سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر:

ابتلای ۳۴۹ نفر از کادر درمان تامین اجتماعی بوشهر به کرونا

رکاب پور گفت: سال گذشته در مجموع ۲۲۰ نفر از کارکنان بخش درمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند و این آمار  از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۹ مورد گزارش شده است.

آخرین اخبار
۰۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سید جواد رکاب پور مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر اظهار کرد:  از بدو شیوع کرونا در استان بوشهر تامین اجتماعی براساس رسالت خود همگام با دانشگاه علوم پزشکی اقدام به ارائه خدمت کرده که مهم‏ترین آن نیز برداشتن بار قابل توجهی از دوش بیمارستان شهدای خلیج فارس است.

رکاب‌پور افزود:  مراکز درمانی بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی در استان بوشهر شامل بیمارستان تامین اجتماعی سلمان فارسی، مهر برازجان و نبی اکرم عسلویه است که در کنار بیمارستان های دولتی به شهروندان استان بوشهر خدمات درمانی ارائه می دهند.

کمک بیمارستان مهر برازجان به بیمارستان شهدای گنجی

مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر خاطر نشان کرد: بیمارستان مهر برازجان به دلیل شرایط ویژه ای که داشت همواره به عنوان بیمارستان تخصصی زنان و زایمان فعالیت داشت اما در مدتی که کرونا شیوع پیدا کرد، درمان بیماران غیر کرونایی عهده دار شد و به کمک بیمارستان شهید گنجی آمد.

رکاب پور  بیان کرد: در پیک اخیر شیوع کرونا بیمارستان مهر برازجان از هیچ تلاشی برای درمان بیماران سرپایی کوتاهی نکرد و روزانه بیش از ۵۰ بیمار را به صورت سرپایی درمان می کند.

۴۱ تخت برای بیماران کرونایی دربیمارستان نبی اکرم عسلویه وجود دارد

مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهرتشریح کرد: بیمارستان نبی اکرم عسلویه نیز ۱۶ تخت برای بستری دائم بیماران کرونایی و ۲۵ تخت نیز برای بستری موقت بیماران کرونایی دارد.

این مسئول تاکید کرد: در سال گذشته آمار کل بستری بیماران کرونایی پذیرش شده در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر سه هزار و ۱۰ نفر بود که این میزان در پنج ماه ابتدایی امسال به ۲هزار و ۷۷ مورد افزایش پیدا کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر گفت: در سال ۹۹ میزان مراجعه بیماران سرپایی کرونا به بیمارستان سلمان فارسی ۱۱ هزار و ۵۵۷ بیمار بود که این میزان در چهار ماه ابتدایی امسال به ۱۸ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده است.

ابتلای ۱۲۹ نفر از کادر درمان در سال جاری

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع ۲۲۰ نفر از کارکنان بخش درمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند و این آمار  از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۹ مورد گزارش شده است.

رکاب ‎پور ابراز کرد: افزایش بیماران این بیمارستان در شرایطی اتفاق افتاد که ظرفیت تخت ها و کادر این بیمارستان ثابت باقی مانده است و همین باعث شده کادر درمان با تلاش مضاعف و خستگی ناپذیر و تحمل فشار بار این حجم از بیمار را پاسخگو باشد و البته کمبود ها قطعا وجود داشته است.

باید از خدمات کادر درمان تقدیر شود

مدیر درمان تامین اجتماعی در استان بوشهر گفت: برای قدرشناسی از کادر درمان باید شرایطی فراهم شود که باوجود خدمات آنها به بیماران مورد ناسپاسی قرار نگیرند و خدمات آنها دیده شود.

وی افزود: مبلغی که سال گذشته برای تامین رمدسیویر به عنوان داروی بیمارن کرونایی در  استان بوشهر هزینه شد یک میلیارد تومان بود که این میزان در پنج ماه امسال ۲ برابر شده است.

رکاب‌پور اظهار کرد: در بخش درمان تامین اجتماعی استان بوشهر برای بیماران کرونایی ظرفیت پذیرش روزانه ۱۰۰ بیمار بستری دائم و ۸۰ مورد بستری موقت وجود دارد.

۲۴ هزار بیمار کرونا داروی رایگان دریافت کردند

مدیر درمان تامین اجتماعی در استان بوشهر ابراز کرد: همجنین در این بیمارستان یک آمبولانس ویژه برای بیماران کرونایی با تجهیزات اختصاصی و نیروی انسانی آموزش دیده در نظرگرفته شده است.

وی تشریح کرد: ۲۴هزار بیمار مزمن استان بوشهر برای دریافت رایگان داروهای ضروری درب منزل در شهرهای بوشهر، برازجان، عسلویه، کنگان و گناوه زیر پوشش طرح نسیم ۱۹ قرار گرفتند.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !