یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی:

انتخاب استاندار بوشهر بر اساس شاخص‌ها صورت می گیرد نه اولویت افراد و اشخاص

جمیری گفت: انتخاب استاندار بوشهر بر اساس شاخص‌ها صورت می گیرد نه اولویت افراد و اشخاص البته انتخاب فرد شایسته نیز نیاز به رایزنی و مذاکره دارد.

آخرین اخبار
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اظهار داشت: امیدواریم دولت ‌مردانی که مسؤولیت کشور را بر عهده می‌گیرند بتوانند با استفاده از تجربیات دولت‌های گذشته کارنامه‌‌ی خوبی را در پایان کار به مردم ارائه دهند.

جمیری افزود: مأموریت خاص رسانه در کشور موجب آگاهی‌بخشی جامعه، ایجاد انگیزه و مطالبه‌گری برای تحقق آرمان‌های انقلابی می‌شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های استراتژیکی کشور است و می‌توان با بکارگیری مسئولین توانمند در استان شرایط را تغییر داد.

وی تصریح کرد: در شروع به کار مجلس شورای اسلامی با نگاه هماهنگی و هم‌افزایی نمایندگان و هیئت‌رئیسه مجلس به مشکلات استان‌ها پرداخته شد و همین موضوع را در جلساتی که با رئیس‌جمهور جدید داشتیم مطرح کرده‌ایم که با استقبال خوب ایشان مواجه شدیم و این نگاه خوب می‌تواند در انجام امور تحقق پیدا کند.

جمیری خاطر نشان کرد: مجلس در روند بررسی وزرا و رأی اعتماد به آنها بدون تعارف ورود می‌کند و صرفاً بر اساس شایستگی‌ها افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش نمایندگان در انتخاب مسؤولین استانی بر اساس قانون صرفاً یک نقش نظارتی است اما می‌توانند مشاوره دهند تا فرد شایسته انتخاب شود.

وی تاکید کرد: برای انتخاب استاندار بوشهر باید شاخص ها مورد توجه قرار گیرد نه روابط البته انتخاب فردی که شاخص ها را هم دارد نیازمند رایزنی و مذاکره است.

جمیری بیان کرد: استان بوشهر باید یک استاندار قوی و توانمند داشته باشد چون این استان به لحاظ ظرفیت بیشتر از یک استان در کشور تأثیرگذار است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای رفع مشکلات اساسی مردم در سطح کشور باید زیرساخت‌های آن در استان‌ها ایجاد شود که این مهم را می‌توان با انتصاب یک مدیر توانمند در استان محقق کرد.

وی تشریح کرد: راه‌آهن بوشهر یکی از مسائل مهم استان است که هم اکنون در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری است اما با چالش‌هایی مواجه است که در حال بررسی می باشد.

جمیری گفت: پروژه راه‌آهن بوشهر اکنون فعال است اما فعالیت آن با توجه به بودجه اندک آن صورت می‌گیرد، و با آن توقع ما فاصله دارد. در این خصوص با رایزنی‌هایی که انجام داده‌ایم امیدواریم در دولت جدید به این پروژه مهم ملی توجه شود و به پایان برسد.

استقرار صنایع و صادرات در پسکرانه بنادر منوط به ایجاد زیرساخت مناسب است/ لزوم حذف موانع برای فعالان بخش خصوصی

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای احداث این آزادراه نیاز به سرمایه‌گذار توانمند داریم که متأسفانه فرد توانمندی که بتواند کل پروژه را به اتمام برساند تاکنون نبوده است.

وی افزود: شرایط بهداشت و درمان استان در جایگاه مناسبی قرار ندارد و متأسفانه ما در این حوزه از لحاظ زیرساخت جزء استان‌های کم‌برخوردار هستیم.

جمیری خاطرنشان کرد: در طی مدت‌های اخیر جلسات متعددی با وزیر بهداشت داشته‌ایم و از وی قول مساعد گرفته‌ایم که استان را طی بازه زمانی پنج ساله‌ در حوزه بهداشت و درمان به یک سطح قابل قبولی برساند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه در استان از لحاظ بهداشت و درمان شرایط خوبی نداریم و امیدواریم در یک بازه پنج ساله مشکلات این حوزه رفع شود.

وی با اشاره به شرایط کرونا در بیمارستان‌های استان گفت: قبلاً هشدارهای لازم را به مسؤولین استان داده بودم که پیشگیری کنند اما متأسفانه توجهی نشد.

جمیری ابراز کرد: وزیر بهداشت برای فروکش کردن کرونا درخواست تعطیلی کرونایی را از رهبر انقلاب نموده و ایشان تصمیم را با ستاد ملی مقابله با کرونا گذاشته‌اند و به نظر من این ستاد باید اختیارات را به استان‌ها دهد تا هر استان بر اساس شرایطی که دارد تصمیم‌گیری کند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح جامع جزیره خارگ بیان کرد: به همراه برخی مسئولین جزیره خارگ دیداری با وزیر داشته‌ایم و این طرح از زمانی که در شورای عالی شهرسازی مطرح شده در حال بررسی است.

وی در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی افزود: در بررسی صلاحیت افرادی را مورد بررسی قرار داده‌ایم که در هیئت نظارت شهرستان رد شده‌اند. افرادی که تأیید شده‌اند صلاحیت آن‌ها به هیئت نظارت استان ارسال نشده است.

جمیری اظهار کرد: در هیئت نظارت استان تلاشمان بر این بود که هیچ حق و حقوقی از کسی ضایع نشود و در مجموع نسبت به دوره‌های گذشته افرادی را که تأیید کرده‌ایم معدل بهتری از لحاظ سلامت داشته‌اند.

انتهای پیام //


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !