سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

با حضور رئیس سازمان تبلیغات کشور:

رونمایی از سند جامع مساجد استان بوشهر /۱۷۵۰ مسجد در استان فعالیت دارد

با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر همچنین جمعی از مسئولان استانی از سند جامع مساجد استان بوشهر در استانداری رونمایی شد.

آخرین اخبار
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر که با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، آیت الله صفایی بوشهری، استاندار و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، از سند جامع مساجد استان بوشهر رونمایی شد.

در تهیه این سند ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بوشهر، سازمان تبلیغات اسلامی استان، اداره کل اوقاف، سازمان بسیج مساجد و محلات و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر همکاری داشته‌اند.

این سند  متشکل از ۱۱ صفحه و ۱۸ بند است که به مباحث متعددی از جمله عمران مسجد، موضوعات فرهنگی، موضوعات مرتبط با شرح وظایف روحانی مسجد و هیئت امنا، نهادهای فرهنگی مستقر در مسجد می پردازد.

همچنین در سند جام مساجد برای ادارات و دستگاه‌های اجرایی برنامه‌هایی تدوین شده که پس از تصویب به آنها ابلاغ می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: تعداد مساجد استان را هزار و ۷۵۰ مسجد است که هر سه ماه، ۵۰ مسجد نمونه و الگوی استان بوشهر انتخاب و سالانه ۲۰۰ مسجد نمونه بر اساس شاخص‌ها انتخاب و معرفی شود. طرح جدیدی برای حل اختلافات محلی در مساجد را تدوین و اجرایی خواهیم کرد تا دعاوی و مسائل محلات از طریق مساجد حل شود.

وی با اشاره به اینکه برای ارتقای مساجد نیازمند انجام پژوهش هستیم، تصریح کرد: تیم‌های پژوهشی متشکل از جهاددانشگاهی، تبلیغات اسلامی، اوقاف و فرهنگ و ارشاد استان تشکیل و اشکالات بررسی و تدوین شود.

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !