سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در نشست نقش جوانان گام دوم در دولت ایران قوی؛

هدف بیانیه‌ی گام دوم ایجاد تمدن نوین اسلامی است / وعده قطعی تشکیل تمدن اسلامی در قرآن

طاهری گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هدف را ایجاد تمدن نوین اسلامی قرار دادند یکی از نهادهایی که باید برای ایجاد و تحقق تمدن نوین اسلامی نیرو تربیت کند حوزه های علمیه می باشد.

آخرین اخبار
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام طاهری مدیرکل سازمات تبلیغات اسلامی استان بوشهر در نشست هم اندیشی و نقش آفرینی جوانان گام دوم در دولت ایران قوی اظهار کرد: اگر به دقت به جریان غدیر نگاه کنیم می‌بینیم محور جریانی که پیامبر ایجاد کرد پایه گذاری یک تمدن عظیم اسلامی و یک الگوی کارآمد برای همه ابعاد وجودی بشر بود.

طاهری افزود: در یکی از گام‌های ایجاد تمدن اسلامی در روز غدیر اتفاق افتاد و پیامبر حضرت علی علیه السلام را به عنوان ولی جامعه اسلامی معرفی فرمایید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد ارزش و اهمیت واقعه غدیر تا آنجایی بود که خداوند به پیامبر فرمودند اگر این کار را انجام ندهی مزد رسالت را دریافت نمی کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هدف را ایجاد تمدن نوین اسلامی قرار دادند یکی از نهادهایی که باید برای ایجاد و تحقق تمدن نوین اسلامی نیرو تربیت کند حوزه های علمیه می باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون حوزه های علمیه نتوانستند آن طور که باید نقش خود را عملی کنند و هر چند ماه گه گاهی شاهد ظهور بعضی از چهره ها در حوزه هستیم مثل شهید مطهری و شهید بهشتی اما هنوز حوزه‌ای که همه خروجی های آن مانند مطهری ها باشند فاصله داریم.

جریانی که پیامبر پایه گذاری کرد ایجاد زمینه برای تشکیل تمدن اسلامی بود

طاهری عنوان کرد: جریانی که پیامبر پایه گذاری کرد ایجاد زمینه برای تشکیل تمدن اسلامی بود معارف اصیل اسلامی در دوره شکوفایی نشان داد که می تواند تمام زمینه‌های پیشرفت بشریت را دنبال کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: بشر مدتی از این زمینه‌ها فاصله گرفت و تمدن غرب آمد که تفکرات خود را در راس قرار دهد و اکنون تمدن غرب کار را به حایی رسانده که بشریت را به سمت نابودی بکشاند، کاهش زاد و ولد در غرب نشان‌دهنده همین موضوع است.

وی خاطر نشان کرد: در این هنگام بود که امام خمینی (ر ه) نشان داد آموزه‌های پیامبر پیامبر اسلام قابلیت اجرا شدن در قرن چهاردهم را نیز دارد.

تلاش غرب برای کندن نهال انقلاب اسلامی

طاهری تصریح کرد: غرب برای اینکه نهال انقلاب را از ریشه بیرون بکشد تمام تلاش خود را در ۴۰ سال گذشته اجرا کرده است و آخرین تلاش آنها نیز نفوذ در سطوح بالای مدیریت کشور بود که با درایت رهبر ، این انقلاب نشان داد که با چالش ها نیز با موفقیت برخورد خواهد کرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: فاصله زیادی بین آموزه های اسلامی و شیوه های مدیریت وجود دارد البته هم اکنون ۱۱ گروه در حوزه های علمی ایجاد شده است که بر روی حوزه های مختلف مدیریت اسلامی مطالعه می کنند مثل سیاست اقتصاد آموزش و غیره…

وی بیان کرد: الگوهای تربیتی افرادی که تربیت کرده نمی تواند پاسخگوی اداره کشور باشد و در سالهایی که گذشت فرصت برای تربیت مدیران معتقد به مبانی اسلام به وجود نیامد اما اکنون یک فرصت به وجود آمده و مانند یک گلخانه‌ای ایجاد شده که در آن نیروهای انقلابی رشد و نمو و پرورش پیدا کند و ما باید از این فرصت استفاده کنیم که بتوانیم نیروهای مورد نیاز انقلاب اسلامی را تربیت کنیم.

حجت الاسلام  یوسف‌ جمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر در این نشست بیان کرد: در روز غدیر خداوند پیامبر خود را مأمور کرد ولایت امیرالمومنین را به مردم ابلاغ کند برای اینکه تمدن اسلامی شکل بگیرد باید همه ابعاد زندگی مردم رنگ و بوی ولایت و در این مسیر قرار بگیرد.

خداوند در قرآن تمدن اسلامی، الهی و دینی را وعده داده

جمالی افزود: خداوند در قرآن تمدن اسلامی، الهی و دینی را وعده داده و در آیه « وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» یک وعده قطعی داده که تمدن و حکومت الهی شکل خواهد گرفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر  بیان کرد: بناست آنهایی که مستکبران می خواهند در موضع ضعف قرار بگیرند تمدن اسلامی را شکل دهند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز هدف بیانیه گام دوم انقلاب را تشکیل تمدن نوین اسلامی قرار دادند.

جمالی اظهار کرد:گام‌هایی که باید یک به یک برداشته شود برای رسیدن به ظهور ولایت عظماء متشکل از انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی می باشد.

رئیس شورای تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد: اصل انقلاب اسلامی با رهبری ولی زمان شکل گرفته است ساختار نظام اسلامی نیز به همین شکل گام بعد دولت اسلامی است که به معنای ائم آن شامل قوه مجریه ، قضاییه و  مقننه و همه کارگزارانی که در حاکمیت قرار می گیرند به عنوان دولت اسلامی شناخته می‌شود.

وی تاکید کرد: برای تشکیل دولت اسلامی نیاز هست که ولایت علاوه بر ساختارها در بدنه و روح دولت ساری و جاری شود دولت انقلابی در حال شکل گیری از شما در این جلسه با استفاده از اندیشمندان و اندیشمندان استان به دنبال کمک به هم اندیشی برای تشکیل دولت انقلابی است.

پدر خوانده های سیاسی به دنبال بهره برداری از شرایط موجود هستند

صحبتیان دبیرستاد گام دوم شهرستان دشتی گفت: گفتمان عدالت توسط پدرخوانده های سیاسی مورد بهره‌برداری و سوء استفاده قرار گرفت و اکنون می خواهند نیرو که جریان‌های انقلابی باید همدیگر را قبول و تحمل کند.

صحبتیان افزود: در حال حاضر پدر خوانده های سیاسی مشغول به کار شده اند و می‌خواهند از فرصت بوجود آمده بهره برداری کند تا نیروهای خودشان را بر سر کار بیاورند ولی نباید به آنها این اجازه داده شود.

نجفی کارشناس جامعه شناسی عنوان کرد هدف احزاب رسیدن به قدرت سیاسی است در صورتی که ما در سخنان مقام معظم رهبری می‌بینیم که باید شیفته خدمت بود نه شیفته قدرت.

باید به جوانان اعتماد داشته باشیم

خانم غیب الهی مسئول امور زنان ستاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: رهبر انقلاب به جوانان اعتماد دارند و ما هم باید به جوانان اعتماد داشته باشیم.

غیب اللهی افزوود: الگوهای مناسب برای جوانان باید معرفی شود و جوانان باید الگوی مناسب داشته باشد.

در این نشست سایر حضار به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان مراسم از اعضای این ستاد تقدیر شد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !