خاطر نشان‌کرد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده برای جلوگیری از بروز تنش های آبی در استان تأسیس آبشیرین کن در نقاط مختلف استان است که علیرغم وعده های داده شده به دلیل عدم تأمین اعتبار لازم به سرانجام نرسیده اند. در نشست با وزیر نیرو برای تأمین اعتبار لازم در این خصوص بحث و گفت و گو شد و آقای محرابیان به مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دستور دادند تا این در این زمینه اقدام فوری به عمل آید.

جمیری بیان کرد: پروژه خط انتقال آب دیلم جهت افزایش ظرفیت تأمین آب شرب ۳۲ روستا و دو شهر با جمعیتی حدود ۴۷ هزار نفر کلید خورد ولی به دلیل کمبود منابع و اعتبارات بخشی از آن تاکنون اجرایی نشده است و مشکلات عدیده ای را برای مردم منطقه ایجاد کرده است. در نشست با وزیر نیرو درخواست تخصیص ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل این پروژه را مطرح کردیم و دکتر محرابیان در این خصوص دستور بررسی و اقدام صادر کردند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس افزود: در این نشست با توجه به مشکلات زیرساختی جزیره خارگ در حوزه تأمین برق پیشنهاد دادیم دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی که از تعهدات وزارت نفت در دولت نهم بوده عملیاتی شود و دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی توسط شرکت مپنا و همچنین دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی با هزینه دولت برای تولید آب و برق راه اندازی شود. مقرر شد تا باهماهنگی وزارت نیرو و وزارت نفت اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

وی تاکید کرد: مشکلات سد چمشیر و اراضی حله، استقرار آبفا در جزیره خارگ، بررسی وضعیت فاضلاب شهرهای بوشهر، گناوه، دیلم و انجام مطالعات تغییر احجام فاضلاب عالیشهر، تأمین اعتبار لازم برای اصلاح شبکه توزیع آب و برق، نصب کنتور موقت و کنترل مصرف در ساخت و سازهای غیرمجاز و استقلال بوشهر از برق منطقه ای فارس از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !