سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

شکایت نخل‌داران از قیمت پایین فروش خرما/ امنیت ملی و حمایت از مسلمانان اولویت‌های ایران در افغانستان

رضایی گفت: با رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور و وزیر کشاورزی صحبت‌هایی داشتیم و آنها قول های خوبی در زمینه‌ی قیمت خرید خرما دادند به خصوص اینکه نهادهای حمایتی که قول دادند بیایند و کمک کنند تا به یک قیمت مطلوب برسیم.

آخرین اخبار
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری مشکلات نخل دارن دشتستان اظهار کرد: علارغم پیگیری ها زیادی صورت گرفته است وضعیت خرمای دشتستان مطلوب نیست و با همان قیمت دو سال گذشته به فروش می رسد.

رضایی افزود: من با رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور صحبت هایی کردیم و آنها قول های خوبی دادند به خصوص در باره ی نهاد های حمایتی که قول دادند بیایند و کمک کنند تا به یک قیمت مطلوب برسیم.

نماینده دشتستان بیان کرد: یکی از دلایلی که قیمت ها پایین است به دلیل سوء استفاده ی دلالان می باشد که دولت باید مداخله کند و از این سوء استفاده‌ها جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: پویش خوبی در دشتستان اتفاق افتاده است که گروهی از جوانان دشتستان از با عنوان ۴۸۴۸ که در مدت ۴۸ ماه خدمت در ۴۸ مسجد شهر به مردم نسبت به عملکرد خود گزارشی به مردم ارائه دهند.

رضایی ابراز کرد: من در یک ماه گذشته ۱۳ سوال از وزرا پرسیدم که این سوال ها بیشتر در خصوص مشکلات آب ، تکمیل سد ها ، اشتغال ، گرانی قیمت خودرو و سند جامع انرژی بود.

نماینده دشتستان افزود: همچنین در بازه زمانی شهریور تا مرداد ۱۴ تذکر به وزرا دادم که مسائلی مانند عدم تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان ، تذکر به وزیر بهداشت در خوص افزایش قیمت دارو، حق الزحمه کادر درمان کرونا بود.

وی تصریح کرد: همچنین به وزیر نیرو درباره قبض های نجومی برق در شهرستان دشتستان ، به وزیر دادگستری در خصوص لزوم محاکمه روحانی ، به وزیر صمت درباره‌ی قیمت خودرو، و همچنین آشفتگی قیمت نان تذکر داده شد.

رضایی بیان کرد: در صحن مجلس طرح تامین امنیت غضایی کشور را داشتیم که هفته ی گذشته به پایان رسید که این طرح یک طرح ارزشمند است همچنین طرح تخقیق و تفحص از سازمان بنادر و کشتیرانی و رای اعتماد به کابینه آیت الله رئیسی داشتیم که گزارش آن را به مردم شرح دادم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کمیسیون امنیت ملی مجلس بیشتر بحث ها در خصوص مسائل افغانستان بود و چیزی که اولویت و اصالت دارد هم تامین امنیت ملی ما می باشد که با تدبیر،حکمت و عزت همچنین حمایت از مسلمانان و شیعیان افغانستان است.

انتهای پیام//

 

 


لیست نظرات

[ بهنام پیشوا ] [ در تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

حرکت لاک‌پشتی پست بوشهر و اعتراض روزافزون مردم
بهنام پیشوا: کرونا یک ضربه جبرانی نشدنی به کسب و کارها وارد کرد و مجازی سازی هرچه بیشتر تبادلات و تعاملات تنها راه گریز از ضرر بیشتر مردم بود. به همین خاطر شاهد افزایش خریدهای اینترنتی و از راه دور و ارسال سفارش ها از طریق پست هستیم که البته مزایا و معایب خود را به همراه دارد.

در پست بوشهر چه خبر است؟
ابتدا باید توجه داشته باشیم که مجموعه افراد زحمت کشی که در مجموعه پست در سراسر کشور در حال فعالیت هستند نیز جزو همین مردم‌اند و همواره در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند. پس اگر تعلل های ناچیزی در طول ارسال و انتقال رخ دهد تا حدی قابل توجیه است اما اکنون شاهد هستیم اعتراض مردم استان بوشهر روز به روز نسبت به روند کند دریافت و ارسال سفارش ها افزایش می یابد.
مدتی پیش (اواخر مردادماه) خبری در خصوص توقف ارسال بسته های بالای دو کیلوگرم در رسانه ها منتشر شد و مردم زیادی نسبت به این تصمیم پست معترض شدند. کسب و کارهای زیادی مانند فروشگاه های آنلاین کالای دیجیتال، لوازم خانگی، ورزشی و … جزو آسیب پذیرترین قشری بودند که با توجه به کالاهای حجیمی که می فروشند، بازار هدفشان را تحت خطر می دیدند.
پست بوشهر دلیل این توقف را توقیف وسایل نقلیه باری خود توسط نیروی انتظامی عنوان کرد اما در ابتدای انتشار آن خبر نیروی انتظامی دخالت خود را کاملا تکذیب نموده و از آمادگی همکاری کامل با مجموعه پست استان بوشهر خبر داد.
اما این بگومگوهای رسانه ای آغاز کار نبود. در اردیبهشت ماه نیز پست بوشهر نسبت به اقدامات فوری برای رفع مشکلات وعده داد که هنوز در عمل بهبودی در روند کار مشاهده نمی شود.

پست بوشهر: حجم کاری ما سه برابر شده
مدیرکل پست استان بوشهر با تایید مشکل پیش آمده می گوید: از ابتدای اردیبهشت ماه که شرکت دیجی کالا دفتر خود در بوشهر را تعطیل کرد، تحویل سفارش های این شرکت برعهده پست قرار گرفت که منجر به افزایش ۷۰ درصدی ورودی پست استان در مقایسه با اسفندماه گذشته شد که اوج کار ما در آن زمان بود.
علی پارسیده افزود: از طرفی ۴ نیروی توزیع کننده خودرویی ما به دلیل آنچه سختی کار عنوان می کردند، از ابتدای سال ترک کار کرده و ما تنها ۴ خودرو در اختیار داشتیم که هرکدام در بهترین وضعیت امکان توزیع ۱۰۰ بسته در شهر بوشهر را دارند، اما ۶۰۰ بسته دیگر رسوبی بود و در پست می ماند. علاوه بر آن مرسولات روزهای دیگر نیز اضافه می شود.
پارسیده با بیان اینکه بابت تاخیر پیش آمده عذرخواهی می کنیم، تصریح کرد: مردم حق دارند به موقع بسته پستی خود را تحویل بگیرند و آنچه بیان شد، اطلاع رسانی درباره سه برابر شدن حجم کار پست بوشهر بود، طوری که اگر در اسفند روزانه ۳۰۰ مرسوله ورودی داشتیم، در اردیبهشت این میانگین روزانه به ۱۱۰۰ مرسوله رسیده است.

سود حاصل از افزایش سه برابری مرسولات کجا هزینه می شود؟!
مدیرکل پست بوشهر از افزایش سه برابری حجم کاری پست صحبت کرده اما نگفته که سود حاصل از این افزایش چطور هزینه می شود؟! افزایش مرسولات طبیعتا افزایش سود را نیز به دنبال دارد و وظیفه پست بهبود خدمات خود به مردم است. اما هنوز هم شاهدیم که صف های طولانی پشت باجه های پست شکل می گیرد و مردم معترض نسبت به تاخیرهای بیش از یک هفته ای از موعد دریافت درب منزل، گرما و خطر ابتلا به کرونا را به جان خریده و به طور حضوری به پست مراجعه می کنند.
برخی از مردم بوشهر که درگیر این معضل شده اند به خبرنگار ما می گویند که فقط یک نفر مسئول دریافت کدهای رهگیری مرسولات از مراجعین است و در سالن تجمیع مرسولات هم بیش از یکی دو نفر برای آوردن مرسولات مردم فعالیت ندارند.
هیچ گونه دستگاه نوبت دهی فعالی در محل وجود ندارد و مردم باید مدت زیادی شلوغی و بی نظمی محیط را متحمل شوند تا به بسته خود برسند. سوال اصلی اینجاست که چرا با وجود افزایش درآمدهای پست خدمات این مجموعه بهبود نمی یابد؟
چرا با وجود اینکه ده ها کارمند در اداره پست حضور دارند اغلب در ساختمان اداری پشت میزهایشان نشسته و مردم باید در گرما و شلوغی ها تحت خطر قرار بگیرند؟ مگر وظیفه ذاتی پست چیزی جز رساندن سفارش های مردم در زمان مقرر و وعده داده شده به درب منازل است؟ پس چرا پست نمی تواند به حداقل وظیفه ذاتی خود عمل نماید؟
این انتقاد متوجه پستچی ها و نیروهای زحمت کشی که روزانه در گرما و سرما به طور خستگی ناپذیر همپای مردم بسته ها را حمل می کنند و نقش خود را در جهت رفاه حال شهروندان بوشهری ایفا می نمایند نیست، بلکه روی صحبت بیشتر با سیاست گذاری و نحوه مدیریتی است که در این وضعیت نامناسب اقتصادی و بهداشتی باید بوشهری ها را این گونه سرگردان باجه های پستی کند.