سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

به منظور تثبیت قیمت مناسب برای خرما؛

میز خرما در فرمانداری دشتستان تشکیل می شود

رضایی گفت: میز خرما در شهرستان دشتستان با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه به میزبانی فرمانداری دشتستان تشکیل می‌شود.

آخرین اخبار
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در جلس شورای اسلامی اظهار کرد: با اشاره به نزدیکی فصل برداشت خرما  رسیدگی به مسائل و مشکلات کشاورزان استان بوشهر و بویژه شهرستان دشتستان ضروری است.

رضایی افزود: شهرستان دشتستان به عنوان قطب خرمای استان بوشهر شناخته می‌شود و سهم بیش از ۷۰ درصدی در تولید خرمای استان دارد.

نماینده دشتستان بیان کرد: سال گذشته سال سختی برای نخلداران دشتستانی بود و قیمت پائین فروش محصول باعث شد تا کشاورزان با مشکلات زیادی روبرو باشند؛ تلاش زیادی برای بهبود بازار خرما انجام شد و تغییراتی هم صورت گرفت ولی باز هم به وضعیت مطلوب نرسیدیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: باید تصمیمات خوب و مناسب برای قیمت خرما اتخاذ شود و در همین راستا میز خرما در شهرستان دشتستان با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه به میزبانی فرمانداری دشتستان تشکیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: جلسات میز خرما با حضور دست‌اندرکاران این عرصه از جمله مسئولان ارشد استانداری بوشهر، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و اتاق بازرگانی و نیز فعالان حوزه خرما و نمایندگان کشاورزان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

رضایی عنوان کرد: بررسی جامع مسائل حوزه خرما بویژه قیمت تضمینی مناسب و منطقی برای خرما و همچنین تصمیم‌گیری درباره بازار خرما در سال جاری و رفع نیازها و مشکلات کشاورزان و فعالان حوزه خرما از دیگر اهداف این نشست است.

نماینده دشتستان در مجلس تصریح کرد: تلاش داریم که قیمتی مناسب برای خرما تعیین شود که هم رضایت‌مندی کشاورزان را در پی داشته باشد و هم اینکه بتواند بازار خوبی برای فروش این محصول فراهم سازد.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: امید داریم با یک اجماع ملی شاهد ساماندهی مناسبی برای بازار خرما باشیم و خواسته‌های کشاورزان محقق شود.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !