یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

استاندار بوشهر:

نگذاشتیم زردی چهره دولت به جامعه منتقل شود

گراوند گفت: افتتاح ۲ سد خاییز و ارغون در سخت‌ترین فشارهای اقتصادی نشان داد ما در این جنگ اقتصادی صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتیم و اجازه ندادیم زردی چهره دولت به جامعه منتقل شود.

آخرین اخبار
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست بررسی پروژه‌های آبرسانی استان بوشهر افزود: اگر  پروژه‌های مختلف زیرساختی تامین آب از جمله شبکه‌های روستایی، ایجاد مخزن‌ها و احداث آب‌شیرین‌کن‌ها در این استان انجام نمی‌شد مردم استان باید در این شرایط حداقل ۱۰ روز بی آبی را تحمل می‌کردند.

گراوند افزود : افتتاح ۲ سد خاییز و ارغون در سخت‌ترین فشارهای اقتصادی نشان داد ما در این جنگ اقتصادی صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتیم و اجازه ندادیم زردی چهره دولت به جامعه منتقل شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: احداث آب‌شیرین‌کن‌های ۳۵ هزار و ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر زمینه تزریق بیش از ۵۰ هزار مترمکعب آب را در  آینده به شبکه آبرسانی این استان فراهم می‌کند که با توجه به پیوستگی شبکه آب استان این امر در روند آبرسانی به سایر مناطق از جمله برازجان تاثیرگذار خواهد بود.

وی تشریح کرد: برای برطرف کردن مشکل تامین آب این استان در این دولت هزینه‌هایی صورت گرفته که در گذشته هیچ‌گاه این کارها انجام نشده بود.

گراوند تصریح کرد: : وجود نخلستان‌ها در مناطق مختلف استان بوشهر گواه براین است که روزگاری در این مناطق آب وجود داشته اما خشکسالی‌های پی در پی  و تغییر شرایط جوی باعث شده  امروز تامین آب به عنوان یکی از معضلات و مشکلات جدی  کشور به شمار رود.

استاندار بوشهر عنوان کرد: در هفته‌های آینده سد اخند شهرستان عسلویه و در زمستان پیش رو سد باغان با ۳۹ میلیون مترمکعب آبگیری خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه راه آهن بوشهر – شیراز بیان کرد: نداشتن نگاه آمایشی در بخش توسعه از جمله مهمترین مشکلات کشور به شمار می‌رود که اگر این نگاه وجود داشت به طور یقین پس از راه آهن بافق – بندر عباس پروژه راه آهن بوشهر – شیراز احداث می‌شد اما این اتفاق نیافتاد.

گراوند خاطر نشان کرد: امروز براساس نگاه آمایشی آب به عنوان مهمترین مساله و مشکل استان بوشهر و راه آهن زمینه و راهکاری برای توسعه این استان به شمار می‌رود.

وی با انتقاد از رقم بودجه ای تخصیص یافته به پروژه راه آهن بوشهر – شیراز اظهار کرد: امسال برای اجرای این پروژه زیرساختی و توسعه‌ای  این استان تنها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته این درحالی است که این پروژه حداقل به ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با تزریق قطره چکانی اعتبار به جایی نخواهد رسید.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !