دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در جلسه شورای جزیره خارگ اتفاق افتاد:

تجلیل از خبرنگاران توسط شورا و شهرداری جزیره خارگ/ تامین شناور و درمانگاه برای خارگ پیگیری می شود

در این مراسم تبیین نقش و جایگاه رسانه های جمعی در مدیریت شهری، تاکید بر اطلاع رسانی شفاف و جامع توسط خبرنگاران، طرح نقدهای منصفانه همراه با ارائه راهکار، تاکید بر استمرار حمایت های مدیریت شهری و نمایندگان مردم با اصحاب رسانه و حقوق شهروندی و مطالبه گری مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

آخرین اخبار
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش خبرنگار سپاس به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار که به دلیل تاخیر در تشکیل جلسات شورا با تاخیر برگزار شد ، سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی جدید جزیره خارگ طی آئینی از خبرنگاران و اصحاب رسانه جزیره خارگ تجلیل کردند.

این نشست که با حضور هیئت رئیسه جدید شورای شهر به ریاست یوسف وطن دوست و با حضور سرپرست شهرداری جزیره خارگ برگزار شد.

ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی از زحمات و مجاهدت های اصحاب رسانه تجلیل شد.

در این مراسم تبیین نقش و جایگاه رسانه های جمعی در مدیریت شهری، تاکید بر اطلاع رسانی شفاف و جامع توسط خبرنگاران، طرح نقدهای منصفانه همراه با ارائه راهکار، تاکید بر استمرار حمایت های مدیریت شهری و نمایندگان مردم با اصحاب رسانه و حقوق شهروندی و مطالبه گری مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

تامین شناور برای خارگ

یوسف وطن دوست در مورد سئوال خبرنگار خبرگزاری سپاس در بحث شناورها اظهار داشت : در جلسه ای که با محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور داشتیم ایشان اظهار داشت از بندرعباس تعاونی شهید حقانی من تماس می گیرم اگر بتوانند دو شناور فعلا کمکی بیاورند یعنی موقت ، بیایند کمک بکنند در بحث تردد جزیره خارگ که آن موقع یک شناور در مسیر نداشتیم ، و با توجه به نرخ های جزیره خارگ که ۱۸ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان بود که قبول نکردن دلیلش هم هزینه سوختی بود که از بندر عباس بیاییم به جزیره خارگ هزینه اش به صرفه نبودن و البته یک مقدار کارشکنی های هم شد.

وطن دوست افزود : یک ماه پیش هم مجدد با راستاد جلسه ای داشتیم که نماینده دیگر شرکت های نفتی دیگری هم بودند ، وزارت کشور هم بود قرار شد خودشان مستقیم با مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت بدون هیچ واسطه ای انجام دهند که به عنوان رییس شورای خارگ یک راهکار هم پیشنهاد دادیم.

وطن دوست افزود : شناور سرو بندر که آوردیم خود شورای اسلامی جزیره خارگ ورود کرد و از طریق بودجه های که استان به ما قول داده بود و در اختیار ما قرار نداد و آمدیم از بودجه های جاری شهرداری واقعا استفاده کردیم و حداقل یک مقدار مشکلات کاهش دادیم و نمی‌گوییم مشکلات برطرف شده است و در بحث تردد فعلا یه اینجا رسیدیم .

 

رئیس شورای اسلامی جزیره خارگ در بحث آمبولانس دریایی درسئوال خبرنگار سپاس اظهار داشت : مکاتبات انجام شده است و امید داریم این کار هم بتوانیم برای مردم جزیره خارگ انجام دهیم .

وطن دوست در مورد سئوال خبرنگار سپاس در بحث تجهیزات پزشکی اظهار داشت : همه در جزیره خارگ دارند تلاش می کنند و شورای اسلامی جزیره خارگ مکاتبات خودش انجام داده است و امیدواریم این کار هم انجام شود و عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر ، گناوه ، دیلم کاملا در جریان تمام مشکلات جزیره خارگ هستند و خیلی به شورای اسلامی کمک و پیگیری هم دارند میکنند .

وطن دوست در مورد سئوال خبرنگار سپاس در مورد مالکیت اسناد و زمین های مردم جزیره خارگ اظهار داشت : در بحث مالکیت و اسناد زمین های مردم ، فعلا دنبال وعده بی سرانجام نباشیم .

وطن دوست در مورد سئوال خبرنگار سپاس در بحث کارت تردد ابراز داشت : مقداری از مشکلات کارت تردد حل شده است ، طرح کارت تردد برای کسانی که بعداز سال ۱۳۸۸ در جزیره خارگ ساکن شدن طرح هیچ گونه تعیین تکلیف نکرده است و اصلاحیه طرح رفته شورای امنیت وزارت کشور و که این طرح اصلاح بشود و برگردد و کارت های یک ساله در اختیار آن همشهریان عزیز قرار بگیرید که از سال ۱۳۸۸ به بعد در جزیره قرار دارند آنهایی که قبلاً سال ۱۳۸۸ هستند کارت تردد می‌توانند تحویل بگیرند و مشکلی وجود ندارد.

وطن دوست در مورد سئوال خبرنگار سپاس در مورد مشکلات ورزشکاران جزیره خارگ اظهار داشت : ورزشکاران عزیز جزیره این روزها اعتراض دارند و اعتقاد ما این است که میشود بهتر کار کرد ، جذب سرمایه ، جذب درآمد ، برنامه ریزی بهتر و به جای اینکه بچه های ورزشکار یه دنبال ما باشند ، ما به دنبال آن باشیم حتی از همین پتانسیل شورای شهر هم بیشتر میشود استفاده کرد در صورتی که یک گزارشی حداقل در اختیار مردم نه اینکه شورای شهر قرار بگیرد و ما اینکه قول میدهیم بیشتر در کنارشان باشیم ولی دوستان تشریف بیاورند پای کار ، تا پیشرفت یهترحاصل شود. و شورای اسلامی در کنار مردم است .

مشکلات مربوط به آب و برق پایدار جزیره و بخش درمان در حال پیگیری است

لطف الله علی پور نائب رییس شورای جزیره خارگ : با تبریک روز خبرنگار، رسالت قلم و قلم نگاری را بسیار ارزشمتد دانست که بایدد همواره کار زرین قلمان عرصه خبر را ارج نهاد.

علی پور ابراز داشت :امید است این عزیزان همواره با حق جویی، حق گویی و با پاسداشت قلم و با توکل به خدا و آگاه سازی صادقانه و اطلاع رسانی مسئولانه در جهت ارتقای سطح فرهنگی جامعه و حل مشکلات و توسعه شهر گام بردارند.

علی‌پور گفت : مشکلات مربوط به آب و برق پایدار جزیره و مشکلات بخش درمان وسایر مشکلات به صورتی جدی در حال پیگیری هست. ان شاالله در زمینه های فرهنگی در این دوره کارهای ارزشمندی انجام خواهد شد.

ساماندهی صورت وضعیت های پروژها ی عمرانی و پیگیری مسائل درآمدی

سید محمد حسن سعیدی سرپرست شهرداری جزیره خارک در این آیین اظهار داشت :باتوجه به کوتاه بودن عمر سرپرستی حداکثر سه ماه دراین مدت کوتاه نمی‌توان انتظار معجزه داشت .

سعیدی افزود : اولویت اصلی حفظ وضع موجود است و ساماندهی صورت وضعیت های پروژها ی عمرانی و پیگیری مسائل درآمدی ومالی شهرداری و پرداخت حقوق کارکنان و ایجاد آرامش درون سازمانی تا انشالله شهردار حضور پیدا کنند و سکان هدایت را بدست بگیرد .

 

سعیدی ابراز داشت : از انتقادات و پیشنهادات همه دلسوزان اصحاب رسانه فعالین اجتماعی استقبال می‌کنیم. ۰۹۱۷۷۷۶۸۹۱۴ می‌توانند بطور مستقیم مسائل را به اینجانب منعکس نمایید.

درمانگاه تامین اجتماعی در جزیره خارگ

بهروز خواجه عضو شورا در مورد سئوال خبرنگار سپاس دربحث درمانگاه تامین اجتماعی در جزیره خارگ اظهار داشت : سال گذاشته با همکاری محمد باقر سعادت نماینده شهرستان دشتستان موفق دیداری با مصطفی سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی داشته باشیم و نهایتا مسائل. مشکلات به اطلاع ایشان رساندیم و یا توجه به شناختی که ایشان داشتند نهایتا این موضوع در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مطرح شد که برای سه شهر استان بوشهر مجوز صادر شد که یکی از آن شهرها جزیره خارگ می‌باشد .

خواجه افزود : جزیره خارگ مشکل آن زمین است که تامین اجتماعی این را پذیرفته است که زمین را با سه برایر قیمت بخرد و یک زمینی را در اوایل همین امسال حتی با مالک آن مسئولین تامین اجتماعی به توافقات اولیه رسیدن حتی پیش قرارداد امضا شد ، به هر دلیلی من نمیدونم چرا مالک در واقع انصراف دادن که زمین های دیگری را معرفی کردیم که قیمت‌های ۵ برابری را حالا مالکان آمدن پیشنهاد دادند .

 

خواجه اظهار داشت : انتظار می‌رود وقتی قرار است یک خدمتی در جزیره خارگ به وجود بیاد ، شهروندان هم خودشون همکاری بکنند.

عضو شورای اسلامی جزیره خارگ ابراز داشت : وقتی بحث ساختمان ، نفت ، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان مجزا می باشد و همینطور که جلوتر از سایر اعضاء در جلسه حضور داشتند و قبلاً هم به کرات به این موضوع اشاره شد تامین اجتماعی از لحاظ قانونی این اجازه ندارد در واقع در سایر امکان درمانی بیاید دستگاههایی مستقر یا هزینه بکند و در مورد خرید خدمت این مجوز دارند

خواجه گفت : اینکه ما اصرار داریم بر احداث این درمانگاه چون یک مرکز ملکی تامین اجتماعی خواهد بود که بعداً موعظف خواهد شد این خدماتش را توسعه بدهد .

خواجه اظهار داشت : بر همین اساس من فکر می‌کنم همه باید کمک کنیم و این در واقع خواسته را داشته باشیم که این درمانگاه حتی در ابتدا به عنوان یک درمانگاه عمومی مستقر شود و بعداً با الزام سازمان تامین اجتماعی به اینکه شما بیمه شدگانی دارید و و باید خدمات بهتری دریافت کنند خواسته ما گسترش این درمانگاه یه یک درمانگاه تخصصی باشد که فکر میکنم شدنی است.

خواجه افزود : کما اینکه ما در بخش پلیس به اضافه ۱۰ قبلاً همین موضوع را داشتیم ، جمعیت جزیره خارگ در واقع دستاویز قرار می‌دادند مسئولین در مرکز که جزیره خارگ جمعیت آن کم می‌باشد و ما نمی‌توانیم بر اساس قوانین یک مرکز پلیس به اضافه ۱۰ را مستقر کنیم ولی شد ، برای دفتر اسناد رسمی هم همین مشکل وجود داشت ولی شد ، پس برای درمانگاه تامین اجتماعی ما می‌توانیم بعد از اینکه یک درمانگاه عمومی مستقر شد خواسته خود را در گام بعدی درمانگاه تخصصی باشد و خواهشم اینه که همه اصحاب رسانه و همه فعالین مجازی به همه شهروندان انشالله کمک بکنند و به طریقی هر کسی به سهم خودش که انشاءالله ما حتی این درمانگاه عمومی را در جزیره خارگ داشته باشیم تا انشاالله بتوانیم برای خواسته‌های بعدیمان قدم های بهتری را برداریم .

۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و پروژه آبی گردشگر در دست احداث

سمیه گیوی در حاشیه این آیین در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار سپاس که پروژه های عمرانی جزیره خارگ را گونه ارزیابی می‌کنید و چه برنامه های برای اجرای آنها در سال جدید دارید اظهار داشت : پروژه هایی که توسط شورای اسلامی دوره پنج تصویب شده بود و عبدالحمید صفایی شهردار وقت جزیره خارگ را انجام داده بودند یک سری از پروژه ها که به اتمام رسیده که بعضی به بهره‌برداری رسیده یا بهره برداری نشده ولی پروژه های جاری دو تا پروژه شاخص داریم الان پروژه پارک آبی گردشگری هست و پروژه شهربازی مسقف در برنامه داریم.

گیوی عضو شورای اسلامی جزیره خارگ افزود : شهربازی مسقف ، ۲ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان و پروژه آبی گردشگری ۳ میلیارد تومان بسته شده بود ولی ۷۵۰ میلیون تومان از پروژه کسر شده است .

گیوی ابراز داشت : یک مقدار از وسایل و تجهیزات شهرداری خرید کرد و از میزان ریالی پروژه ۷۵۰ میلیون تومان کسر کردند که در واقع کمک به پیمانکار شد که پیمانکار کار سریعتر انجام دهند ، که هردو پروژه ۷۰ پیشرفت فیزیکی دارد .

پیگیری اشتغال مرد بومی خارگ

هدی موری بازفتی در گفتگو با خبرنگار سپاس در ارتباط با حوزه شیلات و صیادی اظهار داشت: با تمام تلاش‌هایی که ادوار مختلف شوراها در این زمینه داشتند، همچنان شاهد کم لطفی‌هایی هستیم.

عضو شورای جزیره خارگ ادامه داد: از طرف دیگر بومیان جزیره‌نشین با مشکل عدم اشتغال و بیکاری مواجه هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه و با تقویت این بخش و تکیه بر اقتصاد دریامحور می‌توان شاهد افزایش اشتغال در منطقه شد.

موری بازفتی تصریح کرد: پروژه عمرانی اسکله شیلات برای سالیان متمادی نیمه‌تمام مانده و یکی از الویتهای شورای ششم نگاه ویژه به اسکله شیلات و مشکلات قشر زحمتکش صیادان می‌باشد.

عکس و گزارش: کوروش امینی

انتهای پیام //


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !