چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مطالبه کمبود پرستار در اورژانس بیمارستان‌های بوشهر+ پاسخ دانشگاه علوم پزشکی

همانگونه که اطلاع دارید قانون ارتقاء بهروری فوریتهای پزشکی پس از ۱۲سال وبا شکایت پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی به دیوان عدالت اداری و رای اجرای احکام دیوان عدالت اداری دانشگاه علوم پزشکی را مجبوربه برقراری اجرای این قانون کرد که در این راستا شیفت اورژانس از ۲۴ ساعته به ۱۲ ساعته و اضافه به حداکثر ۸۰ ساعت رسید.

آرشیو اخبار
۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

روز گذشته مطلبی با موضوع مشکلات نیروهای اورژانس بوشهر در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

متن منتشر شده:

همانگونه که اطلاع دارید قانون ارتقاء بهروری فوریتهای پزشکی پس از ۱۲سال وبا شکایت پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی به دیوان عدالت اداری و رای اجرای احکام دیوان عدالت اداری دانشگاه علوم پزشکی را مجبوربه برقراری اجرای این قانون کرد که در این راستا شیفت اورژانس از ۲۴ ساعته به ۱۲ ساعته و اضافه به حداکثر ۸۰ ساعت رسید. اورژانس با کاهش نیرو مواجه شد. در صورتیکه اجرای قانون در بیمارستان با اضافه کار حتی بالای ۱۷۵ هم مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به همین دلیل مسئولین دانشگاه و فوریت بجای اینکه برای جبران نیرو از فوریت یا پرستار یا بیهوشی استفاده کند، مجوز استفاده از کمک پرستار و امدادگر را به اورژانس داده اند. در صورتیکه با نصف همین مبلغ میتوان از نیروهای فوریت استفاده کرد.

استفاده از نیرو کمک پرستار در اورژانس پیش بیمارستانی تا انجا که من اطلاع دارم فقط در استان بوشهر در حال انجام گرفتن است.

نمی‌دانم چرا معاونت درمان استان و رییس اورژانس استان هیچ گونه اقدامی نکرده اند. اگر فردا همین کمک پرستار بخواهد بستگان نزدیک شما را احیا کند و بدلیل نداشتن تخصص جان خود را از دست بدهد، دچار عذاب وجدان نمی‌شوید.

بدلیل اینکه پرسنل زحمتکش فوریت پس از ۱۲ سال مطالبه حق وحقوق از دست رفته خود را کرده اند می‌خواهید تاوان تصمیم اشتباه شما را جامعه بدهند. واقعا متاسفم برای افرادی که چنین تصمیمی گرفته اند وبه فکر سلامت جامعه نیستند.

در صورتیکه با مبلغ قرارداد یک کمک پرستار میتوان به دو نفر فوریت اضافه کار داد تا دچار بحران واشتباه غیر قابل جبران نشویم لذا من از دیگر هیئت مدیره های استان تقاضا دارم که دست یاری بدهند تا جلوی این تصمیم اشتباه گرفته شود.

محمودرضایی رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گناوه ودیلم

 

جوابیه دانشگاه علوم پزشکی:

در پاسخ به متن منشر شده در این کانال با موضوع جذب نیرو در اورژانس ۱۱۵ استان موارد ذیل جهت انتشار ایفاد می‌شود.

قانون ارتقا بهره وری با هدف کاهش ساعات کاری پرسنل جهت ارائه خدمات بهتر به بیماران در سال ۱۳۸۸ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و دانشگاه های سراسر کشور موظف شدند از مهر ۱۳۸۹ آن را اجرایی کنند که این امر جهت بیمارستانها محقق شد ولی اجرای آن برای اورژانس‌های ۱۱۵ به دلیل پراکندگی پایگاه های اورژانس و شیفت‌های نامتعارف در سراسر کشور به حالت تعلیق در آمده بود. اورژانس کشور در طول این سال‌ها با پیگیری های مستمر از طریق مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت بالاخره موفق شد مجوز اجرای این قانون را در سال ۱۳۹۸ بگیرد و البته پیگیری‌های پرسنل از طریق دیوان عدالت اداری نیز بی تاثیر نبود. در این میان اجرای این قانون در اورژانس ۱۱۵ که بار مالی مضاعفی داشت همزمان شد با شیوع بیماری کرونا و شروع آن را با تاخیر چند ماهه مواجه کرد لیکن بالاخره با تلاش فراوان در ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرای این قانون در کلیه اورژانس‌های ۱۱۵ شروع شد و مطالبات ایجاد شده در سال‌های گذشته بابت این قانون نیز به مرور در حال پرداخت می باشد.

از سال ۱۳۸۰ نیز به تناوب نیروهایی با مدارک غیر مرتبط به عنوان امدادگر/راننده جذب اوررانس ۱۱۵ میشوند و پس از آموزش فشرده به کارگیری شده اند و قریب به اتفاق این پرسنل در طول این سال‌ها با اختصاص سهمیه به اورژانس ۱۱۵ در رشته فوریتهای پزشکی تحصیل نموده و در حال حاضر به عنوان تکنسین و یا کارشناس فوریتهای مشغول بکار بوده اند در چند سال گذشته این امر به دلیل خروجی مطلوب رشته فوریتها از دانشگاه های کشور متوقف شده بود ولی در حال حاضر با توجه به دلایل ذیل دانشگاه های سراسر کشور مجبور به بکارگیری نیرو تحت عنوان امدادگر/راننده شده اند و این فرایند در تعداد زیادی از استانها نیز شروع شده است.

۱. لزوم اجرای قانون ارتقا بهره وری که کاهش ساعات موظفی پرسنل شاغل را به دنبال داشته
۲. شیوع بیماری کرونا و لزوم تربیت هرچه بیشتر نیروهای مورد نیاز.
۳. لزوم راه اندازی پایگاه های اورژانس جدید جهت پوشش کامل نقاط دورافتاده
۴.نبودن نیرو با رشته تحصیلی مرتبط در استان.

شایان ذکر است پیشنهاد مطرح شده با این عنوان که از پرسنل شاغل با هزینه کمتر میتوان به صورت اضافه کار استفاده نمود با توجه به متن قانون ارتقا بهره وری غیر قانونی می باشد و همچنین انتظار می‌رود نویسنده متن اعتراضی منتشر شده که پرسنل دانشگاه و همچنین رئیس هیات مدیره نظام پرستاری گناوه بوده آشنایی بیشتری با موارد قانونی مطرح شده داشته باشد.

روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث‌ استان بوشهر

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !