پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر:

شهدای شاخص سال و استان معرفی شدند

شهید سید عبدالهادی موسوی کراماتی نیز از افتخارات استان بوشهر است که به عنوان شهید شاخص بسیج مداحان کشور معرفی شده است.

آرشیو اخبار
۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

جلسه شورای قرهنگ عمومی استان بوشهر به ریاست آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان، استاندار، فرمانده سپاه امام صادق(ع)، جمعی از مدیران دستگاه‌های متولی فرهنگ و فرمانده های سپاه در نواحی مقاومت به صورت ویدئو پرژکتور برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر اظهار کرد: از مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بوشهر که در حوزه فرهنگی و تعلیم و تربیت تلاش کردند تا دو شهد استان بوشهر به عنوان شاخص ملی و استانی انتخاب شوند تشکر می‌کنم.

امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر در همه عرصه‌ها جلوه‌ای از بزرگی، شکوه و حماسه است که نمونه آن در انتخابات اخیر مشاهده کردیم. امیدوارم دو شهید شاخص که از استان بوشهر انتخاب شدند، چراغ آنها همیشه پر نور باشد.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با ارائه سندهای بالا دستی، تنظیم سند دانش بنیان استان و برش‌های علمی، بررسی آسیب شناسی در حوزه فرهنگی استان ممتاز است. امروز بوشهر به عنوان پیشگام فرهنگی کشور استکه ایین موفقییت حاصل تلاش همه مدیران و دستگاه‌های متولی فرهنگ است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: رئیس علی دلواری شخصیت بین الملی است. اگر این شخصیت در کشورهایی که دارای ظرفیت بسیار بالای تبلیغاتی هستند، وجود داشت؛ در سطح جهانی مطرح می‌شد. اما به جهت اینکه ما نگاه کوچکی داریم، معرفی شخصیت‌ها نیز کوچک است.

صفایی بوشهری ابراز کرد: ایجاد بنیاد بین‌المللی شهید رئیسعلی دلواری به شورای عالی فرهنگی کشور مطرح شد که پیشنهاد استانی داشتند، اما مخالفت کردیم و باید در سطح بین‌المللی باشد و در بودجه کشوری لحاظ شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به هفته استعمار، اذعان کرد: در آبان‌ماه حماسه زنان لرده استان بوشهر رقم خورده است که این اقدام توسط زنان در هیچ جایی دنیا وجود ندارد. باید به عنوان طرح به شورای عالی فرهنگی ارائه شود تا در تقویم کشور لحاظ کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان با اشاره به اینکه استان بوشهر پایتخت قرآنی است، تاکید کرد: همه استان باید تلاش کنند تا از فرصت پایتخت قرآنی به عنوان فرصت برای معرفی ظرفیت استان استفاده شود و بوشهر الگو قرآنی جهان اسلام معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات، صدا و سیما و سایر دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر در کنار هم تلاش کنند تا تولیدات در حوزه قرآنی منتشر شود و در سطح ملی اثرگذار باشییم.

انتخاب شهدای شاخص براساس ویژگی‌های خاص در زمان حیات بوده است

سردار علی رزمجو فرمانده سپاه استان بوشهر در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: حماسه آفرینی‌های شهدا فرهنگ پایداری را تا ابد احیا کرده است و باید شهدا به خوبی معرفی شوند.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های متعدد و مختلفی که صورت گرفت، با موافقت سلسله مراتب سپاه و با هماهنگی بنیاد شهید دو شهید از استان بوشهر به عنوان شاخص استانی و کشوری انتخاب شدند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: همه شهدا شاخص و الگو هستند اما در سنوات، شهدایی با ویژگی‌هایی که در زمان حیات داشتند با تطبیق دستورالعمل‌ها شاخص محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: شهید خلیل فخرایی شهید شاخص استان بوشهر است که محل تولد وی روستای دمیگز است. ایشان قبل از شهادت دانشجوی پزشکی بوده و در مقطع کارشناسی ارشد پزشکی هفت ماه و ۲۱ روز در جبهه بوده و در روز دوم مردادماه سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید که مصادف با روز عرفه بوده است.

رزمجو خاطرنشان کرد: این شهید در یگان رزمی ناوتیپ امیرالمومنین در شلمچه به شهادت رسید. محل دفن هم در جنت‌الشهدای دیر است. ایشان عضو فعال پایگاه مقاومت شهر دیر بود و مخترع هم بوده و با حداقل امکانات چند دستگاه فرستنده و گیرنده رادیویی ساخت و مورد استفاده قرار گرفت.

وی بیان کرد: ایشان برای رسیدگی مالی به مستمندان و نیازمندان ساعاتی غیر از ساعات مدرسه و حتی شب‌ها تلاش می‌کرد. در گروه‌های هنری و نمایشی حضوری فعال داشته و دارای نبوغ و استعداد فوق‌العاده‌ای در اجرای کارهای هنری و نویسندگی بوده است و همواره خودش را مدیون اسلام و انقلاب می‌دانسته است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: شهید سید عبدالهادی موسوی کراماتی نیز از افتخارات استان بوشهر است که به عنوان شهید شاخص بسیج مداحان کشور معرفی شده است.

وی ادامه داد: شهید کراماتی در دوم مردادماه سال ۱۳۶۷ با مسئولیت فرماندهی دسته در شلمچه به شهادت رسید و در گلزار شهدای بردستان خاکسپاری شد. این شهید بزرگوار در نبرد مستقیم با آمریکا به عنوان پاسدار افتخاری حضور داشته است.

سردار رزمجو تاکید کرد: این شهید علاوه بر مدیحه سرایی هنرمند هم بوده و در رشته نمایش و تعزیه به هنرمندی می‌پرداخته است. شهید در کمتر از دو هفته بعد از عروسی به جبهه برمی‌گردد و دو ماه بعد به درجه شهادت نائل می‌گردد. مسئولیت سنگینی در مقابل این شهید داریم.

وی بیان کرد: سه نفر از برادران و خواهران این شهید توفیق خدمت در دستگاه امام حسین به عنوان مداح را دارند و سه نفر از برادران شهید از جانبازان دفاع مقدس هستند.

همه ادارات ملزم به نصب تصویر شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ شدند

حجت الاسلام تشکری مدیر کل بیناد شهید استان بوشهر اظهار کرد: امروز بنیاد شهید در کنار فرماندهان سپاه قرار دارد تا شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ معرفر کند.

تشکری بیان کرد: استان بوشهر شهدای شاخص بسیار زیادی دارد که از همه مدیران بنیاد شهید شهرستان‌ها می‌خواهم تصاویر ششهدای شاخص در همه اماکن عمومی و ادارات شهرستان‌ها نصب کنند.

وی گفت: باید در کنار معرفی شهدای شاخص سال جاری سایر شهدا با ویژگی‌های خاص معرفی شوند.

در ادامه نشست مدیر کل حفظ آثار استان بوشهر، مسئول سازمان بسیج مداحان استان، معاون فرهنگی هنری سپاه استان، مسئول سازمان فضای مجازی بسیج، مدیر کل بنیاد شهید استان و فرماندهان نواحی مقاومت بسیج برنامه‌هایی برای معرفی این دو شهید بیان کردند.

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !