یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ژاپنی ها مدال های رشته سنتی خود را درو کردند؛

یکه تازی میزبان در جدول مدال‌های المپیک (عکس)

ژاپن در پایان روز ششم المپیک 2020 به صدرنشینی خود در جدول توزیع مدال ها تداوم بخشید.

آخرین اخبار
۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از  ورزش سه، برگزاری المپیک ۲۰۲۰، تحت الشعاع پاندمی کرونا، ضرر مالی سنگینی برای ژاپن به عنوان میزبان بازی ها داشت. در روزهای ابتدایی اما کسب مدال های پر تعداد و صدرنشینی در جدول توزیع مدال ها، تسکینی است برای کشور میزبان که بالاتر از کشورهایی چون امریکا، چین و روسیه قرار دارد.

 

ژاپن در پایان روز پنجم با ۱۰ مدال طلا، ۳ مدال نقره، ۵ مدال برنز و مجموع ۱۸ مدال در صدر جدول توزیع مدال های المپیک ۲۰۲۰ حضور دارد. این در حالی است که کاروان ژاپن در المپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب ۷ مدال طلا شده بود و اینک در کمتر از یک هفته از شروع بازی ها، بیش از کل آن دوره مدال طلا کسب کرده است. این کشور در المپیک ۲۰۱۶ با مجموع ۴۱ مدال که ۱۲ تای آن طلا بود در مکان ششم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته بود.

 

ژاپن ۱۰ مدال طلای خود تا این لحظه را در رشته های جودو (۵۴ مدال)، شنا، سافتبال، تنیس روی میز و اسکیت بورد کسب کرده است. به این ترتیب مشخص می شود که ژاپنی ها از همه توان خود در رشته سنتی شان جودو برای یکه تازی در المپیک بهره برده اند و تا کنون، نصف مدال های طلای خود در المپیک ۲۰۲۰ را در این رشته بدست آورده اند.

 

بعد از ژاپن، ترکیب همیشگی رتبه بندی توزیع مدال های المپیک را شاهد هستیم؛ جایی که امریکا، صدرنشین دو المپیک قبلی با ۹ مدال طلا، ۸ مدال نقره، ۸ مدال برنز و مجموع ۲۵ مدال که بیشترین تعداد از نظر کمی در میان تمام کشورهاست، در مکان دوم حضور دارد. بعد از امریکا، چین با فاصله ای کم و تنها به دلیل مدال نقره و برنز کمتر سوم است. کاروان ایران هم با تک مدال طلای رشته تیر اندازی در مکان بیست و سوم جدول توزیع مدال ها حضور دارد.

 

اعداد آخر از سمت راست، رتبه کشورها بر اساس تعداد مدال هاست.

  • انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !